Lietuvos rankinio lygoje prie čempionų titulo priartėjo „Dragūnas“, prie bronzos – „Varsa – Stronglasas“

2019-05-09

59621350_2187350037986922_9118993100222496768_n (1)Trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko finalo rungtynės tarp Klaipėdos “Dragūno” ir Vilniaus VHC “Šviesa”. Rungtynes rezultatu 34:27 (18:12) laimėjo klaipėdiečiai. Tuo pat metu Kauno sporto halėje vyko mažojo finalo rungtynės tarp “Granito-Kario” ir Alytaus “Varsos-Stronglaso”. Pergalę rezultatu 25:29 (11:14) išsivežė dzūkai.

Klaipėdiečiams užkūrė pirtį

Pirmasis kėlinys iki pat vidurio vyko įvartis į įvartį, tačiau jam įpusėjus uostamiesčio komanda pradėjo atsiplėšti ir iki kėlinio pabaigos susikrovė 6 įvarčių persvarą – 18:12.

Nors antrasis kėlinys buvo klaipėdiečių rankose, nuo kėlinio vidurio vilniečiai pradėjo sparčiai mažinti savo atotrūkį ir greitai priartėjo prie 4 įvarčių skirtumo. Kėiinio pabaigą sėkmingiau sužaidė klaipėdiečiai, kurie ir laimėjo pirmąsias finalo serijos rungtynes rezultatu 34:27.

„Manau, kad nereikia vertinti rungtynių ir kaip jos baigėsi, nes arba yra pergalė, arba jos nėra. Dabar ne metas žaisti gražiai ar efektingai, dabar yra metas laimėti. Visa kita jau nesvarbu. Tačiau varžovai stipriai pasiruošę. Mes, be abejo, buvome tam pasiruošę, bet jie, žalčiai, užkūrė pirtį gerą. Antrame kėlinyje turėjome momentą, kai, realizuodami savo metimus, manau, būtume pabaigę rungtynes. Bet patys sau susikūrėme problemų ir paskui mėginome jas išspręsti. Šį kartą pavyko. Atsakomosios rungtynės – nauja tema, naujas žaidimas, viskas prasidės nuo nulio. Manau, bus sunkiau. Tiesiai šviesiai pasakysiu – tikėjausi gero „Šviesos“ žaidimo, bet toks geras jų žaidimas buvo netikėta. Manau, kad Vilniuj bus… ojojoi, bus sunku“, – po pirmosios pergalės komentavo Klaipėdos “Dragūno” vyr. treneris Artūras Juškėnas.

„Nuotaikos prastos – pralaimėjome. Tikėjausi palankesnio rezultato. Nežinau, nustebino mane šiandien varžovų atsitraukę žaidėjai. Manau, Šmantauskas padarė mums per daug problemų. Kol kas pralaimime, vadinasi, dar ne iki galo kažką išmokome. Tikimės palankesnio rezultato namuose. Žiūrėsim, kaip bus. Dar pora dienų yra. Mums šiandien trūko atsitraukusių žaidėjų indėlio, taip pat turim susitvarkyti su gynyba, su „Dragūno“ greitu puolimu ir patys padaryti mažiau klaidų, kad jie negalėtų greitai bėgti. Manau, kad poziciniame žaidime turėsime galimybių. Šiandien buvo spragos gynyboje, nes tikrai leidome per daug įmesti iš toli, negalėjome susitvarkyti su aukštais žaidėjais“, – neslėpė VHC “Šviesa” treneris Raimondas Maldžius.

Klaipėdos “Dragūnas”: Karolis Stropus ir Gytis Šmantauskas – po 6, Gintaras Cibulskis ir Karolis Bliuvas – 5, Laurynas Simonavičius ir Modestas Vaiteikūnas – po 3. Benas Butkus – 2, Mykolas Lapiniauskas, Deividas Virbauskas, Lukas Simėnas, Gabrielius Virbauskas – po 1.

VHC “Šviesa”: Valdas Drabavičius – 8, Karolis Antonovičius ir Artūras Švilpa – po 5, Šarūnas Ugianskis – 4, Ignas Jonuška – 2,  Julius Šeibokas, Rosvaldas Ramunis ir Tadas Rasakevičius – po 1.

59905118_2187328667989059_2750013181047865344_nDzūkai išsivežė pergalę iš Kauno

Kaune aikštelės šeimininkai kėlinį pradėjo šaltu dušu – į finalo traukinį vos spėję alytiškiai kėliniui neįpusėjus atitolo 3 įvarčiais ir iki kėlinio pabaigos kauniečių arčiau neprisileido (1:4, 4:7, 8:11). Kėlinys tokiu skirtumu ir baigėsi – 11:14.

Antrajame kėlinyje Alytaus komandai būtų užtekę palaikyti tempą ir atotrūkį. Taip jie ir padarė (14:17, 17:20, 23:26). Dzūkams pavyko pirmąją mažojo finalo pergalę pasiekti rezultatu 25:29.

“Pirmiausia nesusitvarkėme su nervais. Dėl to nepasitikėjome savimi, taip prasidėjo klaidos puolime ir gynyboje. Ateinančiai kovai ruošėmės visus metus. Nesame pavargę, mums reikia tik susitvarkyti su nervais ir įgyti pasitikėjimo savimi”, – komandos pasiruošimą ir psichologinę būseną įvertino Kauno “Granito-Kario” vyr. treneris Valdemaras Novickis.

“Vertinu blogai. Mano manymu, tam įtaką darė ir rungtynių svarba, nes nei pirmos, nei antros vietos nė vienas nepelnysime. Todėl nei mes, nei “Granitas” neparodėme tikrojo rankinio grožio, tikrųjų savo galimybių. Šiose negražiose rungtynėse esu patenkintas tik pergale”, – pabrėžė Alytaus “Varsos-Stronglaso” vyr. treneris Egidijus Petkevičius.

Kauno “Granitas-Karys”: Modestas Štarolis ir Paulius Šarkauskas – po 8, Tadas Bučinskas ir Karolis Grigas – po 3 , Karolis Dambrauskas – 2, Manvydas Lazauskas – 1.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Deivas Eidukonis – 9, Nedas Buronko – 6, Žygimantas Micevičius – 5, Gintautas Adamkevičius – 4, Arnas Lubauskas ir Šarūnas Krisiulevičius – po 2, Remigijus Čepulis – 1.

Didžiajame finale komandos žaidžia iki trijų pergalių, mažajame finale – iki dviejų. Antrieji finalininkų susitikimai vyks šį šeštadienį Vilniuje ir Alytuje.