LRF I – osios lygos čempionate – dvivaldystė

2017-11-14

LRF I-osios lygos varžybose sužaistos dar penkerios rungtynės, po kurių išryškėjo dvi lyderiaujančios komandos – Kauno rajono „SM“ bei Vilniaus SM „Tauras – VHC  Smūgis“.

Vilniaus „SM Tauras – VHC Smūgis“ šiame ture vyko rungtyniauti į Panevėžį, kur jų laukė akistata su Panevėžio „SG – KKSC Grifo“ rankininkais. Susitikimo pradžioje Panevėžio ekipa varžovams iš Vilniaus pasiūlė šaltą dušą ir startavo atkarpa 5:0. Vis tik tokios žaidimo eigos ilgai panevėžiečiams išlaikyti nepavyko. Po truputėlį mažindami atsilikimą vilniečiai priartėjo ir pasibaigus pirmajam kėliniui atsiliko vos 2 įvarčiais (13:11).

sm tauras

Antrajame rungtynių kėlinyje „SM Tauras – VHC  Smūgis“ netruko ne tik išlyginti rezultato, bet ir jo persverti. 40 – ąją rungtynių minutę svečiai jau pirmavo rezultatu 17:14. Visos „Grifo“ pastangos išsigelbėti nuėjo perniek ir rungtynes po atkaklios kovos 23:25 laimėjo Vilniaus klubas.

Paulius Šileika (SM „Tauras – VHC Smūgis“ treneris ): Nors į Panevėžį atvažiavome be kelių pagrindinių savo žaidėjų ir vyr. trenerio, kurie turėjo Vilniuje rungtynes Baltijos lygoje, pavyko mums išsivežti iš Panevėžio pergalę! Rungtynės prasidėjo mums labai sunkiai, atsilikome rezultatu 5:0, tačiau iki kėlinio pabaigos atsilikimą sumažinome.. Antrą kėlinį pradėjome daug labiau susikaupę, rezultatą išlyginome ir persvėrėme. tačiau Panevėžio komanda nesudėjo ginklų ir kova vyko iki pat susitikimo pabaigos, kurią sužaidėme geriau ir išsivežėme pergalę. Mūsų komandoje šį kartą nesustabdomas buvo Airijus Čypas, kuris pelnė fantastiškus įvarčius, šypsojosi jam fortūna, bei su komandos pagalba įmetė 11 įvarčių. Džiaugiuosi ir aš, kad pavyko debiutas trenerio pozicijoje – pirmas blynas neprisvilo.“

Vilniaus SM „Tauras – VHC  Smūgis“: Arijus Čypas 11, Artūras Žarotis, Mykolas Aleksa, Vygantas Vaiškūnas po 3.

Panevėžio „SG – KKSC Grifas“: Evaldas Vėta 7, Eimantas Girnis 4, Justas Tūtoraitis ir Erikas Vilkoicis po 3.

Kiti sezono lyderiai Kauno rajono SM rankininkai namuose priėmė Šalčininkų „Sokol“ rankininkus. Praėjusiame sezone šios ekipos kovojo mažajame lygos finale ir kaip ir tada, taip ir šiame mače stipresni buvo Garliavos rankininkai. Šį kartą jie varžovus iš Šalčininkų įveikė rezultatu 29:23.

Jau pirmojo kėlinio metu šeimininkai atitrūko nuo „Sokol“ ekipos, kuri iki šio susitikimo taipogi pralaimėjimo dar nebuvo patyrusi. Per pirmąsias 30 minučių  Deivido Jovaišo vedama Garliavos komanda susikūrė 8 įvarčių persvarą (15:7). Antrajame kėlinyje „Sokol“ sugebėjo atsitiesti ir aplyginti žaidimo eigą, tačiau pasivyti Kauno rajono klubo jau nepajėgė. Šeimininkai pergalę šventė rezultatu 29:23.

Kauno raj. „SM“: Deividas Jovaišas 9, Arminas Stankūnas, Matas Mačiulaitis po 4, Domas Simonavičius 3.

Šalčininkų „Sokol“: Andrej Gaiduk 10, Lukas Utovka 5, Darjus Gurecki 3.

