LRF moterų I-osios lygos čempionate Klaipėdos ir Garliavos ekipų lyderystė

2017-11-13

Savaitgalį Lietuvos moterų I-oje rankinio lygoje buvo sužaistos dar trejos rungtynės, po kurių išryškėjo Klaipėdos ir Garliavos ekipų lyderystė. Klaipėdos „Dragūnas – Viesulas“ ir Kauno rajono „SM Garliava“ laimėjo visas tris iki šiol žaistas rungtynes ir dalinasi 1-2 vietas lygoje.

Bene įdomiausia kova vyko Klaipėdoje, kur susitiko dublerinė Kauno „ACME – Žalgiris“ ekipa bei Klaipėdos „Dragūnas – Viesulas“. Praėjusiais metais klaipėdietės dar žaidė stipriausioje šalies moterų lygoje ir joje užėmė aukštą trečiąją vietą, tačiau tarpsezoniu netekusi savo lyderių nusprendė startuoti antrojoje pagal stiprumą Lietuvos lygoje.

tolvaišaitė

Jau pirmajame rungtynių kėlinyje Akvilės Tolvaišaitės vedama uostamiesčio ekipa sugebėjo atitrūkti nuo kauniečių ir susikurti sau 4 įvarčių pranašumą. Po pirmojo kėlinio „Dragūnas – Viesulas“ pirmavo rezultatu 19:15. Pagal panašų scenarijų klostėsi ir antrasis kėlinys. Atkarpą 5:0 laimėjusios klaipėdietės padidino savąjį pranašumą iki 9 įvarčių (25:16) ir užsitvirtino jau trečiąją pergalę. Ir nors kaunietės dar bandė vytis, tačiau rungtynes Klaipėdos ekipa laimėjo rezultatu 35:29.

Klaipėdos „Dragūnas – Viesulas“: Akvilė Tolvaišaitė 10, Austėja Rimkutė ir Ugnė Kavalenkaitė 7, Aistė Dražbaitė ir Deimantė Briedytė po 3.

Kauno „ACME – Žalgiris“: Austėja Narauskaitė 11, Gabrielė Vaičiūtė ir Kornelija Norvilaitė po 5, Goda Tuomaitė 4, Audina Balionytė 3.

Antrąją pergalę sezone iškovojo Utenos DSC merginos, kurios namuose priėmė Alytaus „Margirio SRC“ ekipą.  Pirmajame rungtynių kėlinyje tarp ekipų vyko visiškai lygi kova ir pirmaujanti komanda keitėsi net kelis kartus. Po pirmųjų 30 minučių švieslentėje buvo visiška lygybė (15:15).

DSC_0621

Antrajame kėlinyje  Ūlos Šyvytės, Karolinos Čekuolytės ir Eimantės Zenkovaitės trio vedama Utenos komanda sugebėjo atsiplėšti nuo svečių iš Alytaus. Antrojo kėlinio metu Utena net dvi atkarpas laimėjo sausais rezultatais 5:0 ir susitikimas baigėsi šios ekipos pergale rezultatu 37:27.

Po šių rungtynių abi komandos turi po dvi pergales, tačiau Utenos merginos vieneriomis rungtynėmis yra žaidusios mažiau.

Utenos „DSC“: Ūla Šyvytė 10, Karolina Čekuolytė 8, Eimantė Zenkovaitė 6, Greta Tarvydaitė, Ernesta Samarskytė ir Gintarė Varnaitė po 3.

Alytaus „SRC Margiris“: Paulina Vaitkevičiūtė 6, Mingailė Malčiūtė 5, Ernesta Goberytė 4, Rūta Gervytė ir Monika Didžiūnaitė po 3.

Trečiąją pergalę iškovojusi „Garliavos SM „ ekipa vyko rungtyniauti į Molėtus, kur susitiko su vis dar be pergalių liekančia šio miesto merginų komanda. Kauno rajono antroji komanda įveikė šeimininkes rezultatu 30:16.

Vis tik šeimininkės galingai svečių ekipai neleido dominuoti nuo pirmųjų susitikimo minučių. Moletų SC/SK ekipa nors ir buvo besivejančiųjų vaidmenyje, tačiau per toli Garliavos rankininkių nepaleido. Prabėgus pirmajam susitikimo kėliniui Molėtų deficitas buvo vos 3 įvarčiai (8:11). Antrąjį kėlinį Kauno rajono komanda pradėjo spurtu 3:0 ir iškart padvigubino savąjį pranašumą. Šį momentą ir galima laikyti lemiamu rungtynių lūžiu, kadangi po jo šeimininkės jau nebeatsitiesė. „Garliava SM“ iškovojo įtikinamą trečiąją pergalę rezultatu 30:16.

Molėtų SC/SK: Viktorija Jančionytė ir Fausta Adulčikienė po 4, Agnė Kazlauskaitė 3, Lina Umbrasaitė 2.

Kauno raj. „Garliava SM“: Ieva Urnikytė 7, Džoana Šiaučiūnaitė ir Mantė Voskresenskaja po 6, Gabrielė Skilandytė 4, Inesa Slavėnaitė ir Kamilė Ustilaitė 3.