LRF moterų I-osios lygos varžybose – uteniškių triumfas

2018-03-18

Lietuvos moterų I-osios lygos finalo ketverto varžybose triumfavo namuose žaidę Utenos rankininkės. Nors Uteniškės reguliariajame sezone finišavo tik trečioje turnyrinės lentelės vietoje, tai nesutrukdė joms pusfinalyje įveikti Kauno raj. SM „Garliavos“, o finale ir „ACME – Žalgiris 2“ merginų.

IMG_8839 (Large)

Abiejuose pusfinaliuose sąlyginės favoritės patyrė pralaimėjimus. Pirmajame pusfinalyje reguliaraus sezono nugalėtojos Klaipėdos „Dragūno – Viesulo“ merginos netikėtai nusileido Kauno „ACME – Žalgiris 2“ ekipai. Kaunietės pergalę pusfinalyje šventė rezultatu 35:27. Kauno klubą į pergalę vedė net 12 įvarčių pelniusi Austėja Narauskaitė, 10 pridėjo Deimantė Baranauskaitė. Klaipėdos ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Austėja Rimkutė, kurios sąskaitoje 10 įvarčių, Akvilė Tolvaišaitė pridėjo 8.

Kitame pusfinalyje Utenos „DSC“ merginos, palaikomos savo sirgalių, po atkaklios kovos rezultatu 27:25 nugalėjo Kauno raj. SM „Garliava“ ekipą. Šeimininkes į priekį vedė Ūlos Šyvytės ir Karolinos Čekuolytės tandemas.  K. Čekuolytė pelnė 10 įvarčių, o Ū. Šyvytė prie pergalės pridėjo 8. Garliavos komandoje išsiskyrė 9 įvarčius pelniusi Greta Valatkevičiūtė, o Mantė Voskresanskaja pridėjo 6.

Mažajame finale susitikusios sezono lyderės iš Klaipėdos ir Garliavos dėl trečiosios vietos kovėsi iki paskutinių rungtynių minučių, tačiau rungtynių pabaigoje sėkmė lydėjo klaipėdietes. Jos šventė pergalę rezultatu 23:20. Kaip ir pusfinalyje rezultatyviausiai „Dragūno – Viesulo“ ekipoje žaidė Austėja Rimkutė, pelniusi 10 įvarčių. Kauno raj. SM „Garliavos“ gretose rezultatyviausios buvo Gabrielė Skilandytė ir Mantė Voskresenskaja, pasižymėjusios po 5 kartus.

Finale tarp Utenos „DSC“ ir „ACME – Žalgiris 2“ merginų sprendėsi ne tik LRF I-osios lygos čempionių klausimas. Laimėjusi ekipa gauna teisę prisijungti prie aukščiausios moterų lygos atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio etapo. Šiame didžiajame lygos finale vyko itin atkakli kova ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė vos 2 įvarčiai: Utenos „DSC“ pirmavo rezultatu 15:13. Antrajame kėlinyje pakiliai rungtyniavusios finalo ketverto šeimininkės varžovėms iš Kauno buvo leidę tik išlyginti rezultatą (17:17), tačiau į priekį išsiveržti „ACME – Žalgiris 2“ taip ir nesugebėjo. Užtikrintai rungtynių pabaigą sužaidusi Utenos ekipa rungtynes laimėjo 28:25.

IMG_8885 (Large)

Jau dabar aišku, jog LRF I-osios lygos varžybose triumfavusi Utenos ekipa aukščiausios moterų lygos ketvirtfinalyje susitiks su 3 – ąją vietą jau užsitikrinusia Vilniaus „Šviesa – Egle – SM Tauru“.

Varžybų rezultatai