Lietuvos jaunių rinktinė ruošiasi Europos čempionato atrankos turnyrui (interviu, nuotraukos)

2015-03-13

Lietuvos jaunių (gimusios 1998 metais) merginų rankinio rinktinė penktadienį susirinko į treniruočių stovyklą Garliavoje, kur pradėjo paskutinį pasirengimo svarbiausioms sezono varžyboms – 2015 m. Europos jaunių čempionato atrankos turnyrui – etapą.

Atrankos varžybos vyks kovo 20-22 dienomis Gruzijos mieste Kutaisyje. Lietuvių varžovėmis eilės tvarka bus Gruzijos, Norvegijos ir Olandijos merginų rinktinės. Į finalinį etapą, kuris vyks šių metų rugpjūčio 13-23 dienomis Makedonijoje, pateks dvi geriausios rinktinės. Iš viso atrankoje varžysis 33 Europos merginų rinktinės.

Į Lietuvos jaunių merginų rinktinės stovyklą pakviestos net devynių sporto mokyklų/centrų auklėtinės: Greta Rinkevičiūtė, Emilė Aglinskaitė, Benita Šliupaitė, Erika Drulytė, Karolina Sparnauskaitė (Kauno raj. SM), Brigita Ivanauskaitė, Roberta Ivanauskaitė, Skirmantė Pociūtė, Ieva Bočkutė (Klaipėdos SC “Viesulas”), Laura Lapinskaitė (Vilniaus SM “Tauras”), Eimantė Zenkovaitė (Utenos DSC), Fausta Abrutytė (Kretingos SM), Ramunė Poškutė (Šiaulių SVM/Kretingos SM), Gabija Gaidytė (Alytaus SRC), Ieva Lukoševičiūtė (Panevėžio KKSC) ir Gabrielė Janušauskaitė (Kauno SM “Gaja”).

Vyr. trenerė Auksuolė Stropienė (Klaipėdos SC “Viesulas”);

Trenerė Gintarė Rašimienė (Garliavos HC “Garliava”);

Gydytoja Roberta Zarembienė (Kauno raj. SM);

Rinktinės vadovė Rita Urnikienė (Kauno raj. SM).

Kaip prasidėjo pasirengimas 2015 m. Europos jaunių čempionato atrankos turnyrui?, – pasiteiravome Lietuvos rinktinės trenerės klaipėdietės Auksuolės Stropienės.

– Į treniruočių stovyklą suvažiavo visos 16 žaidėjų, kurių ir laikėme. Visos energingos, gerai nusiteikusios. Jau anksčiau esu minėjusi, apmaudu, kad mums dėl traumos negali padėti pagrindinis mūsų centras – Aušra Stroputė. Jai yra trūkę kryžminiai kelio raiščiai ir teks gultis ant operacinės stalo. Ji apjungdavo visą mūsų žaidimą. Taip pat dėl traumos nepadės perspektyvi vartininkė iš Panevėžio Raminta Kripaitytė.

Garliavoje treniruosimės iki kovo 17 dienos. Kovo 15 dieną žaisime draugiškas rungtynes su Latvijos jaunių rinktine, o kovo 17 dieną – su Garliavos moterų klubu „Garliava/SM-CASCADA“. Bandysime „apsišaudyti“, prisiderinti viena prie kitos. Komanda yra perspektyvi, tačiau mums trūksta bendrų treniruočių. Nėra lengva suklijuoti žaidimą, perprasti viena kitą, kai rankininkės treniruojasi skirtinguose klubuose.

– Kovo 20-22 dienomis Gruzijoje vyksiančiame Europos jaunių čempionato atrankos turnyre jūsų lauks Gruzijos, Norvegijos ir Olandijos rinktinės. Į finalinį etapą prasibraus dvi ekipos. Kaip vertinate savo galimybes?

– Bandysime daryti viską, kas tik priklauso nuo mūsų. Mes esame rungtyniavusios su gruzinėmis ir jas nugalėjome maždaug 10 įvarčių skirtumu. Jau įrodėme, kad jos yra įveikiamos, tačiau atrankos turnyras vyks Gruzijoje, tad neaišku, kaip reaguos teisėjai, žiūrovai… Čia jau gali būti visko, kadangi mūsų žaidėjos yra nepatyrusios: daugelis tokio rango varžybose dalyvaus pirmą kartą, tad gali ir susijaudinti, sutrikti ir panašiai. Bandysime jas psichologiškai nuteikti ir paruošti rimtai kovai. Kalbant apie Olandijos ir Norvegijos šalių jaunių rinktines, mažai ką žinome. Tačiau juk šiose šalyse rankinis – lyg vizitinė kortelė, tad varžovės turėtų būti itin pajėgios. Mums tai – nauja patirtis, tikimės, kad tai bus naudinga patirtis. Labai norėtųsi žengti į finalinį etapą Europos jaunių čempionato atrankos turnyro etapą.

Rankinis.lt primena, kad 2014 metų pabaigoje ši rinktinė Čekijoje įrodė, kad Lietuvos jaunųjų merginų rankininkių karta yra galinga. Turnyre buvo nugalėtos net septynios Čekijos, Slovakijos, Rumunijos ir Baltarusijos ekipos.

 

Varžybų rezultatai