„LRF „Basement“ taurės pusfinalyje „Šviesos“ ir „Dragūno“ lenktynės“

2017-02-08

svies_dragPirmajame LRF „Basement“ taurės pusfinalyje susitiks Klaipėdos „Dragūno“ ir Vilniaus VHC „Šviesos“ ekipos ir nors šios poros favoritais yra uostamiesčio rankininkai, lengvos pergalės jiems tikėtis būtų naivu. Vilniaus VHC „Šviesa“ ketvirtfinalio etape tiesiog nušlavė Panevėžio „Grifo – A. Sargiūno SG KKSC“ rankininkus ir nesunkiai žengė į finalo ketverto varžybas, tuo tarpu klaipėdiečiai kiek netikėtai turėjo vargo žaisdami su LRF I – oje lygoje žaidžiančia „KTU“ ekipa, kuri sugebėjo mesti rimtą iššūkį daugkartiniams Lietuvos čempionams.

Dvejos tarpusavio rungtynės – dvi „Dragūno“ pergalės

Klaipėdos „Dragūno“ ir VHC „Šviesos“ keliai šiame sezone ja buvo susikirtę du kartus ir abejose rungtynėse pranašesni buvo klaipėdiečiai. Tiek rungtynes Klaipėdoje, tiek Vilniuje „Dragūnas“ laimėjo 5 įvarčių skirtumu, tačiau patys susirėmimai buvo labai skirtingi. Pirmose rungtynėse Klaipėdoje abi komandos žaidė savo mėgstamą greitą, rezultatyvų rankinį, mačas tuomet baigėsi rezultatu 34:29. Abi komandos mėgsta bėgti greitai, bausti varžovus už klaidas greitomis atakomis, tačiau klaipėdiečiai vis tik sugeba prisitaikyti ir prie kitokio žaidimo tempo ir scenarijaus. Nereikėtų pamiršti, jog pirmose rungtynėse Klaipėdoje „Dragūno“ marškinėlius dar vilkėjo ir Igoris Kopyshynskis, kuris tą kartą į vilniečių vartus smeigė 9 įvarčius. Naudingas tuomet buvo ir Gintaras Cibulskis, pasižymėjęs 5 kartus.

 Nei Gintaro Cibulskio, nei be abejo Igorio Kopyshinskio jau nebuvo antrose rungtynėse Vilniuje ir klaipėdiečiai vis tiek sugebėjo laimėti, tačiau pagrindinė pergalės priežastis buvo ta, jog „Šviesai“ jie neleido žaisti savojo greito žaidimo. Sostinės ekipa pelnė vos 16 įvarčių, o rezultatyviausias lygos žaidėjas Valdas Drabavičius aikštę paliko su 5 įvarčiais (du iš jų Valdas pelnė 7 metrų baudiniais). Būtent toks žaidimo scenarijus šiuo metu Klaipėdos „Dragūnui“ žaidžiant su „Šviesa“ turėtų būt parankesnis, ypatingai turint omenyje, jog komandai dėl traumų šiuo metu negali padėti Gintaras Cibulskis, Karolis Bliuvas bei Žanas Gabrielius Virbauskas, o Artūras Juškėnas neturi tokio ilgo atsarginių žaidėjų suolelio, jog galėtų visiškai pakeisti šiuos žaidėjus.

Nors kalbant apie Klaipėdos rankinio ekipą visuomet yra pastebima, jog ši ekipa yra jauna ir labai greita, tačiau tokie patys šį kartą yra ir jų varžovai. Pagrindinis klausimas išlieka ar Klaipėdos klubas bandys įveikti varžovus jų pačių pagrindiniu ginklu – greičiu ar bandys velti juos į lėtesnį žaidimą. Kaip parodė reguliarusis „Vivus.lt“ rankinio lygos sezonas abu scenarijai šioms rungtynėms yra įmanomi.

