LRF moterų taurė lieka Kaune

2016-02-21

Sekmadienį Klaipėdoje dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės kovėsi Kauno „Acme-Gaja-Žalgiris“ ir Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“. Didesnės intrigos nebuvo ir Kauno ekipa apgynė praėjusiais metais iškovotą titulą rezultatu 47:32 (23:13).

DSC_1056Kaunietės jau nuo pirmųjų minučių pradėjo įrodinėti, kad ne veltui buvo laikomos šio turnyro favoritėmis. Nors pradžia ir buvo sunkoka, po 5 minučių 2:1, toliau jų persvara tik didėjo. Sužaidus 15 minučių rezultatas buvo 11:6, o pasibaigus pirmajam kėliniui – 23:13. Pirmoji rungtynių pusė išsiskyrė šešiais septynių metrų metimais į kauniečių vartus, tačiau tik pusė jų buvo tikslūs. Tuo metu kaunietės sėkmingai išnaudodavo varžovių klaidas ir dažnai pabėgdavo į greitą puolimą.

Antrajame kėlinyje Kauno ekipa užtikrintai laikė žaidimo „vadeles“ savo rankose ir neleido varžovėms net pagalvoti apie galimybę sugrąžinti intrigą. Po 10 antrojo kėlinio minučių rezultatas buvo 30:18, po 20 minučių – 39:25. Antrojoje kėlinio dalyje ekipos treneriai leido pasireikšti mažiau rungtyniaujančioms rankininkėms, kurios rezgė vieną ataką po kitos ir rezultatas nuolatos keitėsi. Itin rezultatyvios rungtynės baigėsi daugiau nei įtikinama kauniečių pergale 47:32.

Acme-zalgiris (LRF nuotr)Kauniečių treneris Antanas Skarbalius po rungtynių pripažino, kad pusfinalio rungtynės buvo sunkesnės, tačiau pasidžiaugė, kad atsigauna Vilniaus ekipa. Komanda didelį rezultatyvumą, jo nuomone, pasiekė dėka geros gynybos, po kurios buvo galima suregzti daug greitų atakų. Taip pat A. Skarbalius akcentavo, kad prieš rungtynes buvo joms ruoštasi ir nemaža dalis to darbo nenuėjo veltui, ir buvo panaudota rungtynių metu bei davė didelės naudos.

Vilniečių gretose rezultatyviausia buvo Rita Repečkaitė, įmetusi 10 įvarčių. Rezultatyvumu taip pat išsiskyrė Indrė Norvilytė, kurios sąskaitoje 8 sėkmingi šūviai.

Taurės savininkių gretose daugiausiai įvarčių pelnė Simona Kazlauskaitė. Jos sąskaitoje 8 įvarčiai. Po 7 taiklius metimus atliko Daiva Butėnaitė, Dovilė Ilčiukaitė ir Inesa Verbovik.

Naudingiausia vilniečių komandos žaidėja pirpažinta Rita Repečkaitė. Nugalėtojų gretose tokį apdovanojimą gavo Simona Kazlauskaitė.

Varžybų rezultatai