Lietuvos rankinio lygoje – derbių turas

2016-02-10

Keturioliktasis Lietuvos Vivus.lt rankinio lygos turas pasižymės derbiais. Analogiška situacija buvo pirmajame rate, tad komandos ne tik turės ambicijų atsirevanšuoti, bet ir jas sustiprins papildoma motyvacija. Taip pat rankinio gerbėjai vis dar laukia pirmųjų lygiųjų šiame sezone. Galbūt šį kartą?

2016-02-10

Alytaus „Almeida-Stronglasas“ – Varėnos „Ūla“

Alytaus sporto rūmai 19:00

Pirmąjį šio sezono Dzūkijos derbį laimėjo alytiškiai rezultatu 30:25. Po praėjusios savaitės pergalės prieš „Granitą“, komandos pasitikėjimas savimi turėtų būti arti maksimumo. Ramus ir užtikrintas žaidimas neleidžia abejoti, kad jie šiuo metu yra vieni iš realiausių pretendentų į titulą. Kaip ten bebūtų, juodų dienų pasitaiko visiems. Jei taip nutiks, trečiadienį Alytuje svečiai gali kibti į atlapus savo varžovams. Po pergalės namuose prieš „Šviesos“ ekipą, „Ūlos“ rankininkų nuotaikos turėtų būti gerokai pakilusios, o kartu su jomis ir kovinė dvasia – Varėnos klubo savybė, apie kurią Lietuvos rankinio padangėje sklandė legendos. Gal laikas legendoms grįžti?

Prognozė: 70-10-20

2016-02-13

Pasvalio „Kurana-SM“ – HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“

Pasvalio sporto rūmai 12:30

rankinis2Panevėžio regiono derbis, kuriame galima laukti įdomios kovos. Po praėjusios savaitės pergalės prieš Utenos komandą, šeimininkai tokios pačios baigties tikėsis ir šiose rungtynėse. Pirmajame tarpusavio susitikime stipresni buvo panevėžiečiai (29:19), kurie užtikrintai artėja prie atkrintamųjų varžybų. Jei jiems pavyktų iškovoti pergalę Pasvalyje, tuomet vargu ar įmanoma tikėtis, kad jie iškristų iš stipriausiųjų aštuoneto. Tuo metu jei pergalę švęs šeimininkai, kova dėl aštuntosios pozicijos bus itin įdomi, o Pasvalio ekipa įneš chaoso lentelės apatinėje dalyje.

Prognozė: 45-20-35

Utenos HC „Utena“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

Utenos daugiafunkcinis SP.K.                           13:00

rankinis3Pirmosiose tarpusavio rungtynėse varžovų vartus subombardavę šiauliečiai (41:29), šį kartą turėtų laukti kitokių rungtynių. Prarastas vienas iš lyderių Gabrielius Virbauskas bus rimta paskata šeimininkams pakovoti dėl pergalės. Šiauliečiai šiuo metu realiai pretenduoja į penktąją poziciją reguliariajame sezone, tad pergalė jiems nepamaišytų. Tuo metu Utenos ekipa nusirito į turnyrinės lentelės dugną. Tad atvyksta varžovas, kurį įveikti galima, o tuo ir bandys pasinaudoti namuose žaisiantys uteniškiai. Pirmosios lygiosios? O kodėl gi ne?

Prognozė: 30-15-55

Klaipėdos „Dragūnas“ – Kauno „Granitas-Gaja-Karys“                                  

Neptūno sporto salė 14:00

Jei kalbėsime apie komandų pajėgumą, tai turėtų būti įdomiausia turo dvikova. Pastaruoju metu buksuojantys kauniečiai praėjusiame ture skaudžiai pralaimėjo Alytaus „Almeida-Stronglasas“ ekipai. Dvi nesėkmės praėjusį savaitgalį vykusiose Baltijos lygos rungtynėse nuotaikos taip pat nepakėlė, o ateinančiose rungtynėse, nepanašu, kad bus lengviau nei buvo pastarosiose kovose. Kaip ten bebūtų, po tokios nesėkmių serijos, reikia tikėtis, kad kauniečiai nebus palūžę, o priešingai – pikti ir pasirengę sudraskyti varžovus. Vienas geriausių būdų pradėti naują pergalių seriją – pergalė prieš čempionus. Titulą ginantis „Dragūnas“ vargu ar tikisi lengvos kovos ir rungtynėms nusiteiks tinkamai. Į komandos žaidimą įsilieja vis svarbesniu ginklu tampantis neseniai atvykęs Gabrielius Virbauskas. Tad savų pretenzijų į pergalę turės ir klaipėdiečiai, kurie prieš dvikovos pradžią turėtų būti vertinami kaip favoritai. Pirmąją dvikovą išvykoje jie laimėjo 28:23.

Prognozė: 60-10-30

Vilniaus VHC „Šviesa“ – Vilniaus HC „Vilnius“

LEU sporto salė 15:00

rankinisVienintelis „grynakraujis“ derbis, kuriame susitinka dvi to paties miesto komandos, kamuojamos panašių problemų. Jei „Šviesa“ rimčiau gali skųstis tik Valdo Drabavičiaus netektimi, tai HC „Vilnius“ negalinčių rungtyniauti rankininkų sąrašas gerokai ilgesnis, tiesa, po truputį jie turėtų grįžti į ritmą, į komandos žaidimą įsilieja vis daugiau jaunimo. Pirmajame susitikime pergalę šventė ateinančių rungtynių svečiai 27:23. Šį kartą mūšis varžovų teritorijoje, kurioje pastarąjį kartą ilgai priešintasi „Granitui“. Tad lengva nebus. Praėjusiame ture komandoms sekėsi skirtingai. HC „Vilnius“ išnešė sveiką kailį Panevėžyje – pergalė 30:29, o „Šviesa“ krito Varėnoje – 31:30. Akivaizdu, kad abi ekipos turi spragų gynyboje, o komanda, kuri jas užkamšys geriau, ir laimės tarpusavio dvikovą.

Prognozė: 30-15-55

Autorius: Gediminas Mačiulaitis

Varžybų rezultatai