LRF I – oje lygoje lyderiai sustiprino savo pozicijas

2016-12-12

siltauraŠį savaitgalį Lietuvos rankinio pirmojoje lygoje sužaistos penktojo turo rungtynės, po kurių lyderiai dar labiau sustiprino savo pozicijas. Tai buvo priešpaskutinis turas šiais metais ir tuo pačiu priešpaskutinis turas ir pirmojo rato varžybose.

Turas dar gruodžio 8 dieną prasidėjo Kaune, kur praėjusių metų vicečempionai „KTU“ rankininkai priėmė svečius iš Klaipėdos  „Universiteto – Dragūno“ ekipą. Susitikimas prasidėjo lygia ir atkaklia kova, tačiau pirmajam rungtynių kėliniui persiritus į antrą pusę kauniečiai spurtavo ir atitrūko nuo savo varžovų. Antrasis kėlinys tebuvo formalumas ir „KTU“ šventė pergalę 35:23 (16:12). Tai buvo antroji KTU pergalė per keturias sužaistas rungtynes A grupėje , tuo tarpu klaipėdiečiai patyrė ketvirtą nesėkmę iš eilės.

Dar vieną pergalę A grupėje iškovojo šiais metais itin gerai atrodanti Kauno rajono „SM“ komanda. Šį kartą garliaviečiai 30:23 (12:8) išvykoje palaužė RK „Energijos“ pasipriešinimą. Kol kas vieną pralaimėjimą patyrę Kauno rajono rankininkai kitos rungtynėse stoja į kovą su be pralaimėjimų žengiančia FRK „Atleto“ komanda. Šiuo metu vieną pergalę turintys Elektrėnų rankininkai kitas rungtynes žais su pergalių dar neiškovojusia Klaipėdos „Universiteto – Dragūno“ komanda.

Paskutiniosiose A grupės rungtynėse FRK „Atletas“ namuose priėmė Tauragės „Šiltaurą“. Tauragiškiai sugebėjo mesti gana rimtą iššūkį galingai laikinosios sostinės komandai, tačiau „Atletas“ šventė ketvirtąją pergalę rezultatu 32:26 (16:12). „Šiltaura“ šiuo metu turi dvi pergales ir du pralaimėjimus, o „Atletas“ iškovojo visas keturias pergales.

B grupėje lyderiai taip pat išlaikė savąsias pozicijas. Į Alytų nuvykę Pasvalio SM „Kurana“ rankininkai nuo pirmųjų rungtynių minučių pamatė, jog lengva tikrai nebus. Prieš prasidedant antrajam rungtynių kėliniui Alytaus ASRC „Varsa – Stronglasas“ pirmavo 14:7, tačiau po pertraukos žaidimas aikštėje pasikeitė. Pasvaliečiai sugebėjo perlaužti žaidimą sau naudingesne linkme ir švęsti pergalę 27:26. Tai buvo jau antroji Pasvalio komandos pergalė vos vienu įvarčio persvara ir penktoji pergalė iš tiek pat galimų. Alytiškiai kol kas per 5 turus iškovojo 2 taškus, kadangi du kart sužaidė lygiosiomis.

Itin rezultatyviame susitikime Šalčininkų rajono „Sokol“ 40:31 nugalėjo Zarasų RK „Kirą“. Zarasiečiai lieka su kol kas viena iškovota pergale, o Šalčininkų komanda turi savo sąskaitoje tris pergales ir du pralaimėjimus. Kitas rungtynes „Kiras“ žais su „Varsa – Stronglasu“, o „Sokol“ susitiks su „Tauru“.

Paskutiniosiose turo rungtynėse HC „Molėtai“ po didžiosios pertraukos įrodė savo pranašumą prieš Panevėžio „Sargūno SG“ klubą. Nors po pirmųjų 30 minučių rezultatas buvo lygus, tačiau antrojoje dalyje molėtiškiai atitrūko į priekį ir laimėjo 31:27. Molėtai su 7 taškais B grupėje įsitvirtino antroje vietoje, o Panevėžio ekipa turi dviem taškais mažiau ir rikiuojasi ketvirtoje vietoje.

9 Tautvydas Pavilionis 28 Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG
10 Mindaugas Agurkis 28 HC Molėtai