Valdas Drabavičius: „Klaipėdos „Dragūnas“ yra ta komanda, kuriai visuomet norisi įkasti“

valdasValdas Drabavičius šiuo metu yra rezultatyviausias Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos žaidėjas, pelnantis per rungtynes vidutiniškai po 7,2 įvarčio. Natūralu, jog šiam jau ir Lietuvos rinktinėje svarbų vaidmenį užimančiam rankininkui, Klaipėdos „Dragūnas“ bus priverstas skirti papildomą dėmesį. Pirmajame tarpusavio mače V. Drabavičius klaipėdiečiams atseikėjo 8 įvarčius, antrajame kamuolį į vartus siuntė 5 kartus. Pats Vilniaus komandos žaidėjas teigia, jog varžovų padidintos gynybos nejunta, juolab, jog jam rungtyniaujant dešiniajame krašte, varžovai negali taikyti asmeninės gynybos. „Rezultatyviausio žaidėjo statuso tikrai nesureikšminu. Juk tai daugiausiai mano komandos draugų nuopelnas, kurie man sukuria progas mesti į vartus. Kadangi žaidžiu krašte, varžovai negali taikyti prieš mane asmeninės gynybos. Galbūt kai kurios komandos ir paspaudžia kiek agresyviau, tačiau kažkokio išskirtinio dėmesio tikrai nejuntu.“

To, jog Vilniaus ekipa jau du kartus šiame sezone nusileido „Dragūnui“ V. Drabavičius nebuvo linkęs taipogi sureikšminti: „Nors du kart jau ir pralaimėjome prieš „Dragūną“, tačiau žinome kaip reikia žaisti su šia komanda. Psichologiškai galbūt netgi geriau, jog du kart pralaimėjome. Jeigu būtumėm tarkim du kartus laimėję, galvotumėm, jog nesunkiai laimėsim ir trečią kartą. Dabar motyvacijos atsirevanšuoti tikrai netrūksta. Manau, jog pergalė prieš klaipėdiečius būtų pakankamai solidus revanšas už tuos du pralaimėjimus. Juolab, jog Klaipėdos „Dragūnas“ yra ta komanda, kuriai visuomet norisi įkąsti“.

Būtent abiejų komandų gebėjimą žaisti greitai prieš pusfinalio rungtynes akcentavo ir Valdas Drabavičius.  „Prieš „Dragūną“, jeigu ir galima laimėti, tai greitu žaidimu, turime bėgti visas 60 minučių ir išnaudoti susikuriamas progas. Jei išnaudosime jų klaidas, išlaikysime maksimalią koncentraciją visų rungtynių metu, tikrai galime kovoti. Juolab, jog „Dragūnas“ šiuo metu yra nukraujavęs ir negali remtis visais turimais žaidėjais.“

Šiuo metu Vilniaus VHC „Šviesa“ yra tik šeštoje vietoje Lietuvos rankinio lygoje, nesėkmingai jiems klostosi sezonas ir Baltijos lygoje, kur jau prarastos galimybės patekti į kitą etapą ir iškovota vos viena pergalė prieš Kauno „Granitą – Karį“. Rezultatyviausias ekipos žaidėjas sutiko, jog LRF „Basement“ taurė gali tapti atspirties tašku komandai siekiant naujų aukštumų. „Be abejo, jog patekimas į finalą ar galbūt net iškovota taurė ženkliai pakeistų šį sezoną. Galbūt tai suteiktų ir daugiau pasitikėjimo savo jėgomis bei pavyktų pakreipti sezoną visai kita linkme.“

Lukas Juškėnas: „Žaidžiant su „Šviesa“ reikės bėgti dvigubai greičiau“

juskenas_lKlaipėdos „Dragūno“ veidas kinta kiekvienais metais ir prie to jau turėjo priprasti šios komandos gerbėjai. Dar prieš pora sezonų į pergalės šį uostamiesčio klubą vedė dabar Prancūzijoje rungtyniaujantis Jonas Truchanovičius bei Karolis Stropus, pernai ekipos lyderiais buvo Igoris Kopyishinskis, Mindaugas Dumčius, šiemet Artūras Juškėnas buvo priverstas kaip ir kasmet ieškoti naujų lyderių. Vienu tokių šį sezoną jau tapo Artūro Juškėno sūnus Lukas, kuris šiuo metu yra rezultatyviausias komandos žaidėjas ir per rungtynes renka po 3.9 įvarčio.

