Lietuvos vaikinų bei merginų rinktinės pranoko bendraamžius iš Latvijos

2020-01-04

Lietuvos jaunių vaikinų iki 18 metų bei merginų iki 16 metų rinktinės pergalingai pradėjo viešnagę Latvijoje. Vaikinai kaimyninės šalies bendraamžius nugalėjo 35:27 (15:16), o merginos latves pranoko 33:26 (16:14).

vicente ikeMerginų rinktinei tai buvo pirmosios oficialios rungtynes drauge, o prie komandos vairo debiutavo strategas iš Ispanijos Ike Cotrina.

Jau pirmajame susitikimo kėlinyje lietuvaitės keliskart bandė pabėgti nuo varžovių, tačiau apčiuopiamos persvaros nesusikūrė – 16:14. Po pertraukos Lietuvos rinktinė surengė spurtą ir vienu metu pirmavo 8 įvarčiais (30:22). Pergalę Lietuvos rinktinė šventė rezultatu 33:26.

Lieutovos rinktinei 6 įvarčius įmetė Mireta Rutytė, 5 pelnė Samanta Klovaitė, po 4 surinko Smiltė Grotužaitė, Emilija Rusakevičiūtė ir Vakarė Damulevičiūtė, 3 pridėjo Martyna Ustilaitė, 2 – Goda Bernackaitė, po 1 Rugilė Bitinaitė, Monika Valančiūtė, Eliza Klapčiukaitė, Arėja Rimkūnaitė ir Evelina Markovaitė. Įvarčiais nepasižymėjo vartininkės Enrika Jauneikaitė ir Saulė Česnulevičiūtė, Greta Žukauskaitė, Liepa Petkutė, Laura Rybakovaitė.

Po merginų į aikštę žengė dviem metais vyresni vaikinai, kuriems vadovauja vyr. treneris Gintaras Paškevičius, o komanda šį sezoną žaidžia ir LRF I-ojoje lygoje.

u18 vaikinai
Pirmasis susitikimo kėlinys klostėsi permainingai ir nors didesnę laiko dalį priekyje buvo Lietuvos rinktinė, tačiau prieš pertrauką latviai buvo priekyje – 16:15. Antroje pusėje lietuviai gana greitai perėmė iniciatyvą ir likus 15 minučių jau pirmavo 26:21, o vienu metu turėjo ir dviženklį pranašumą (34:24). Mačo pabaigoje varžovai kiek sumažino atsilikimą ir lietuvaičiai laimėjo 35:27.

Net 12 įvarčių komandai pelnė Romas Aukštikalnis, 6 pridėjo Matas Aukštikalnis, po 3 – Pijus Gatelis, Airidas Petronis, Vismantas Moderis, Orestas Biknius, 2 kartus pasižymėjo Danielius Kairys, po kartą Lukas Kraulaidys, Tautvydas Vilutis, Modestas Adomėnas. Įvarčių nepelnė Titas Buitkus, Dominykas Tribuišis, Ernestas Stvolas, Berkantas Drungilas, Eimantas Tumasonis ir Gabrielius Civinskas.

Šeštadienį Lietuvos merginų rinktinė išmėgins jėgas su estėmis, o vaikinai dar kartą testuosis su Latvijos bendraamžiais.

Varžybų rezultatai