Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo istorinę pergalę

2016-11-07

_b9f8591Lietuvos vyrų rankinio į rinktinė į „Siemens“ areną sugrįžo pergalingai. Antrosiose Europos čempionato atrankos rungtynėse pajėgiausi Lietuvos rankininkai susitiko su ketvirtąją vietą Europos čempionate iškovojusia Norvegijos rinktine. Lietuviai sugebėjo atsitiesti po skaudaus antausio Prancūzijoje ir palaužė į Europos elitą kylančią Norvegijos rinktinę 32:29 (15:16).

Rungtynės prasidėjo lygia kova, tačiau praėjus keletui pirmojo kėlinio minučių norvegams buvo pavykę susikrauti trijų įvarčių pranašumą (6:3). Lietuvių tokia rungtynių eiga iš vėžių neišmušė ir 17-ą rungtynių minutę Lietuva jau pirmavo rezultatu 13:10. Vis dėlto, pirmojo kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė norvegams ir į ilgąją pertrauką jie išėjo pirmaudami 16:15.

Viso antrojo kėlinio metu vyko kova įvartis į įvartį ir tik likus žaist septynias minutes lietuviai spurtavo bei atitrūko (29:25). Tiesa, net ir po šio mūsų spurto norvegai dar buvo atsitiesę ir sumažinę skirtumą iki minimumo (28:29). Tuomet fantastišką įvartį į varžovų vartus pelno Valdas Drabavičius, vartuose fantastiškai sužaidžia Giedrius Morkūnas, o pergalę įvarčiais įtvirtina Aidenas Malašinskas ir Mindaugas Dumčius.  Pergalę lietuviai iškovoja rezultatu 32:29 ir į savo sąskaitą įsirašo du taškus.

Kitose šios grupės rungtynėse belgams nedaug trūko iki to, jog įveiktų Prancūzijos nacionalinę rinktinę. Namuose rungtyniavę belgai prancūzams nusileido 37:38.

Sužaidus du turus grupėje lyderiauja prancūzai su keturiais taškais, Lietuvos ir Norvegijos rinktinės turi po 2 taškus, būsimi varžovai belgai taškų neturi.