Itin atkaklus mūšis vyko Zarasuose, kur „Kiras“ susitiko su Alytaus SRC „Varsa – Stronglasu“.  Permainingose rungtynėse abi komandos pasidalino po tašką, kadangi pasibaigus rungtynių laikui rezultatas buvo lygus 31:31.

Pirmajame kėlinyje ilgesnį laiko tarpą priekyje buvo šeimininkai „Kiro“ rankininkai, kurie po pirmojo kėlinio vis dar pirmavo 18:15. Antrojo kėlinio metu alytiškiai perėmė iniciatyvą ir vienu metu jau pirmavo 4 įvarčiais (24:28), tačiau tos persvaros svečiai išlaikyti nepajėgė ir buvo užfiksuotos lygiosios. Zarasų „Kiro“ ekipai tai buvo jau antrosios lygiosios šiame sezone.

kiras3

Zarasų „Kiras“: Ernestas Nikitinas 9, Mantas Meduneckis, Deividas Matkevičius, Mark Viršinskas, Arnas Skrindžiauskas po 5.

Alytaus SRC „Varsa – Stronglasas“: Nedas Buronko 11, Arnas Lubauskas 7, Edvinas Grėbliūnas 5, Ugnius Venčkauskas 4.

Užtikrintą pergalę pasiekė Vilniaus HC „Amber“ rankinio klubas, kuris namuose priėmė Pasvalio „Kuranos – SM“ ekipą. Lygos debiutantai iš Vilniaus daug vargo šiame susitikime neturėjo ir pasiekė antrąją sezono pergalę.

Į visus klausimus „Amber“ atsakė jau pirmajame rungtynių kėlinyje, kurį laimėjo dvigubai (20:10).  Antrasis kėlinys jau tebuvo formalumas, per kurį bendras rezultatas jau per daug nepakito. Vilniečiai pasiekė užtikrintą pergalę rezultatu 39:29.

Mindaugas Sukackas (HC „Amber“ vyr. Treneris): „Visų pirma noriu pasidžiaugti ir pasveikinti mūsų vyrus su pergale! Rungtynių pradžia buvo nelengva, galbūt kažkiek jaudulys neleido mums pabėgti nuo varžovų, na o vėliau viskas atsistojo į savo vietas. Puikus metimų išpildymas, tik keli pramesti metimai,o  kas man svarbiausia – gera gynyba. Praleidome tik dešimt įvarčių. Antras kėlinys, su pagarba Pasvalio komandai, buvo tik formalumas, bei galimybė pasireikšti mažiau žaidžiantiems žaidėjams. Svarbiausia nesustoti, daug dirbti ir judėti į priekį.“

Vilniaus HC „Amber“: Mindaugas Sladkevičius ir Arminas Rosliakas po 7, Juan Casares 5, Duenes Blanco, Ignas Valiušis ir  Marius Bulkevičius po 4.

Alytaus SRC „Varsa – Stronglasas“: Mindaugas Nakvosas 8, Rokas Savickas ir Gynis Šimoliūnas po 5, Imantas Mainonis 3.

Itin sunkiai sezono pradžia kol kas klostosi praėjusio sezono vicečempionams Kauno FRK „Atleto“ rankininkams. Šį kartą FRK „Atletas“ namuose buvo priverstas pripažinti Molėtų „InTransport“ ekipos pranašumą.

Namie žaidusi Kauno ekipa jau pirmajame kėlinyje paleido į priekį Molėtų rankininkus, kurie per 30 minučių susikrovė 4  įvarčių persvarą (13:17).  Antrojo kėlinio metu intrigos „Atletui“ atkurti nepavyko. Kauniečiai, iki tol patyrę 3 pralaimėjimus, įsirašė ir ketvirtąją nesėkmę rezultatu 26:36.

Kauno FRK „Atletas“: Marijus Gudeika 8, Šarūnas Raudonis 4, Vladas Pakutka, Rokas Zumbrickas, Osvaldas Pilypas po 3.

Molėtų „InTransport“: Martynas Žala 12, Mindaugas Agurkis 10, Arminas Dikas ir Tomas Maciulevičius po 4.