Lietuvos rankininkės išvyko į Baltarusiją

2016-03-12

Lietuvos moterų rankinio rinktinė išvyko į Baltarusiją, kur bandys atsirevanšuoti kaimynėms už patirtą pralaimėjimą trečiadienį Kaune rezultatu 29:21. Tai bus pirmosios atrankos grupės į Europos čempionatą rungtynės.

Po pirmųjų tarpusavio rungtynių bei patirto pralaimėjimo ir komandos treneris Antanas Skarbalius, ir viena geriausių Lietuvos rinktinės žaidėjų Diana Šatkauskaitė įžvelgė savo ekipos klaidas bei tikėjo, kad pagerinus žaidimą, svečiuose galima siekti teigiamo rezultato.antanas skarbalius

Iškart po rungtynių kalbintas A. Skarbalius teigė, jog baltarusės parodė, kad yra profesionalės ir jų meistriškumas didesnis. Tačiau jis pats pasidžiaugė, kad sunkiomis akimirkomis Lietuvos rinktinės merginos parodė charakterį ir nenuleido rankų. Galiausiai pridūrė: „Turime išanalizuoti ir rasti būdų kaip geriau gintis. Nesudedam rankų, galime Baltarusijoje iškovoti pergalę.“

Diana Šatkauskaitė (LRF nuotr)D. Šatkauskaitė taip pat vardino pirmųjų rungtynių klaidas, kurias ištaisius galima kautis su kaimyninės šalies nacionaline komanda. „Buvo labai didelis noras, perdegėm. Treniruotėse atrodėme kitaip. Skuboti metimai, reikėjo laukti tikrų galimybių. Gynyba pagerėjo tik perpratus baltarusių žaidimą. Baltarusės tvirtai ginasi, jas pačias reikėtų tvirčiau stabdyti, sumesti savo gerus metimus ir kurti daugiau kontratakų“, – apie tai, kad ruošiantis atsakomajai dvikovai treniruotėse bus daug darbo, užsiminė D. Šatkauskaitė.

Atsakomosios rinktinių rungtynės vyks sekmadienį 16:00 Minske.

Situacija grupėje

Savaitės viduryje pergalę iškovojo ir rumunės, kurios netikėtai įveikė favorites norveges rezultatu 25:20. Tai leido Rumunijos rinktinei okupuoti pirmąją poziciją, kurią jos gins atsakomojoje dvikovoje Norvegijoje.

Vieta Komanda Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įvarčiai Taškai
1 Rumunija 3 0 0 79:63 6
2 Norvegija 2 0 1 83:70 4
3 Baltarusija 1 0 2 76:81 2
4 Lietuva 0 0 3 62:86 0

Dėl patekimo į Europos čempionatą, kuris vyks šiemet gruodžio 4-18 d. Švedijoje, nacionalinės rinktinės kaunasi septyniose grupėse. Į čempionatą pateks po dvi geriausias grupės ekipas ir viena geriausią rezultatą parodžiusi trečią vietą užėmusi ekipa. Ši ekipa bus nustatyta vertinant jos žaidimą tik su aukščiau grupėje liksiančiomis ekipomis.

Varžybų rezultatai