Lietuvos rankininkai iš universiados parsivežė neįkainojamos patirties

2015-07-19

11692610_996160810429398_3845059178453626345_n

Lietuvos rankinio rinktinė grįžo iš pasaulio studentų vasaros Universiados, kuri šiemet vyko Pietų Korėjoje. Nors galutinėje įskaitoje užimta aštuntoji vieta ne itin nudžiugino rinktinės trenerius, tačiau pasisemta neįkainojama patirtis ir dalyvavimas aukščiausio lygio sporto renginyje nuteikia optimistiškai laukiant ateities kovų.

Pirmosiose grupės rungtynėse Lietuvos studentai sužaidė lygiosiosmis su Rusijos ekipa (21:21), po to sekė du pralaimėjimai Pietų Korėjai (30:32) ir Serbijai (23:28). Trimis pergalėmis prieš JAV (53:22), Meksiką (35:18) ir Turkiją (27:24) pabaigtos grupės varžybos Lietuvos rinktinei susigrąžinti tai, kas prarasta pirmose rungtynėse nepadėjo – užimta ketvirtoji vieta grupėje, kuri leido kovoti tik dėl septintosios pozicijos. Paskutinėse čempionato rungtynėse mūšyje dėl šios vietos pralaimėta Brazilijai (25:31)

Kalbėdamas apie galutinį rezultatą rinktinės treneris Artūras Juškėnas neslėpė nusivylimo: „Rezultatas prastas, lūkesčiai buvo didesni. Tikėjome, kad galime kovoti dėl medalių. Netenkina nei rezultatas, nei žaidimas, kurį demonstravome“.

DSC_0071

Treneris išskyrė ir keletą priežasčių, kurios lėmė, kodėl kovoti dėl medalių Lietuvos studentų rinktinei neteko. Viena iš jų – prieš pat čempionatą pasikeitusi varžybų sistema. Pastaroji suvėlė daugumos komandų planus. Pagal pirminį variantą, turėjo būti keturios grupės po 3-4 ekipas, tačiau teko žaisti vienoje grupėje su dar šešiomis ekipomis.

„Ruošėmės žaisti pagal vieną sistema, o prieš pat startą sužinojome, kad žaisime pagal kitą. Pasiruošimas turnyrui buvo rengiamas pagal pirminę sistemą, tai pakišo koją, nes teko žaisti pagal kitą. Keturios rungtynės iš eilės kiekvieną dieną, dienos pertrauka, tuomet dar trejos rungtynės. Krūvis didžiulis.“

A. Juškėnas įvardino ir esminius momentus, kurie buvo lemiami šiame čempionate.

„Pirmos trys rungtynės buvo su stipriausiais varžovais. Jos ir buvo lemiamos. Pirmosiose sužaidėme lygiosiosmis, antrosiose – likus  dešimčiai minučių dar pirmavome, bet persvaros neišlaikėme. Jei būtume išlaikę, viskas galėjo pasisukti kitaip.“

DSC_0186

Tačiau rinktinės vairininkas įžvelgė ir nemažai teigiamų dalykų. Šiose pirmenybėse dalyvavo devyni nacionalinės rinktinės nariai. Daugumai jų tai bus gera patirtis prieš artėjančias kovas su varžovais Europos zonos atrankinėse kovose į pasaulio čempionatą. Treneris pastebėjo ir tai, kad nacionalinės rinktinės žaidėjai buvo puolimo branduolys, tuo metu galinčių sėkmingai apsiginti žaidėjų trūko. Šio galvosūkio išspręsti nepavyko viso čempionato metu.

„Nauda didžiulė ir akivaizdi. Pirmą kartą dalyvavome tokio lygio pasauliniame sporto renginyje. Jeigu kam kilo abejonių dėl sportavimo toliau, tai visus klausimus ši universiada išsprendė.“ – teigė A. Juškėnas.

Apibendrindamas visą turnyrą rinktinės treneris akcentavo: „Ne tik didžiulis krūvis, sunkios rungtynės, bet ir daug  teigiamos patirties pamačius tai, kas lieka už kadro tokio lygio renginiuose.“

Galutinis komandų išsidėstymas:

Vieta Komanda
1 Portugalija
2 Serbija
3 Šveicarija
4 Korėja
5 Izraelis
6 Rusija
7 Brazilija
8 LIETUVA
9 Vengrija
10 Turkija
11 Japonija
12 Meksika
13 JAV

Bendra komandos statistika

Lietuvos rinktinė bendroje statistinių rodiklių suvestinėje tikrai turi kuo pasigirti. Mūsiškiai puikuojasi pirmoje vietoje pagal rezultatyvius perdavimus, kurių komanda iš viso atliko 96. Artimiausi persekiotojai – Korėjos rankininkai, kurių sąskaitoje 80 rezultatyvių perdavimų.

Lietuviai antrą vietą užima pagal atliktus metimus. Iš viso jų buvo atlikta 353 ir tik korėjiečiai su 382 metimais lenkia lietuvius.

Lygiai tokia pati situacija ir su tikslą pasiekusiais metimais, atliktais nuo 9 metrų. Lietuvos rankininkų procentas yra 40 ir tik korėjiečiai sėkmingiau atakavo nuo šios distancijos – 43 proc.

Individualių žaidėjų statistika

Rezultatyviausių čempionato žaidėjų dvidešimtuke atsidūrė du lietuviai – Benas Petreikis ir Skirmantas Plėta, kurie pelnė po 26 įvarčius.

zaideju statistika

Tarp daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusių žaidėjų pateko nemažai lietuvių. 19 rezultatyvių perdavimų atlikęs Jonas Truchanovičius puikuojasi antroje vietoje tarp visų Universiados žaidėjų. Jam iš paskos – Benas Petreikis, atlikęs 18 rezultatyvių perdavimų.

assistai

Kalbant apie Lietuvos rinktinės žaidėjų tarpusavio rodiklius, toliau pateikiame keletą įdomesnių faktų:

  • Daugiausia laiko aikštelėje praleido Karolis Stropus – 5 valandas 20 minučių ir 53 sekundes;
  • Tiksliausiai varžovų vartus atakavo Karolis Dambrauskas – 92 proc. (11 tikslių metimų iš 12);
  • Jonas Truchanovičius – geriausias kamuolių „vagis“, kurio sąskaitoje 5 perimti kamuoliai,

bendra zaideju

vizualiniai rodikliaivizualiniai rodikliai vartininkai

Varžybų rezultatai