Lietuvos merginų iki 17 metų rinktinė pasidalino po pergalę su bendraamžėmis iš Baltarusijos

2019-04-26

Lietuvos merginų iki 17 metų rinktinė balandžio 24-26 dienomis Vilniuje surengė treniruočių stovyklą, kurios metu sužaidė dvejas draugiškas rungtynes su bendraamžėmis iš Baltarusijos.  Merginų rinktinė draugiškose rungtynėse pasidalino po pergalę.

u17 rinktinė

Pirmajame mače penktadienį pranašesnės buvo viešnios iš Baltarusijos, kurios lietuvaites įveikė rezultatu 36:33. Nors mūsų šalies rinktinė po dar pirmavo po pirmojo 16:15, tačiau varžovės iniciatyvą perėmė antroje antro kėlinio pusėje. 47 – ąją rungtynių minutę rezultatas dar buvo lygus 27:27, tačiau tuomet atkarpą 4:0 laimėjo varžovės ir pergalės iš savo rankų vėliau jau neišleido. 10 įvarčių Lietuvos rinktinei šiame mače pelnė Silvija Mackonytė, 9 Deimantė Burbaitė, 5 Dominyka Andronik, 4 Gabrielė Paukštytė, po 2 Kamilė Stanelytė ir Ūla Vienažindytė, 1 Meda Budrytė.

Antrajame mače šeštadienį taip pat vyko atkakli ir permaininga kova. Po pirmojo kėlinio lietuvaitės pirmavo rezultatu 18:16, tačiau jau pirmosiomis antrojo kėlinio minutėmis varžovės išlygino rezultatą (18:18). Iki pat paskutinių minučių nei vienai iš komandų nepavyko susikurti solidesnės persvaros ir tik mačo pabaigoje Lietuvos rinktinė padidino pranašumą iki 4 įvarčių (34:30). Nors baltarusės dar bandė gelbėtis, tačiau rungtynes rezultatu 35:33 laimėjo lietuvaitės. Šiame mače 10 įvarčių Lietuvos rinktinei pelnė Silvija Mackonytė, 6 pridėjo Dominyka Andronik, po 4 Gabrielė Skilandytė ir Gabrielė Paukštytė, po 3 Ūla Vienažindytė, Kamilė Stanelytė ir Vakarė Damulevičiūtė, po 1 pelnė Rugilė Bendikaitė ir Martyna Ustilaitė.

Lietuvos U17 rinktinė šios stovyklos metu ruošėsi Europos merginų čempionatui, kuris rugpjūčio mėnesį vyks Gruzijoje. Ten mūsų rinktinė varžysis vienoje grupėje su Suomija, Šveicarija, Gruzija ir Latvija.