Lietuvos U16 merginų rinktinė kontrolinėse rungtynėse nusileido Čekijos bendraamžėms

2018-12-15

Lietuvos merginų iki 16 metų rinktinė, kuri ruošiasi vasarą Gruzijoje vyksiančioms Europos pirmenybėms, vyko į Čekiją, kur du kartus žaidė su šios šalies bendraamžėmis. Deja, mūsų rinktinei pergalių iškovoti Čekijoje nepavyko, pirmosios rungtynės pralaimėtos rezultatu 26:37, antrasis susitikimas baigėsi varžovių pergale 34:22.

šešiolikmetės2

Penktadienį vakare vykusiose rungtynėse Lietuvos merginų U16 rinktinė pirmajame kėlinyje puikiai darbavosi puldamos varžovių vartus, bet strigo gynyboje. Prabėgus 30 rungtynių minučių mūsų merginų atsilikimas siekė 6 įvarčius (14:20). Nors antrajame kėlinyje varžovės jau nebuvo tokios rezultatyvios, tačiau intrigos įpūsti mūsų rinktinė neįstengė. Pačioje mačo pabaigoje šeimininkės savo pranašumą padidino ir iki dviženklio (37:26).

Šiame mače Lietuvos rinktinėje rezultatyviausia buvo Silvija Mackonytė, kuri pelnė 7 įvarčius, 4 Gabrielės Paukštytės sąskaitoje, po 3 pelnė Ignė Urnikytė, Ugnė Jaškauskaitė, Vesta Jančytė bei Deimantė Burbaitė.

Šeštadienį atsakomajame mače viskas klostėsi pagal panašų scenarijų. Pirmojo kėlinio metu varžovės nors ir pirmavo, tačiau prieš pertrauką mūsų rinktinės atsilikimas siekė tik 4 įvarčius (10:14). Antrajame kėlinyje čekės jau įjungė aukštesnę pavarą bei pagerino savo puolimą ir pačioje mačo pabaigoje vėl padidino pranašumą iki dviženklio. Lietuvos rinktinė oponentėms pralaimėjo rezultatu 34:22.

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinei 6 įvarčius pelnė Ignė Urnikytė, Vakare Petretytė pridėjo 5, po  2 pelnė Gabrielė Paukštytė, Martyna Ustilaitė, Vesta Jančytė ir Deimantė Burbaitė.

Vasarą Gruzijoje vyksiančiose Europos U17 pirmenybėse lietuvės žais B grupėje kartu su Suomijos, Šveicarijos, Gruzijos ir Latvijos rinktinėmis.