LRF „Basement“ taurės finale – Kauno „ACME – Žalgirio“ triumfas

2017-02-12

accmeKaip ir buvo tikėtasi LRF “Basement” taurės moterų finale susitiko dvi šio sezono lyderės – čempionių titulą ginančios Kauno “ACME – Žalgiris” merginos bei reguliaraus Lietuvos moterų lygos sezono nugalėtos HC “Garliava – Cascada” ekipa.

Rungtynes kiek tiksliau pradėjo “Žalgirio” rankininkės ir greitai susikrovė trijų įvarčių persvarą (5:2), tačiau garliavietės netruko įjungti kiek aukštesnę pavarą ir iš pradžių išlyginti rezultatą (10:10), o galiausiai ir išsiveržti į priekį (10:11). Tiesa, toliau bėgti nuo “ACME – Žalgirio” komandos “Garliava – Cascada” nesugebėjo ir galutinai iniciatyvos  neperėme. Likusį pirmojo kėlinio laiką abi komandos žengė koja kojon ir po pirmųjų 30 minučių visiška lygybė – 16:16.

Antrajį kėlinį, kaip ir pirmąjį, sėkmingiau pradėjo “ACME – Žalgiris” ir susikūrė 2 įvarčių persvarą (18:16), tačiau ilgai ir šios persvaros čempionės neišlakė. Sužaidus devynias minutes rezultatas vėl tapo lygus (21:21), o po tikslaus Laimos Bernatavičiūtės metimo Garliavos ekipa išsiveržė į priekį (22:21). Vos tik “Garliava – Cascada” atsidūrė pirmaujančiųjų padėtyje į tai kaunietės atsakė tiksliomis atakomis ir vėl susigrąžino pranašumą sau (23:22).

Rungtynių lūžis įvyko iki jų pabaigos likus žaisti dešimt minučių, kuomet už grubų žaidimą dviems minutėms buvo pašalinta Laima Bernatavičiūtė, o Klaudija Šidlauskytė “Žalgiriui” sukūrė dviejų įvarčių persvarą 25:23. Nors Garliavai dar buvo pavykę priartėti iki vieno įvarčio distancijos, pirmaujanti ekipa rungtynėse nebesikeitė ir Kauno “ACME – Žalgiris” apgynė čempionių titulą, įveikdamos HC “Garliavą – Cascadą” 32:30.

Audina Kniubaitė: “Šiais metais buvo daug sunkiau nei anksčiau. Garliava yra geras patirties ir jaunystės mišinys. Buvo be proto sunku, bet džiaugiamės, jog pavyko laimėti. Pergalę greičiausiai manau nulėmė šiek tiek didesnė tokių rungtynių sukaupta patirtis”

Inesa Verbovik: ”Labai ruošėmės šiam finalui. Daug studijavom varžovių žaidimą. Buvo nusiteikimas pradėti rungtynes nuo pat pradžių ir nepaleisti varžovių. Manau, jog planas pavyko ir tai leido apginti čempionių titulą”

Kauno “ACME – Žalgiris”: Inesa Verbovik 8, Klaudija Šidlauskytė 7, Audinga Kniubaitė 6, Greta Burkaitė ir Laura Žukovaitė 4.

HC “Garliava – Cascada”: Laura Masilevičiūtė 10, Laima Bernativičiūtė 7, Kamilė Bušaitė 4.

Varžybų rezultatai