Lietuvos merginų rankinio jaunių rinktinės rankose – nugalėtojų taurė

2015-01-08

U17 PRESOVAS nugaletojos 2015 01 07Lietuvos merginų (g. 1998 m. ir vėliau) jaunių rinktinė tapo prestižinio turnyro Prešove (Slovakija) nugalėtoja. Rungtyniaudama su dvejais metais vyresnėmis varžovėmis iš tokių rankinio šalių, kaip Vengrijos, Slovakijos, Serbijos, aštuoniose rungtynėse tik vieną kartą aikštelę paliko nuleistomis galvomis. Visose kitose rungtynėse lietuvės šventė pergales. Lietuvės ne tik iškovojo nugalėtojų taurę, pasipuošė aukso medaliais, bet buvo apdovanotos ir individualiais prizais. Brigita Ivanauskaitė buvo pripažinta geriausia turnyro žaidėja, į simbolinę turnyro septyniukę buvo išrinktos dvi Lietuvos rinktinės narės: kairiojo pusiau krašto pozicijoje Brigita Ivanauskaitė, o kairiojo krašto pozicijoje  Greta Rinkevičiūtė.

Ne taip sėkmingai turnyrą baigė Lietuvos vaikinų (g. 1998 m. ir vėliau) jaunių rinktinė, kuri po trijų iš eilės turnyro starte iškovotų pergalių, vėliau patyrė net keturis pralaimėjimus iš eilės ir buvo priversta kovoti tik dėl septintos vietos. Kovoje dėl septintos vietos lietuviai 16-13 nugalėjo vietos „Tatran Prešov“ klubo rankininkus. Vaikinų (g. 1998 m.) nugalėtojais tapo Slovėnijos „Celje Pivovarna Laško“ klubo rankininkai, antrąją vietą užėmė „RK Ogulin“ komanda iš Kroatijos, treti liko Serbijos „Novi Beograd“ klubo rankininkai.

„Kempa Cup“ turnyre taip pat dalyvavo ir Ritos Urnikienės Kauno rajono sporto mokyklos auklėtinės (g. 2002 m.). Jos laimėjo pogrupio varžybas, tačiau pusfinalyje 10–16 suklupo prieš „Ferencvaroš“ klubą iš Vengrijos. Kovoje dėl 3 vietos garliavietės 12-14 nusileido „ASC Corona 2010 Brasov“ klubo rankininkėms iš Rumunijos. Ieva Urnikytė tapo rezultatyviausia turnyro žaidėja, ji pateko ir į simbolinę šio amžiaus grupės turnyro rinktinę.

Mūsų šalies nugalėtojų rinktinės vyr. trenerė Auksuolė Stropienė itin džiaugiasi savo auklėtinėmis. Po sėkmingo turnyro A. Stropienė atskleidė, jog ją džiugina merginų patriotiškumas, atsispindintis aikštelėje vilkint rinktinės aprangą.

 

-Kodėl pirmosios turnyro rungtynės susiklostė ne taip palankiai?,- paklausėme jaunių rinktinės vyr. trenerės A. Stropienės

-Taip, pralaimėjome pirmąsias turnyro rungtynes prieš Slovakijos komandą. Tačiau priežastys labai paprastos – merginos buvo dar tik susibūrusios į komandą, kartu treniravosi trumpą laiką, todėl reikėjo šiek tiek daugiau laiko apsiprasti. Tačiau pavyko labai greitai „įsivažiuoti“ ir visoms merginoms apsiprasti komandoje, kas ir padėjo komandai žingsniuoti pergalių link.

 

-Ką galėtumėte išskirti iš savo auklėtinių?

-Komandoje labai gerai pasirodė Greta Rinkevičiūtė ir Brigita Ivanauskaitė, kurios netgi gavo individualius turnyro apdovanojimus. Jos – labai talentingos merginos. Apmaudu, tačiau turime ir netekčių. Traumą gavo Roberta Ivanauskaitė.

 

-Kaip manote, kas lėmė sėkmingą pasirodymą šiame turnyre?

-Komandinis žaidimas. Džiaugiuosi, jog merginos su mielu noru pamiršta individualų pasirodymą. Visos merginos labai vieningos, todėl komandoje nėra savanaudiško žaidimo. Tad ir pasinaudojome šia stiprybe – varžovėms stengėmės primesti greitą ir komandinį žaidimą. Nuostabus jausmas, kuomet matai, jog merginos žaidžia su dideliu noru ir patriotiškumu už Lietuvą.

Varžybų rezultatai