Lietuvos jaunių žaidynėse triumfavo Pasvalio ir Kauno rajono ekipos

2015-10-20

Savaitgalį Šiauliuose vyko Lietuvos jaunių sporto žaidynės, kurių metu savo jėgas išbandė ir geriausios jaunimo rankinio ekipos. Merginų gretose lygių nebuvo Kauno rajono atstovėms, vaikinų grupėje nugalėtojų taurę į viršų kėlė Pasvalio rankininkai.

Vaikinai

Pirmajame pusfinalyje susitiko Varėnos ir Pasvalio ekipos. Įtemptas rungtynes laimėjo būsimi čempionai, kurie įveikė savo varžovus rezultatu 32:29 (14:13).

Antrajame pusfinalyje Vilnius-1 ekipa nusileido Alytaus rankininkams rezultatu 26:31 (11:12).

Kovoje dėl trečios vietos susitiko pusfinaliuose pralaimėjusios ekipos. Varėnos rankininkai įtikinamai nugalėjo vilniečius, o galutinis rezultatas buvo 39:27 (19:12).

Finale savo pranašumą demonstravo Pasvalio rankininkai. Apylygė kova vyko tik pirmojo kėlinio pradžioje. Vėliau būsimi nugalėtojai po truputį didindami persvarą rungtynių pabaigoje galėjo ramiai laukti paskutiniojo teisėjo švilpuko, kuris užfiksavo pasvaliečių pergalę rezultatu 34:27 (15:12).

Tikra turnyro žvaigžde tapo Pasvaliečių lyderis Lukas Vanagas pusfinalyje pelnęs 12, o finale – 14 įvarčių. Išskirti galima ir Tomą Straigį iš Alytaus ekipos, kuris kiekvienose rungtynėse pelnė po 9 įvarčius. Varėniškių gretose geriausiai sekėsi Petrušiui Laurynui ir Deivui Eidukoniui pelniusiems atitinkamai po 20 ir 17 įvarčių.

Sostinės ekipos lyderis buvo Ragelis Lukas per dvi dienas pelnęs 22 įvarčius.

Merginos

Merginų kovose netrūko nieko. Jei pusfinaliuose didesnių intrigų nebuvo, tai abejose rungtynėse dėl medalių prireikė pratęsimo.

Pirmajame pusfinalyje Klaipėdos atstovės įveikė Alytaus rankininkes rezultatu 39:29 (22:14). Kauno rajono merginoms vietą finale garantavo pergalė prieš Vilnius-1 ekipą rezultatu 39:33 (20:18).

Dėl trečios vietos susikovė Vilniaus ir Alytaus ekipos. Nors po pirmojo kėlinio vilnietės buvo priekyje 17:14, pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui rezultatas buvo lygus – 33:33. Pratęsimo metu geresnį žaidimą demonstravo Vilniaus ekipa ir laimėjo minimalia persvara 36:35.

Tokia pati intriga laukė ir finale. Klaipėdietės rungtynių pradžioje truktelėjo ir prieš antrąjį kėlinį turėjo solidžią persvarą 17:12. Vidurio Lietuvos atstovės antrajame kėlinyje atsilikimą panaikino ir ekipoms teko žaisti pratęsimą – 31:31. Sėkmės bangą pagavusios Kauno rajono rankininkės jos nebepaleido ir pratęsimo metu buvo geresnės už savo varžoves ir laimėjo 37:35.

Nugalėtojų gretose geriausiai rungtyniavo Drulytė Erika ir Angunskaitė Emilė, pelniusios atitinkamai 22 ir 21 įvartį per dvi dienas. Klaipėdiečių gretose nesulaikoma buvo Brigita Ivanauskaitė – 28 įvarčiai.

Vilniaus ekipoje išskirtinius pasirodymus surengė Viktorija Nadzeikaitė, pusfinalyje pelniusi 18, o mažajame finale 16 įvarčių. Alytiškė Neringa Gudaitytė savaitgalį pabaigė savo sąskaitoje turėdama 19 įvarčių.