Lietuvos moterų rankinio lygos finalines kovas pergalėmis pradėjo namuose žaidę ekipos

2017-04-10
"Dragūno-Viesulo" nuotrauka

„Dragūno-Viesulo“ nuotrauka

Savaitgalį startavo Lietuvos moterų rankinio lygos tiek mažojo, tiek didžiojo finalo serijos. Abejose akistatose pergales iškovojo namuose žaidę ekipos. Mažajame finale Klaipėdos „Viesulas – Dragūnas“ rezultatu 41:34 (22:14) nugalėjo Vilniaus „Alandeko – Vichy“ merginas, o didžiojo finalo seriją pergale pradėjo Kauno raj. HC „Garliava – Cascada“, kuri po itin atkaklios kovos rezultatu 34:33 (15:16) įveikė čempionių titulą ginančias „ACME – Žalgiris“ merginas.

Mažojo finalo rungtynėse klaipėdietės spurtavo jau pačioje rungtynių pradžioje ir prieš ilgąją pertrauką jau turėjo solidų pranašumą (22:14). Vis tik sostinės merginoms pavyko grąžinti intrigą ir sušvelninti atsilikimą iki 5 įvarčių (27:22). Tiesa, tai ir buvo viskas, ką šiose rungtynėse pavyko išspausti sensacingai tarp 4 stipriausių lygos ekipų patekusioms vilnietėms. Galutinis rungtynių rezultatas 41:34 „Dragūno – Viesulo“ naudai ir serijoje iki trijų pergalių uostamiesčio rankininkės išsiveržė į priekį 1:0.

Nugalėtojas į priekį šiose rungtynėse vedė sesių Ivanauskaičių tandemas. Nesulaikomai žaidžiusi Brigita Ivanauskaitė pelnė net 16 įvarčių, o Roberta prie pergalės pridėjo 11 tikslių metimų. Vilniaus „Alandeko – Vichy“ komandoje po 6 įvarčius pelnė Erika Verbovik, Ieva Balčiūtė bei Gintarė Butkevičiūtė. Antrąsias rungtynes mažojo finalo dalyvės balandžio 23 dieną žais jau Vilniuje.

HC "Garliava-Cascada" nuotrauka

HC „Garliava-Cascada“ nuotrauka

Kaip ir buvo galima tikėtis serijoje, kurioje kaunamasi dėl Lietuvos čempionių titulo, jau pirmosiose rungtynėse netrūko intrigos. Namuose žaidusios reguliaraus sezono nugalėtojos Kauno raj. HC „Garliava-Cascada“ po labai atkaklios ir permainingos kovos palaužė praėjusių metų čempiones Kauno „ACME Žalgirį“ 34:33.

Nors po pirmosios rungtynių dalies priekyje dar buvo „ACME-Žalgiris“, tačiau jų persvara buvo minimali (15:16) ir savų sirgalių palaikoma Garliavos komanda drausmingai sužaidė antrąją rungtynių pusę ir laimėjo rungtynes minimaliu skirtumu 34:33 bei serijoje sugebėjo taip pat išsiveržti 1:0.

Nugalėtojų ekipoje rezultatyviausia buvo Laura Masiulevičiūtė, kuri pelnė 11 įvarčių, patyrusi Laima Bernatavičiūtė pridėjo 8, Kamilė Bušaitė pelnė 6. „ACME -Žalgirio“ klube rezultatyviausia buvo 8 kartus tiksliai atakavusi Inesa Verbovik, 6 įvarčius pelnė Greta Burkaitė, 5 pridėjo Audinga Kniubaitė. Antrasis šių komandų susitikimas įvyks Balandžio 23 dieną LSMU VA sporto salėje.

Varžybų rezultatai