 Įžaidėjo pozicijoje žaidžiantis Lukas Juškėnas teigė, jog tokie komandos branduolio pokyčiai yra jau įprastas reikalas Klaipėdoje, o Artūras Juškėnas kiekvienais metais iš turimų žaidėjų sugeba suburti konkurencingą klubą: „Manau, jog esame viena iš daugiausiai besitreniruojančių komandų, todėl tuo pačiu žaidėjai sparčiai tobulėja. Treneris įdeda daug pastangų į mūsų progresą, todėl nors ir po kiekvieno sezono ekipą palieka lyderiai, komanda toliau eina pergalių kelių.“ Tai, jog ši uostamiesčio klubo sistema veikia, patvirtina ir tai, jog klaipėdiečiai kol kas šiame sezone dar nenusileido nė vienai Lietuvos komandai.

Apie abiejų pusfinalyje kovosiančių ekipų norą žaisti greitai kalbėjo ir „Dragūno“ atakų organizatorius: „Vilniaus „Šviesos“ stiprioji žaidimo pusė – greitis, kadangi ir patys stengiamės visuomet žaisti greitai, žaidžiant su vilniečiai reikės bėgti dvigubai greičiau“. Tiesa, tai, kas iš vienos pusės yra Vilniaus komandos pranašumas, iš kitos pusės yra ir trūkumas. Būtent tai pastebėjo ir Klaipėdos komandos žaidėjas, kuris akcentavo varžovų amžių: „Komandos silpnybe gali būti tai, jog tai labai jauna komanda. Jaunesnė turbūt net už mus pačius.“

Visi puikiai supranta, jog daugkartiniai Lietuvos čempionai į Garliavą atvyks tik su vienu tikslu – išsivežti taurę namo. Anot Luko Juškėno pernai ekipai tai sutrukdė padaryti puikiai prie jų žaidimo prisitaikę alytiškiai: „Pernai pusfinalyje susidūrėme su labai patyrusia komanda, kuri sugebėjo pasinaudoti mūsų trūkumais ir primesti mums savąjį žaidimą. Kaip bus šiemet – pamatysime jau ateinantį savaitgalį“. Tam, kad Klaipėdos „Dragūnas“ turėjo problemų įveikdamas ketvirtfinalio barjerą daugiausiai įtakos turėjo „KTU“ ekipos neįvertinimas: „Turbūt tinkamai nenusiteikėm pirmosiomis rungtynėmis, o „KTU“ žaidė tikrai pagirtinai: mažai klydo, kovojo, todėl viskas taip ir susiklostė. Svarbu, jog iškovojome pergalę ir dabar savaitgalį kausimės dėl pirmojo trofėjaus šį sezoną.“

Lenktynės ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų

„Basement” LRF taurės turnyre rankinio aikštelėje vyksiančios komandų lenktynės ilgosios pertraukos metu įkvėps lenktyniauti ir sirgalius. „Activus” ir „Amoka” kiekviename mače žiūrovus pakvies išbandyti greitį ir taiklumą paprastoje rankinio užduotyje – kuo greičiau įmesti kamuolį į vartus. Tuo tarpu vardinis turnyro rėmėjas „Basement Club by Barbar’a” leis niekur nepajudant laimėti 20 eurų sąskaita bare. Tereikės pagauti vedėjo mėtomą rankinio kamuolį į tribūnas ir iš savo vietos numušti aikštės viduryje pastatytą „Basement” kokteilių plaktuvę. Atkaklios geriausių Lietuvos rankinio komandų grumtynės, puiki nuotaika tribūnose, dovanos sirgaliams, šeštadienio afterparty „Basement” ir sekmadienio čempionų vakarėlis kokteilių bare „Klimas” – visiems apsilankiusiems vasario 11-12 dienomis vyksiančiame LRF taurės turnyre Garliavos sporto ir kultūros centre.

 

Varžybų rezultatai