Lietuvos moterų rankinio rinktinės laukia dvikovos su baltarusėmis

2016-03-03

Lietuvos moterų rankinio rinktinė tęsia kovą pirmojoje atrankos į Europos čempionatą grupėje. Trečiadienį lietuvaitės Kauno sporto halėje grumsis su kaimynėmis iš Baltarusijos, o jau sekmadienį laukia atsakomoji dvikova išvykoje.

12109004_1694170054202643_4239806523472499955_nDėl patekimo į Europos čempionatą, kuris vyks šiemet gruodžio 4-18 d. Švedijoje, nacionalinės rinktinės kaunasi septyniose grupėse. Į čempionatą pateks po dvi geriausias grupės ekipas ir viena geriausią rezultatą parodžiusi trečią vietą užėmusi ekipa. Ši ekipa bus nustatyta vertinant jos žaidimą tik su aukščiau grupėje liksiančiomis ekipomis. Garantuotą vietą Europos čempionate turi šeimininkės švedės.

Be Lietuvos ir Baltarusijos pirmojoje atrankos grupėje dar žaidžia norvegės ir rumunės. Šios Lietuvos moterų rinktinės varžovės grupėje atrodo grėsmingai. Norvegija laimėjo neseniai vykusi pasaulio moterų čempionatą, o taip yra olimpinės ir Europos čempionės. Rumunės pasaulio čempionate liko trečios. Kaimynės baltarusės sąlyginai yra silpniausios varžovės. Jos moterų reitinge yra laipteliu aukščiau – 20 pozicijoje, nei lietuvės, kurios yra 21-os.

Prieš tai vykusiose kovose Lietuvos rinktinė išvykoje nusileido rumunėms 20:29, o namuose neatsilaikė prieš Norvegiją – 21:28. Baltarusės namuose nusileido rumunėms 23:25, o išvykoje negalėjo nieko padaryti norvegėms – 24:35.

Vieta Komanda Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įvarčiai Taškai
1 Norvegija 2 0 0 63:45 4
2 Rumunija 2 0 0 54:43 4
3 Baltarusija 0 0 2 47:60 0
4 Lietuva 0 0 2 41:57 0

Baltarusių stilius

12106745_1694169794202669_6754864769654663900_nViena iš Lietuvos rinktinės lyderių Laima Bernatavičiūtė pastebi, kad baltarusės turi savo žaidimo braižą, o nuolatos su šios šalies klubais Baltijos lygoje žaidžiančios Lietuvos atstovės susidariusios aiškų įspūdį apie būsimas varžoves: „Baltarusės nuo seno žaidžia fiziškai stiprų ir galingą rankinį. Taip pat jų žaidimas pasižymi derinių gausa. Sezono viduryje atėjus naujiems treneriams pagreitėjo kontratakos, o gynyba tapo aktyvesnė“, – trumpai būsimas varžoves pristato L. Bernatavičūtė.

Jos nuomone, baltarusių stipriausia vieta – didesnė patirtis ir ilgas vienodo pajėgumo atsarginių žaidėjų suolelis. Silpniausia vieta – iš ekipos nuolatos reikalaujama pergalių, o tai dažniausiai būna psichologinis aspektas, priverčiantis daryti klaidas. Šį aspektą L. Bernatavičiūtė išskiria, kaip vieną iš veiksnių, kuris gali padėti iškovoti pergalę.

Jau kovo 13 d. lauks atsakomoji dvikova Baltarusijoje. Dėl tokio tvarkaraščio L. Bernatavičiūtė nepergyvena: „Varžybų tvarkaraštis neturėtų sukelti problemų, nes fiziškai rinktines žaidėjos yra pasirengusios. Be to tai bus puiki galimybė kuo greičiau išanalizuoti klaidas ir pagerinti savo žaidimo kokybę.“

Lietuvos rinktinės sudėtis

Žaidėja Pozicija Klubas
Vareikienė Amanda Vartininkė ACME-GAJA-Žalgiris, LT
Kvedarienė Kristina Vartininkė ACME-GAJA-Žalgiris, LT
Stukaitė Evelina Vartininkė Garliava SM – CASCADA, LT
Bernatavičiūtė Laima Kairys pusiau kraštas Garliava SM – CASCADA, LT
Šatkauskaitė Diana Įžaidėja Garliava SM – CASCADA, LT
Bušaitė Kamilė Dešinys pusiau kraštas Garliava SM – CASCADA, LT
Verbovik Inesa Kairys pusiau kraštas ACME-GAJA-Žalgiris, LT
Drevinskienė Daiva Kairys pusiau kraštas ACME-GAJA-Žalgiris, LT
Ivanauskaitė Brigita Kairys pusiau kraštas Dragūnas-Viesulas, LT
Ivanauskaitė Roberta Dešinys pusiau kraštas Dragūnas-Viesulas, LT
Vijūnaitė Sonata Linijos žaidėja Hypo No, AUT
Kniubaitė Audinga Dešinys kraštas ACME-GAJA-Žalgiris, LT
Ilčiukaitė Dovilė Įžaidėja ACME-GAJA-Žalgiris, LT
Vidūnaitė Gabija Kairys kraštas ACME-GAJA-Žalgiris, LT
Kazlauskaitė Simona Kairys kraštas ACME-GAJA-Žalgiris, LT
Sviderskienė Auksė Dešinys kraštas LEU Šviesa – Eglė, LT

 

Komandos treneris Antanas Skarbalius, treneriai – Aurika Celešienė, Gintarė Ramišienė, fizioterapeutas – Deividas Valentinavičius.

Varžybų rezultatai