Lietuvos aštunuolikmečiai neišlaikė ir austriško egzamino

2016-08-16

Antrąją nesėkmę Europos jaunių čempionato starte patyrė Lietuvos U-18 rinktinė, kuri po dramatiškos kovos, ruzultatu 24:26 (11:10), nusileido bendraamžiams iš Austrijos.EHF-U18-Lithuania-Austria20160816_1

Geriau rungtynes pradėję Lietuvos rankininkai pirmavo didžiąją pirmojo kėlinio dalį ir vienu metu buvo susikrovę net 3 įvarčių pranašumą, tačiau tuomet Austrijos jaunių rinktinė atsakė keliomis rezultatyviomis atakomis ir sugebėjo išlyginti rezultatą. Vis dėlto kėlinio pabaigą Lietuvos rankininkai sugebėjo sužaisti sėkmingiau nei varžovai ir ilsėtis išėjo turėdami minimalų pranašumą (11:10).

Po ilgosios pertraukos Lietuvos jaunių rinktinė nemažino apsukų ir vėl buvo sugebėjusi susikrauti solidesnę 3 įvarčių persvarą. Gaila, tačiau daugiau atitrūkti nepavyko, o austrai po kelių rezultatyvių greitų atakų jau lygino rezultatą. Puikiai lietuvių klaidas gynyboję išnaudoję austrai rungtynių pabaigoje įjungė aukštesnę pavarą ir visiškai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas. Nors Lietuvos nacionalinę aštuoniolikmečių rinktinę puolime vedė į priekį savąjį žaidimą atradęs Lukas  Vanagas, tačiau per didelis klaidų skaičius ir nesusiklausymas gynyboje neleido iškovoti pergalės mūsų šalies rankininkams.

Drausmingai rungtynių pabaigą sužaidę svečiai iš Austrijos šventė pergalę rezultatu 26:24 ir užsitikrino patekimą į čempionato pusfinalį. Tuo tarpu Lietuvos jaunių rinktinei po šio pralaimėjimo liko paskutiniosios grupės rungtynės prieš graikus bei paguodos kovos dėl 5-8 vietų.

EHF-U18-Lithuania-Austria20160816_39Šios dienos rungtynėse rezultatyviausiai mūsų rinktinės gretose žaidė Lukas Vanagas, pelnęs 7 įvarčius, 6 pridėjo Tomas Valiulis, 4 Laurynas Petrušis. Varžovų gretose rezultatyviausias buvo Felichs Fuchs, pelnęs net 9 įvarčius.

Ši Austrijos pergalė užtikrino patekimą į pusfinalį ne tik jiems, bet ir Izraelio aštuoniolikmečiams, kurie šiandien sugebėjo įveikti graikus rezultatu 26:22.

Tuo tarpu padėtis A grupėje, po šios dienos rungtynių, yra visiškai sujaukta, kadangi estai kiek netikėtai pralaimėjo Moldavai (27:24), o Nyderlandai su Italijai sužaidė lygiosiomis (23:23).

Rytoj čempionate pertrauka, o rankinis į Kauno sporto halę sugrįš jau ketvirtadienį. Lietuvių tą dieną laukia kova dėl trečiosios vietos grupėje su Graikijos rinktine.