Lietuvos devyniolikmečių rinktinė po dramatiškos kovos įveikė Šiaurės Makedoniją ir žengė į pusfinalį

2019-07-18

Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė po dramatiškos kovos rezultatu 24:21 (17:10) įveikė Šiaurės Makedonijos rankininkes ir žengė į Europos čempionato B diviziono pusfinalį.

Lietuva Makedonija

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vykstančiame Europos čempionate Lietuvos rinktinė pasiekė kol kas svarbiausią pergalę. Karolio Kaladinsko vadovaujamos Lietuvos devyniolikmetės įveikę Š. Makedonijos rankininkes užėmė antrąją vietą grupėje į priekį praleidusios tik Šveicarijos rinktinę.

Susitikimą kur kas užtikrinčiau pradėjo lietuvaitės. Puikiai dirbę gynyboje Lietuvos rankininkės netruko susikrauti pranašumo ir į pertrauką ilsėtis išėjo turėdamos net 7 įvarčių pranašumą (17:10).

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinėje pasipylė traumos: dėl rankos traumos rungtynių baigti negalėjo Ugnė Kavalenkaitė, jausdama didelius skausmus kojoje tik paskutinėmis kėlinio minutėmis į aikštę sugrįžo ekipos viena iš lyderių Aušra Šponė.

Pasinaudodamos Lietuvos rinktinės problemomis varžovės ėmė mažinti atsilikimą ir vienu metu galėjo net išlyginti rezultatą. Lietuvai pirmaujant rezultau 20:19 makedonės metė net du septynių metrų baudinius bet ekipą išgelbėjo puikiai vartuose sužaidusi Kotryna Vasiliauskaitė.

Ilgą laiką užpulti nesugebėjusioje Lietuvos rinktinėje lemiamu momentu prabilo Inga Sadauskaitė, kurios du pelnyti įvarčiai sugražino 3 įvarčių pranašumą (22:19), o paskutinius akcentus savo įvarčiais sudėjo Akvilė Tolvaišaitė ir Karolina Daukšaitė. Lietuvos rinktinė šventė pergalę rezultatu 24:21.

Po rungtynių K. Kaladinskas džiaugėsi tuo, jog žaidybinis planas veikė rungtynių pradžioje: „Kietas žaidimas rungtynių pradžioje davė rezultatą. Be jokios abejonės dar mus lydėjo ir sėkmė – mūsų vartininkės šiandien buvo fantastiškos.“

Komandos kapitonė Rusnė Markinaitė pridėjo, jog jėgų pridėjo ir gausiai susirinkę sirgaliai: „Turėjom tikslų planą, treneriai puikiai motyvavo, sirgaliai palaikė ir visa tai sudėjus sugebėjome iškovoti pergalę tokiose sudėtingose psichologiškai rungtynėse“.

Lietuvos merginų pusfinalyje laukia kol kas čempionate dar nė karto nesuklupusi Čekijos rinktinė. Kitame pusfinalyje susitiks Šveicarijos ir Turkijos komandos. Pusfinaliai Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vyks šeštadienį, o sekmadienį vyks čempionato finalai.

Lietuvos rinktinei po 5 įvarčius pelnė Aušra Šponė ir Inga Sadauskaitė, 4 – Akvilė Tolvaišaitė, po 3 Austėja Rimkutė ir Beatričė Ruseckaitė, 2 – Ugnė Kavalenkaitė, 1 – Karolina Daukšaitė.