Lietuvos rankinio lygoje lygiaverčių varžovų dvikovos

2016-10-21

Penktasis rankinio lygos turas – lygiaverčių varžovų dvikovos

Penktasis Lietuvos Vivus.lt rankinio lygos turas išsiskirs lygių varžovų dvikovomis. Tarpusavyje kausis turnyrinėje lentelėje vieni nuo kitų netoli žengiantys varžovai. Turo metu ilsėsis Panevėžio klubas.

Spalio 22 d.

Vilniaus HC „Vilnius“ – Kauno „Granitas-Karys“

HC Vilnius sporto salė 14:00

Čempionato lyderiai atvažiuoja į Vilnių, kur sieks pratęsti pergalių seriją iki penkių. Svajonių startas Lietuvos taurės laimėtojams. Vis tik praėjusiame ture tik po atkaklios kovos pavyko įveikti Šiaulių klubą, o ateityje laukia 13122971_1124146377650781_7445508339194298269_onominaliai grėsmingesni varžovai. HC „Vilnius“ savo tvirtovėje yra pateikę ne vieną staigmeną ir šį kartą bandys padaryti tą patį. Po ne itin sėkmingos sezono pradžios į pergalių kelią praėjusiame ture sugrįžę būsimų rungtynių šeimininkai sieks sumažinti be pralaimėjimų žengiančių komandų skaičių čempionate. Kauniečiai, panašu, vis dar ieško savo žaidimo. Vis tik tai, kad net 13 komandos žaidėjų pelnė įvarčius, o nei vienas iš jų nerenka vidutiniškai daugiau nei po 5 per rungtynes, pasako labai daug apie šią ekipą. Pergalė svečiuose jiems leistų ir toliau likti vienvaldžiais čempionato lyderiais. Apskritai, itin ilgą suolelį ir gerai subalansuotą sudėtį turintys kauniečiai, panašu, pribrendo ir skambesnėms pergalėms šiame sezone.

Prognozė:  35-10-55

 

Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ – Klaipėdos „Dragūnas“

Šiaulių sporto rūmai 14:00

Tik praėjusiame ture pirmąjį pralaimėjimą patyrę Šiaulių Rankininkai sieks vėl pergalingai pabaigti rungtynes. Tiesa, lengva nebus. Į svečius atvyksta rezultatyviausia lygos komanda – Klaipėdos „Dragūnas“. Abiejų ekipų praleidžiamų įvarčių vidurkis svyruoja ties 26,5, tačiau klaipėdiečiai gerokai rezultatyvesni. Šią problemą Šiaulių ekipai reikia spręsti pirmiausiai. Vis tik praėjusiame ture VHC „Šviesa“ parodė, kad kautis su klaipėdiečiais, net ir žaidžiant atvirą ir greitą rankinį, galima. Tikėtina, kad Šiaulių ekipa gali pasirinkti kiek kitokį žaidimo braižą. Tuo metu būsimi svečiai paprastai lieka ištikimi savo žaidimo stiliui. Tad viena efektingiausiai žaidžiančių ekipų Šiauliuose sieks pergalės prieš vieną iš labiausiai stebinančių komandų. Žiūrovams tai turėtų būti gražiausios rungtynės iš vyksiančių savaitgalį.

Prognozė:  40-10-50

 

Vilniaus VHC „Šviesa“ – Alytaus „Varsa-Stronglasas“

LEU sporto salė 16:00

13220668_1027147067340564_6671575874849723885_oPo neblogų rungtynių Klaipėdoje, Vilniaus ekipa namuose sieks tik pergalės, net ir žaidžiant su čempionais. Alytaus ekipos laukia sunkiausios šių metų rungtynės. Alytaus ekipa, kuri šiemet įveikė tik be pergalių kol kas liekančius varžovus, turėtų būti maksimaliai susikaupusi. Nominaliai tai yra silpnesnis varžovas, tačiau be galo pavojingas. Jauni ir ambicingi vilniečiai pasiruošę nuskalpuoti čempionus. Itin aukštą tempą visų rungtynių metu galinti palaikyti „Šviesa“ sieks nuvaryti nuo kojų svečius ir nušluoti juos greitų atakų lavina. Tuo metu alytiškiai galės remtis savo stiprybėmis – patirtimi ir poziciniu žaidimu. Pastarasis yra „peilis“ vilniečiams ir puolime ir gynyboje. Pastaruosius keletą metų alytiškiai susitvarkydavo su Vilniaus ekipa, tad belieka surasti tą sėkmės receptą. Visiškai skirtingų stilių mūšis Vilniuje, be jokios abejonės, bus palankus ekipai, kuri primes savo sąlygas varžovams. Pranašumą turi čempionai, kitaip ir būti negali. Vis tik nuojauta kužda, kad čia gali būti staigmenų.

Prognozė:  25-10-65

 

Utenos HC „Utena“ – Varėnos „Ūla“

Daugiafunkcinis sp. k. 13:00

Dviejų ekipų, kurios šiemet dar neiškovojo nei vieno taško, dvikova turėtų būti tikras desertas Utenos rankinio mėgėjams. Ekipoms gali trūkti meistriškumo, tačiau tikrai ne noro ir motyvacijos kautis dėl pergalės. Dviejų apylygių ekipų dvikovoje komandų rankininkai supras, kad čia iškovoti taškai gali būti svarbūs reguliaraus sezono pabaigoje. Kalbant apie ją, kiek ambicingesnė atrodo Varėnos ekipa, vis tik HC „Utena“ savo namuose turės ir savų argumentų. Abejose ekipose netrūksta jaunimo, kuris atlieka svarbius vaidmenis komandose. Jei rezultatas besibaigiant rungtynėms bus apylygis, tuomet šių jaunuolių psichologinė būsena ir vyresnių žaidėjų indėlis gali būti lemiami dvikovos veiksniai. Taškų „kvapas“ abi ekipas gali paversti neįtikėtinais „gladiatoriais“, o tai turėtų garantuoti puikų reginį žiūrovams.

Prognozė:  30-10-60

 

Varžybų rezultatai