LRF I-oje lygoje čempionų nesėkmė ir sumaištis turnyrinėse lentelėse

2017-01-31

KTU1LRF I – oje rankinio lygoje po šio turo rungtynių nebeliko nė vienos ekipos, kuri dar nebūtų išbarsčiusi taškų. Iki šios savaitės susitikimų tokiais buvo Kauno FRK „Atleto“ ekipa, tačiau pirmajame rate dominavusi Kauno komanda šią savaitę pralaimėjo principinį Kauno derbį ir tai įnešė dar daugiau intrigos į šio čempionato kovas.

A grupė

Tauragėje „Šiltauros“ rankininkai stojo į kovą su Elektrėnų „Energija – ESSC“ ekipa. Pirmojoje rungtynių pusėje šeimininkams pavyko atitrūkti nuo savo varžovų (16:12) ir tos persvaros jiems užteko iki pat rungtynių pabaigos (36:32). Pirmąsias tarpusavio rungtynes  buvo laimėję Elektrėnų rankininkai, todėl ši pergalė tauragiškiams leido įsitvirtinti ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje, o „Energijos“ rankininkai, surinkę šiuo metu 4 taškus, grupėje užima priešpaskutinę vietą.

Kitose šios grupės rungtynės Kauno raj. „SM“ vyko į Klaipėdą, kur susitiko su autsaideriais „Universiteto – Dragūno“ rankininkais. Sensacijos uostamiestyje neįvyko ir šį sezoną itin stabiliai rungtyniaujantys garliaviečiai šventė pergalę 28:45 (12:24). Klaipėdos rankinio ekipa vis dar išlieka be taškų, o kauniečiams ši pergalė leido ir toliau tikėtis pakovoti bent dėl antros pozicijos grupėje.

Daugiausiai dėmesio šią savaitę teko dviejų Kauno ekipų akistatai. Praėjusių metų finalininkai „KTU“ ir FRK „Atleto“ rankininkai šiame sezone susitiko jau antrą kartą. „Atleto“ klubas iki šių rungtynių nebuvo pralaimėjęs nė karto, o tarpusavio dvikovą laimėjęs rezultatu 36:33. Šios rungtynės klostėsi pagal visai kitokį scenarijų ir „KTU“ nuo savo varžovų atitrūko jau pirmajame kėlinyje 20:11. Apsukų vicečempionai nemažino ir antroje rungtynių pusėje, o susitikimą laimėjo rezultatu 46:27. Tai buvo pirmoji „Atleto“ nesėkmė, tačiau net ir po jos čempionų titulą ginantys kauniečiai išlieka grupės lyderiais.

Kitas I lygos turas įvyks Vasario 5 dieną ir jame susitiks: Elektrėnų „Energija – ESSC“ – „KTU“, FRK „Atletas“- „Universitetas – Dragūnas“, Kauno raj. „SM“ – Tauragės „Šiltaura – SM“

B grupė

Šalčininkų raj. „Sokol“ savo žiūrovų akivaizdoje priėmė svečius iš Molėtų, kurie antrąjį varžybų ratą buvo pradėję dviem pergalėm iš eilės. Vis dėlto Šalčininkų rankininkai per didelio svetingumo neparodė ir jau pirmąjį kėlinį laimėjo užtikrintai 18:12. Antroji rungtynių pusė tebuvo formalumas, o Šalčininkų „Sokol“ laimėjo rezultatu 40:31. Šis Molėtų pralaimėjimas dar labiau padidino jų atsilikimą nuo lyderių Pasvalio rankininkų.

Atkakliausios šios grupės rungtynės vyko Vilniuje, kur SM „Tauro – VHC“ rankininkai susitiko su Panevėžio „KKSC/R. Sargūno SG“ ekipa. Pirmajame kėlinyje vilniečiams pavyko susikurti sau 2 įvarčių pranašumą 18:16, o antrojo kėlinio metu panevėžiečiams taip ir nepavyko perlaužti įvykių sau naudingesne linkme. Vilniaus SM „Tauro – VHC“ iškovojo jiems labai svarbią pergalę 32:30. Ši pergalė vilniečiams leido pakilti į ketvirtąją vietą, o Panevėžio rankininkus nustumti net į šeštąją.

Grupės lyderiai Pasvalio SM „Kurana“ turėjo vargo su vis užtikrinčiau žaidžiančia Zarasų „Kiro“ ekipa. Nors Zarasų rankininkai šiuo metu užima paskutinę vietą grupėje, tačiau ir šiose rungtynėse jie sugebėjo mesti iššūkį lyderiams. Po pirmojo kėlinio rezultatas tarp ekipų buvo lygus 21:21, tačiau antroje rungtynių pusėje pasvaliečiai sutankino savo gynybą ir Zarasų puolimas jau neveikė taip užtikrintai. „Kuranos“ rankininkai išnešė sveiką kailį iš Zarasų ir iškovojo pergalę 32:38. Po šios pergalės Pasvalio rankininkai dar labiau sustiprino savo pozicijas pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Kitame ture Pasvalio SM „Kurana“ susitiks su Vilniaus SM „Tauru – VHC“, Panevėžio „KKSC/R. Sargūno SG“ rungtyniaus prieš Šalčininkų raj. „Sokol“ ir HC „Molėtai“ kausis prieš Alytaus ASRC „Varsą – Stronglasą“