LRF bendradarbiavimą su Alytumi įtvirtins sutartimi

2017-11-08
Lietuvos rankinio federacijos prezidento vizitas AlytujeLapkričio 8 dieną Alytaus RK „Varsos-Stronglaso“ ir Vilniaus HC „Šviesa“ rungtynės prasidės ypatingai. Prieš nuaidint Lietuvos rankinio lygos (LRL) varžybų pradžią skelbiančiam švilpukui bus pasirašyta Lietuvos rankinio federacijos (LRF) ir Alytaus miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutartis.
Dokumentą pasirašys Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius ir LRF prezidentas Donatas Pasvenskas. Bendradarbiavimo sutarties tikslas – plėtoti draugiškus, aktyvius federacijos ir savivaldybės santykius, stiprinti rankinio sporto šakos plėtotę Alytaus mieste ir respublikoje.
Vadovaujantis sutartimi, LRF teiks metodinę pagalbą miesto sporto įstaigoms, rengiančioms jaunuosius rankininkus, pagal galimybes Lietuvos rankinio rinktinėms Alytuje surengs ne mažiau kaip 10 sporto stovyklų ir  ne mažiau kaip 5 tarptautines suaugusiųjų rinktinių rungtynes.
Alytaus miesto savivaldybė, pasirašiusi šią sutartį, įsipareigos finansuoti jaunųjų rankininkų ugdymo procesą, pagal galimybes skirs finansavimą būtinai įrangai ir inventoriui įsigyti bei teiks informaciją apie rankinio sportą žiniasklaidoje. Ši miesto savivaldybės ir federacijos sutartis bus neterminuota.
Viena priežasčių, kodėl pasirašoma sutartis – tai Alytuje turima, rankiniui tinkama infrastruktūra ir, žinoma, šios sporto šakos tradicijos. Alytaus rankinio klubo „Varsa“, tradicijas tęsiančio nuo 1979 metų, komandos – daugkartinės aukščiausios Lietuvos rankinio lygos (LRL) prizininkės.
Aukščiausios lygos čempionatų medaliai į Dzūkijos sostinę parvežami jau 5-erius metus iš eilės. Auksas buvo iškovotas 2016 m., sidabras – 2017, 2015, 2013 m., o bronza – 2014 m. Varsiečiai taip pat yra iškovoję Lietuvos rankinio supertaurę (2016 m.), o pastaraisiais metais buvo įvertinti ir gimtinėje – du kartus (2016, 2015 m.) išrinkti geriausia Alytaus miesto savivaldybės metų sporto komanda.
Rankinio miestu Alytus vadinamas ir dėl to, kad turi ne tik infrastruktūrą ir įspūdingus komandų rezultatus aukščiausiame lygyje, tačiau ir aktyvius sporto mylėtojus. Į RK „Varsa“ rungtynes renkasi viena gausiausių sirgalių bendruomenių LRL pirmenybėse.
Federacijos ir miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutartis bus pasirašyta lapkričio 8 d., trečiadienį, 18.45 val., Alytaus sporto ir rekreacijos centro arenoje, kur 19 val. aikštės šeimininkai, vieni iš LRL turnyro lentelės lyderių, „Varsos-Stronglaso“ rankininkai, priims priešininkus iš Vilniaus HC „Šviesa“.
Varžybų rezultatai