Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygoje sėkmė lydėjo Dzūkijos komandas

2016-11-12

Šeštadienį buvo sužaistos dvejos Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos rungtynės. Vienerios jų vyko sudėtingiau nei įprasta – rungtynėse nedalyvavo paskirtasis inspektorius.

ulaVarėniškiai įveikė Panevėžio rankininkus

Varėnos „Ūlos“ rankininkai namuose priėmė Panevėžio HC „Grifo-R. Sargūno sporto gimnazijos-KKSC“ ekipą. Palaikoma savų sirgalių pergalę iškovojo Varėnos komanda, pirmavusi nuo pat pirmųjų rungtynių minučių.

Pirmąjį kėlinį užbaigę turėdami keturių įvarčių persvarą, ją dzūkai išlaikė ir antroje rungtynių pusėje.

Panevėžiečiams nepadėjo net sėkmingiau sužaista atkarpa antrojo kėlinio viduryje, po kurios septynių įvarčių deficitą pavyko sumažinti iki dviejų. Rungtynės baigėsi penkių įvarčių skirtumu – 29:24 (14:10).

Skausmingai rungtynės išvykoje baigėsi Panevėžio ekipos žaidėjui Lukui Vanagui – jis patyrė kelio traumą.

„Ūlos“ gretose rezultatyviausias buvo 8 įvarčius (3 iš 7 m) pelnęs Žilvinas Vaišnoras, po 4 pridėjo Rimantas Palevičius, Laurynas Petrušis (1 iš 7 m) ir Šarūnas Krisiulevičius.

Panevėžio ekipoje 9 kartus pasižymėjo Egidijus Narakas (1 iš 7 m), 4 – Romanas Aidukas, po 3 – Domantas Pukas (1 iš 7 m), Titas Žebelys.

Gediminas Barysas („Ūla“): „Manau, kad varžybos pavyko, rezultatas tai parodo. Tiesiog vykdėm trenerio numatytus uždavinius šioms varžyboms. Aišku, buvo bangavimo, ir klaidų, be kurių neįmanoma. Bet, manau, susitvarkėme ir viskas baigėsi gerai. Aišku, labai gaila, kad panevėžiečių žaidėjas gavo skausmingą traumą, linkime jam greičiau pasveikti ir grįžti į aikštelę“.

Domantas Pukas („Grifas-R. Sargūno sporto gimnazija-KKSC“): „Šios varžybos mūsų komandai nebuvo labai sėkmingos, labai daug klaidų padarėme, dėl to ir pralaimėjome. Mažai ruošėmės, matyti, kad Varėnos komanda daugiau treniravosi ir dėl to jie laimėjo. Vienas iš pagrindinių mūsų žaidėjų patyrė sunkią traumą, dėl to negalėjo užbaigti varžybų. Dar galėjome išsiveržti, išlyginti rezultatą, bet mums nepasisekė, praradome daug kamuolių. Tiesiog mums trūko pasiruošimo“.

Alytuje – sunki šeimininkų pergalė 

alytusssAntrosiose rungtynėse, vykusiose Alytuje, susitiko praėjusio sezono čempionai „Varsa-Stronglasas“ ir Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“. Vyko nelengva kova, mat šiauliečiai vadinami šio sezono išsišokėliais, kurie metė iššūkį stipriausioms lygos ekipoms.

Išties Šiaulių rankininkai privertė alytiškius paprakaituoti – rungtynėms buvo registruota tik 10 „SM Dubysos-Gubernijos“ žaidėjų, tačiau jie kovėsi negailėdami jėgų.

Komandos neleido viena kitai atsikvėpti ir išsiveržti į priekį ženklesniu skirtumu, tad pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis – 16:16. Antroje rungtynių pusėje sėkmė nusišypsojo Alytaus rankininkams. Antrojo kėlinio viduryje jie išsiveržė į priekį dviem įvarčiais (27:25) ir šį skirtumą išlaikė iki rungtynių pabaigos – 32:30.

„Varsą-Stronglasą“ į pergalę vedė 11 įvarčių (1 iš 7 m) įmetęs Žygimantas Micevičius, 6 (4 iš 7 m) pelnė Gintautas Adamkevičius, 5 – Aurelijus Sabonis.

Šiaulių ekipoje net 13 įvarčių (2 iš 7 m) realizavo Aivaras Budrys, 5 pridėjo Tautvydas Damašauskas, 4 – Egidijus Dambrauskas.

Artūras Strupas („Dubysa-Gubernija“): „Šiandien trūko keleto žaidėjų, rungtynių pabaigoje buvo įtampa, truputį pasikarščiavome, priėmėme neteisingus sprendimus ir, aišku, pavargome. Jeigu būtume turėję lygiavertį keitimą, gal būtų pavykę iškovoti pergalę. Gal Alytus neįvertino mūsų komandos, po to bandė žaisti. Mūsų komanda šiandien žaidė gerai, noriu pagirti visą komandą, visi kovojo, kas buvo svarbiausia. Aivaras pelnė 13 įvarčių, tai nieko nuostabaus jis yra komandos lyderis. Kaip ir varžovų komandoje – Žygimantas Micevičius. Nepavyko susitvarkyti su juo. Svarbu, kad rungtynės buvo tokios kovingos. Čempionai nelaimėjo lengvai“.

Eugenijus Gimbutas („Varsos-Stronglaso“): „Šiandien alytiškiai neįvertino varžovų, leido jiems įsižaisti ir tada jau buvo sunku juos stabdyti, sunku gintis. Na, rezultatas ne toks, kokio tikėjomės, labai slidus. Tai lėmė, kad buvo ilga pertrauka tarp paskutinių rungtynių ir šių, trūko žaidybinės praktikos. O šiauliečiai parodė, kad tikrai moka ir žaidžia gerą rankinį“.

Pasikeitė lyderių išsidėstymas

Po šių rungtynių vėl pasikeitė lyderių išsidėstymas. Pirmoje ir antroje vietoje yra ekipos, kurios kol kas nepatyrė pralaimėjimų ir po 5 laimėtų susitikimų turi po 10 taškų, – Alytaus „Varsa-Stronglasas“ ir Klaipėdos „Dragūnas“. Trečioje vietoje su taip pat dešimt taškų yra penkias pergales ir vieną pralaimėjimą turintis Kauno „Granitas-Karys“.

Paskutinėje vietoje lieka Utenos „Utena“, patyrusi 6 pralaimėjimus ir dar neturinti taškų, priešpaskutinė – Panevėžio „Grifo“ ekipa.

TURNYRO LENTELĖ

Vieta Komanda Žaista rungtynių Įv Skirtumas Taškai
Viso + = Įmesta : Praleista
1 Alytaus „Varsa-Stronglasas“ 5 5 0 0 153 : 112 41 10
2 Klaipėdos „Dragūnas“ 5 5 0 0 167 : 123 44 10
3 Kauno „Granitas-Karys“ 6 5 0 1 174 : 130 44 10
4 Vilniaus HC „Vilnius“ 6 3 0 3 175 : 157 18 6
5 Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ 6 3 0 3 164 : 168 -4 6
6 Varėnos „Ūla“ 5 2 0 3 135 : 147 -12 4
7 Vilniaus VHC „Šviesa“ 5 1 0 4 123 : 136 -13 2
8 HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“ 6 1 0 5 139 : 161 -22 2
9 Utenos HC „Utena“ 6 0 0 6 112 : 208 -96 0
Varžybų rezultatai