Lietuvos moterų rinktinė nepateko į kitą 2015 m. pasaulio čempionato atrankos etapą

2014-11-30

moteru rinktine t1Lietuvos moterų rinktinė Čekijoje prasidėjusiame 2015 m. pasaulio čempionato atrankos turnyre pirmose rungtynėse susitiko su Azerbaidžano rinktine. Tik rungtynių pradžioje lietuvės privertė pasiajudinti savo sirgalius, atsilikdamos nuo varžovių 2-5. Tačiau po trenerio Antano Skarbaliaus paimtos minutės pertraukėlės, reikalai pasitaisė. Kėlinio viduryje Lietuvos rinktinė jau pirmavo 15-10, o kėlinys laimėtas 23-15. Antrojo kėlinio pirmojoje pusėje Lietuvos rankininkės buvp įgyję 10 įvarčių persvarą, tačiau rungtynių pabaigą geriau sužaidė varžovės. Rungtynės laimėtos 35-29. Rezultatyviausiai lietuvių tarpe rungtyniavo  Diana Šatkauskaitė, pelniusi 9 įvarčius, Laima Bernatavičiūtė įmetė 8 kartus, Audinga Kniubaitė atliko 7 sėkmingus metimus.

Lemiamose rungtynėse dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas antrąją rungtynių dieną lietuvės susitiko su Čekijos rinktine, kuri Azerbaidžano ekipą įveikė 38-26. Todėl Lietuvos rinktinei būtina buvo tik pergalė.

Rungtynių pradžioje Lietuvos komanda pradėjo susikaupusi: pirmauta 2-1, vėliau lygu 4-4, tačiau po to pasipylė klaidos ir atkarpa pralaimėta net 0-7. Nepadėjo ir trenerio paimta minutės pertraukėlė, varžovės vis tolo. Kėlinys pralaimėtas net 12-21. Prasid4jus antrajam kėliniui lietuvėms pavyko stabilizuoti žaidimą ir netgi sumažinti skirtumą 19-25, vėliau 25-30, 27-31. Tačiau rungtynes 33-27 laimėjo Čekijos rinktine, kuri ir pateko į kitą 2015 m. pasulio čempionato atrankos etapą. Lietuvos rinktinėje labiausiai pasižymėjo Laima Bernatavičiūtė, pelniusi 9 įvarčius, Dianos Šatkauskaitės sąskaitoje 6 taiklūs metimai, Daiva Būtėnaitė įmetė 4 kartus.

Lietuvos moterų rinktinė baigė pasirodymą atrankoje dėl patekimo į 2015 metų pasaulio čempionatą. Kitą rudenį rankininkės pradės atrankos varžybas į 2016 metų Europos čempionatą.