Lietuvos rinktinė įveikė Baltarusiją. Artūras Juškėnas: „Kai taip padeda vartininkas, turim ir mes gerai atrodyt“ (VIDEO)

2018-06-03

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, kuri ruošiasi Europos čempionato atrankos rungtynėms su Islandija, šiandien išvykoje sužaidė draugiškas rungtynes su baltarusiais. Dar nepilnos sudėties žaidusi Lietuvos rinktinė kaimynus pranoko rezultatu 32:28 (17:14).

NBA_3274

Į Baltarusiją dar be Jono Truchanovičiaus, Mindaugo Dumčiaus ir Beno Petreikio išvykusi rinktine su kaimynais iš viso yra suplanavusi sužaisti dvejas kontrolines rungtynes. Rytoj 11 val. ekipos santykius tarpusavyje aiškinsis dar kartą, o tuomet Lietuvos rinktinė jau grįš į Alytų, kur prisijungs ir likę rinktinės žaidėjai. Tik tuomet paaiškės galutinė sudėtis, kuri birželio 8 ir 13 dienomis rungtyniaus su Islandijos rankininkais.

Šiandien mūsų rinktinės įveikta Baltarusijos rinktinė taip pat ruošiasi Pasaulio čempionato atrankos rungtynėms. Baltarusijos varžovai paskutiniajame atrankos etape bus austrai. Birželio 10 dieną šios dvi rinktinės susitiks Baltarusijoje, o birželio 13 dieną jų laukia rungtynės Austrijoje.

Baltarusija praėjusiame Europos čempionate pasirodė geriau nei mūsų būsimi varžovai islandai. Ir Islandijos, ir Baltarusijos rinktinės savo grupėse iškovojo po 1 pergalę, tačiau į antrą varžybų etapą patekti pavyko tik Baltarusijos rinktinei. Ten baltarusiai iškovojo pergalę prieš serbus ir savo grupėje užėmė 5 vietą.

Šiame draugiškame mače prieš baltarusius Lietuvos rinktinės gretose puikiai sužaidė Aidenas Malašinskas. Čempionų lygoje žaidžiantis lietuvis pelnė 9 įvarčius, po 5 pridėjo Rolandas Bernatonis ir Mindaugas Urbonas, 4 pelnė Benas Butkus ir Žanas Gabrielius Virbauskas, po 2 Laurynas Palevičius ir Valdas Drabavičius, 1 – komandos kapitonas Gintaras Cibulskis. Baltarusiams 5 pelnė Barysas Pukhovskis, 4 pridėjo Maksimas Baranavas.

Artūras Juškėnas (vyriausias Lietuvos rinktinės treneris): „Nugalėjom baltarusius, net neatsimenu kada paskutinį kart taip buvo. Rungtynes sužaidėm tikrai neblogai. Vartai atmušė 18 kamuolių, tai kai taip padeda vartai turim ir mes gerai atrodyt. Rungtynių gale šiek tiek piktnaudžiavom  individualiais veiksmais, tačiau pirmavome net 11 įvarčių, todėl tai kažkiek atleistina. Laukiam rytojaus rungtynių ir be abejo 8 dienos susitikimo su islandais.“

Varžybų rezultatai