Lietuvos moterų rankinio rinktinė susirinko į pirmąją treniruočių stovyklą

2016-09-13

rinktine1Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradėjo pasirengimą 2017 metų Pasaulio čempionato atrankos varžyboms, kurios vyks Lapkričio 25-27 dienomis Slovakijoje. Lietuvaitėms burtai šį kartą lėmė rungtyniauti vienoje grupėje su Ukrainos, Graikijos ir Slovakijos nacionalinėmis komandomis.

 Į Lietuvą pirmadienį atvyko naujieji rinktinės strategai iš Danijos Bo Miltonas Andersenas bei jo kolega Larsas Sune Pedersonas. Pirmojoje stovykloje, kuri vyksta rugsėjo 13 – 15 dienomis Kaune, dalyvauja 17 Lietuvos rankininkių. Šiuo metu merginos prakaitą lieja Lietuvos veterinarijos akademijos salėje. Prie pirmosios stovyklos negalėjo prisijungti užsienyje rungtyniaujančios Lietuvos rankininkės, kadangi šiuo metu daugelyje šalių vyksta klubiniai čempionatai.

Pagrindinis šios stovyklos tikslas treneriams yra geriau pažinti mūsų šalies rankininkes bei pradėti formuoti rinktinės branduolį ateinančioms svarbioms kovoms. Antrą kartą į stovyklą lietuvaitės rinksis spalio 3 dieną ir kartu treniruosis iki spalio 12 dienos. Tuomet tikimasi Kaune sulaukti visų pajėgiausių mūsų šalies rankininkių.

1323|851|Unbekannt|Bietigheim: Pressekonferenz bei Olymp: SG BBM Bietigheim bekommt einen neuen Trainer. ...

Atvykęs naujasis ekipos treneris Bo Miltonas Andersenas po pirmosios rinktinės treniruotės kalbėjo, jog svarbiausias tikslas dabar yra kuo greičiau išnagrinėti į stovyklą atvykusių žaidėjų galimybes ir pabandyti naujai sulipdyti šią komandą.

Kokie būtų įspūdžiai po pirmosios stovyklos dienos Lietuvoje?

Visų pirma, labai džiaugiuosi man suteikta galimybe dirbti su nacionaline Lietuvos moterų komanda. Tikimės, jog pateisinsime į mus dedamas viltis. Svarbiausia užduotis šios stovyklos metu yra  išanalizuoti žaidėjų pajėgumus, nustatyti kiekvienos iš jų galimybes. Ši savaitė skirta pasižiūrėti daugiau į kiekvieną žaidėją individualiai ir tuomet lipdyti iš jų komandą. Šiuo metu stovykloje turime merginas, kurios rungtyniauja Lietuvoje, o į antrąją stovyklą spalio mėnesį jau atvyks ir užsienyje rungtyniaujančios rankininkės.

Kas paskatino priimti sprendimą treniruoti Lietuvos nacionalinę moterų rinktinę?

Tai, jog Lietuvos rankinio federacija rodė didelį dėmesį man ir mano kolegai buvo viena iš pagrindinių priežasčių ilgai nedvejoti prieš priimant šį sprendimą. Idėja treniruoti Lietuvos rinktinę buvo įdomus naujas iššūkis mano kaip trenerio karjeroje ir nusprendžiau, jog su šia komanda tikrai galime nuveikti daug didelių darbų. Be abejo, laukia labai daug sunkaus darbo, tačiau iš to, ką yra tekę matyti žaidžiant Lietuvos rinktinei, galiu pasakyti, jog talentingų rankininkių čia tikrai netrūksta. Mano užduotis bus paversti jas visas stipria ir konkurencinga komanda.

Kokius artimiausius tikslus keliate šiai rinktinei?

Be abejo kalbėti apie konkrečius rezultatus dar yra tikrai anksti, bet perspektyvų ši komanda tikrai turi. Į savuosius tikslus kol kas turime eiti mažais žingsneliais ir kantriai dirbti treniruočių metu. Be abejo, pagrindinis tikslas kol kas yra tinkamai pasiruošti Lapkričio mėnesį vyksiančiam Pasaulio čempionato kvalifikaciniam etapui, bet iki to dar turime išlieti daug prakaito treniruočių salėje.

Ar sekėte Lietuvos čempionių „ACME – GAJA – Žalgiris“ rungtynes  šį savaitgalį Turkijoje?

Taip, nemaža dalis šios komandos merginų jau šiandien prisijungė prie treniruotės. Be abejo joms reikės kelių dienų atsigauti po tokių varginančių ir sunkių rungtynių. Labai gaila, jog joms nepavyko prasibrauti į kitą etapą, tačiau Turkijoje ši komanda tikrai parodė, kad gali žaisti labai neblogai.

Koks yra jūsų treniruojamų komandų žaidimo stilius?

20160913_160303Žinau, kad tiek Lietuvos moterų, tiek vyrų rankinio rinktinės pasižymi kieta ir agresyvia gynyba. Bandysime išlaikyti tai, nes jau dabar matome, jog savo sudėtyje tikrai turime tvirtų merginų. Norėtųsi į žaidimą įvesti daugiau skandinaviško žaidimo stiliaus, tačiau  jį reikia taikyti prie turimos sudėties. Kol kas apie konkrečias korekcijas dar nenorėčiau kalbėti, bet tikiuosi, jog galiausiai jos atsispindės komandos rodomuose rezultatuose.

 

Stovykloje dalyvaujančių merginų sąrašas:
1.Amanda Vareikienė
2.Evelina Stukaitė
3.Benita Šliupaitė
4.Greta Rinkevičiūtė
5.Audinga Kniubaitė
6.Justina Zenkovaitė
7.Roberta Ivanauskaitė
8.Inesa Verbovik
9.Emilė Aglinskaitė
10.Dovilė Ilčiukaitė
11.Deimantė Pupsytė
12.Simona Jaskūnaitė
13.Greta Sadauskaitė
14.Viltė Lubytė
15.Greta Burkaitė
16.Evelina Dževerakaitė
17.Klaudija Šidlauskytė.

Varžybų rezultatai