Lietuvos teisėjos – Europos moterų rankinio čempionate

2016-12-07

teisejosSekmadienį Švedijoje startavo Europos moterų rankinio čempionatas, kurio finaliniame etape rungtyniauja šešiolika komandų, suskirstytos į keturias A, B, C ir D grupes. Jų tarpe Lietuvos rinktinės nėra, tačiau jame turime savo atstoves, tai rankinio teisėjas kaunietes Viktoriją KIJAUSKAITĘ ir Aušrą ŽALIENĘ.

Tai jų pirmas tokio aukšto rango turnyras gyvenime ir pirmadienį Viktorijai ir Aušrai teko rimtas išbandymas teisėjauti C grupės rungtynes Malmėje tarp elitinės Vengrijos rinktinės, 2014 m. Europos čempionate užėmusios VI-ją poziciją ir į ją besibeldžiančios Čekijos komandos. Nugalėjo čekės rezultatu 27:22(13:10) bei pateikė pirmąjį netikėtumą čempionato starte.

Danijos rinktinė po įnirtingos kovos nugalėjo nesenas 2012 m. Europos čempiones Juodkalnijos rankininkes minimaliu skirtumu 22:21.

A grupėje Stockholme Serbija laimėjo prieš kitą Balkanų pusiasalio ekipą Slovėniją – 36:34, o Švedija parklupdė labai pajėgią Ispanijos ekipą – 25:19, kuri praėjusiame čempionate pelnė sidabro medalius.

B grupėje Kristianstade Prancūzija nepaliko vilčių mūsų šalies kaimynėms Lenkijos sportininkėms, jas įveikdamos 31:22, o Vokietijos rinktinė savo sudėtyje turinčios lietuviškų pavardžių žaidėjas Kim Naidzinavičius (2įv.) ir Jenny Karolius (6įv.) parklupdė Nyderlandų komandą santykiu 30:27(13:14).

C grupėje Helsingborge Rusijos rinktinė su Viktorija Zhilinskayte (6įv.) pasiekė pergalę prieš Kroatijos ekipą rezultatu 32:26(16:13), o Norvegija šventė pergalę prieš Rumunijos kolektyvą santykiu 23:21.

Šiandieną prasideda antrasis grupių varžybų ratas, kur kovos A ir B grupių komandos. Tai  Ispanija susitiks su Serbija, Slovėnija su Švedija bei Vokietija su Prancūzija ir Lenkija su Nyderlandais.