Lietuvos moterų rankinio rinktinė Pasaulio čempionato atranką baigė pralaimėjimu

2016-11-27

7f7a9993Lemiamas mūšis dėl patekimo į kitą Pasaulio čempionato atrankos etapą mūsų rinktinei susiklostė nesėkmingai. Lietuvaitės turėjo pripažinti namuose žaidusių slovakių pranašumą rezultatu 27:16. Slovakijos rinktinei ši pergalė atvėrė duris į kitą atrankos ciklo etapą. Jau vakar pirmąją vietą pirmojoje grupėje buvo užsitikrinusi Ukrainos rinktinė, kuri sugebėjo palaužti ir mūsų, ir slovakių pasipriešinimą.

Šios dienos rungtynes Lietuvos nacionalinė moterų rankinio rinktinė pradėjo geriau nei varžovės ir sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes pirmavo rezultatu 4:1. Tiesa, mūsų klaidomis pasinaudoję varžovės sugebėjo išlyginti rezultatą ir perimti žaidimo kontrolę. Likus rungtyniauti 5 minutėms iki kėlinio pabaigos rezultatas dar buvo lygus (9:9), tačiau kėlinio pabaigoje mūsų rinktinė subyrėjo ir leido varžovėms į pertrauką išeiti pirmaujant 13:9.

Po pertraukos šeimininkės nemažino apsukų ir tik dar labiau sugebėjo padidinti savo pranašumą (15:9). Tuomet Lietuvos rinktinė puolime vietoj vartininkės pradėjo leisti aikštės žaidėją ir dėka to pavyko priartėti prie oponenčių (19:15).

Vienos iš greitų atakų metu Audingą Kniubaitę neleistinai sustabdė varžovių vartininkė ir buvo nubausta mėlyna kortele. Klaidos neleido mūsų rinktinei išnaudoti šios progos ir rungtynių pabaigą drausmingai sužaidę slovakės dar labiau padidino savo pranašumą ir pergalę šventė rezultatu 27:16.

Šio atrankos ciklo metu Lietuvos rinktinė iškovojo vieną pergalę per tris rungtynes ir pirmojoje grupėje užėmė trečiąją vietą, į priekį praleidusi Slovakijos ir Ukrainos rinktines.

Rezultatyviausiai mūsų rinktinėje žaidė Diana Šatkauskaitė, kuri pelnė 6 įvarčius, 5 tikslius metimus atliko Živilė Jurgutytė, Laima Bernatavičiūtė pasižymėjo 2 kartus, po vieną įvartį pelnė Marija Gedroit, Roberta Ivanauskaitė ir Audinga Kniubaitė.