Lietuvos studentų čempionate – klaipėdiečių triumfas

2017-03-27

univeraiKovo 25-26 dienomis LSMU VA sporto salėje jėgas tikrinosi 4 geriausios Lietuvos universitetų rankinio komandos. Pirmąją dieną vyko pusfinalių etapas, kuriame susitiko Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ekipos bei Klaipėdos universiteto (KU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) rankininkai.

Pirmajame pusfinalyje tarp LSU ir LEU intrigos netrūko. Nors rungtynes sėkmingiau pradėjo LEU ekipa, kuri vienu metu pirmavo net 7 įvarčiais, antroje rungtynių pusėje LSU pavyko sustyguoti savąjį žaidimą bei išlyginti rezultatą. Rungtynių pabaigoje užtikrinčiau sužaidė visas rungtynes atsilikinėjęs Lietuvos sporto universitetas, kuris ir šventė pergalę rezultatu 40-38.

Antrajame pusfinalyje niekas didelės intrigos nesitikėjo, kadangi Klaipėdos universiteto komandą sudaro Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjų pagrindas. Vis dėl to rungtynių pradžioje uostamiesčio ekipa nesusikūrė apčiuopiamos persvaros, jų pranašumas po pirmojo kėlinio siekė 4 įvarčius (13:17). Antrajame kėlinyje viskas vyko pagal panašų scenarijų, o traumą patyrus vienam iš KTU lyderių Arminui Stankūnui, klaipėdiečiai galutinai susikrovė saugų pranašumą ir pergalę šventė rezultatu 34:24.

Sekmadienio vidurdienį į kovą dėl III-iosios vietos stojo LEU ir KTU. Sostinės atstovai nuo pat pradžių taikliai atakavo iš toli ir pamažu didino persvarą. KTU sunkiai sekėsi rasti kelių LEU vartų link. Po pirmojo kėlinio rezultatu 20-14 pirmavo LEU. Antrajame kėlinyje KTU susikaupė ir skirtumas ėmė tirpti. Visą kėlinį vyko kova įvartis į įvartį, tačiau LEU turėjo daugiau ar mažiau saugų 6-7 įvarčių pranašumą, kurį išlaikė iki rungtynių pabaigos. LEU nugalėjo rezultatu 31-39 ir užėmė trečiąją vietą.

Didžiajame finale susitiko LSU ir KU rankininkai. Rungtynių pradžioje kiek strigę klaipėdiečiai rungtynes sau naudingesne linkme pakreipti sugebėjo jau pirmojo kėlinio pabaigoje ir į pertrauką ilsėtis išėjo turėdami penkių įvarčių pranašumą (15:20). Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje per daug nesikeitė, o labiau patyrę KU rankininkai ramiai ir užtikrintai artėjo čempionų titulo link. Po finalinio teisėjo švilpuko rezultatas švieslentėje 39:31 klaipėdiečių naudai, kurie patvirtindami visas išankstines prognozes tapo Lietuvos studentų čempionato nugalėtojais.