LRF supertaurės keliauja į Kauną ir Klaipėdą (VIDEO)

2017-09-16

Šiandien Garliavos sporto ir kultūros centre vyko LRF supertaurės varžybos, kuriose rungtyniavo stipriausios šalies vyrų ir moterų praėjusio sezono ekipos. Vyrų finale susitiko Klaipėdos „Dragūnas“ ir Vilniaus HC „Vilnius“, o moterų finale santykius aiškinosi principinės varžovės Kauno „ACME Žalgiris“ bei Kauno raj. HC „Garliava SM – Cascada“.

Pirmajame finale šeštadienio popietę Garliavoje susitiko dvi puikiai viena kitą pažįstančios ekipos – Kauno „ACME – Žalgiris“ ir Kauno raj. HC „Garliava – SM Cascada“. Kaip ir buvo galima tikėtis rungtynėse netrūko kietos ir agresyvios kovos, o abiejų klubų merginos dėl pergalės kovėsi iki paskutiniųjų susitikimo sekundžių. Vis tik drausmingiau antroje rungtynių pusėje sužaidę žalgirietės apgynė LRF supertaurės titulą ir šventė pergalę rezultatu 32:31.

zalgiris supertaureSusitikimą kiek geriau pradėjo Kauno „ACME – Žalgiris“ klubas, tačiau jų pranašumas laikėsi tik pirmosiomis susitikimo minutėmis. Karolinos Sparnauskaitės ir Emilės Aglinskaitės vedama Garliavos komanda sugebėjo perimti iniciatyvą ir per pirmąjį rungtynių kėlinį susikūrė sau 2 įvarčių pranašumą (13:15).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje per daug nesikeitė ir Kauno raj. ekipa iki vidurio kėlinio išlaikė persvarą savo pusėje. Vis tik tuomet „ACME – Žalgiris“ sustygavo savąją gynybą, o po Martynos Vaitkutės įvarčio įpusėjus kėliniui jau išsiveržė į priekį (25:24).  Nors „Garliava SM – Cascada“ bandė gelbėtis minutės pertraukėlės metu, tačiau įsibėgėjusių žalgiriečių joms sustabdyti jau nepavyko. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 3 minutes atrodė, jog „Žalgiris“ pergalę iškovos nesudėtingai,  tačiau tada Kauno rajono klubas dar pakilo į lemiamą šturmą ir intrigą išlaikė iki pat paskutinės susitikimo sekundės. Vis dėlto, „ACME – Žalgiris“ paskutinąsias sekundes sužaidė drausmingai ir sau išlaikė 1 įvarčio pranašumą (32:31).

Naudingiausia žaidėja „ACME – Žalgirio“ gretose buvo išrinkta net 7 įvarčius pelniusi Inesa Verbovik, o Garliavos ekipoje 5 tiksliais metimais pasižymėjusi Karolina Sparnauskaitė. Abiems rankininkėms atiteko ne tik LRF įsteigti prizai, bet ir supertaurės rėmėjo „Vidvie“ įteiktos dovanos.

Po pertraukos į „ACME – Žalgirio“ gretas sugrįžusi Martyna Vaitkutė teigė, jog pergalę nulėmė susikaupimas lemiamu rungtynių metu: „Susitikimas buvo gana įtemptas, tačiau nieko kito ir nebuvo galima tikėtis – vis tik finalas. Džiugu, jog lemiamu metu susikaupėme ir sugebėjome tiek apsiginti, tiek užpulti varžovių vartus Stabilumo šiandien mums dar tikrai trūko, bet svarbu, jog pavyko laimėti. Smagu pradėti sezoną pergale ir iškart laimėti taurę, tuo pačiu pasitikrinome savo jėgas ir įgavome daugiau pasitikėjimo ateičiai – šis titulas parodė, jog galime susigrąžinti prarastas pozicijas Lietuvoje.“

Kauno „ACME – Žalgiris“: Inesa Verbovik 7, Audinga Kniubaitė ir Martyna Vaitkutė po 5, Viltė Lubytė ir Klaudija Šidlauskytė po 4, Grėta Burkaitė 3, Gabrielė Vaičiūtė 2, Simona Kazlauskaitė ir Neringa Gudaitytė po 1.

Kauno raj. HC „Garliava SM – Cascada“: Laima Bernativičiūtė 9, Emilė Aglinskaitė ir Karolina Sparnauskaitė po 5, Ugnė Slavėnaitė, Kamilė Bušaitė ir Greta Rinkevičiūtė po 3, Eglė Laurinavičiūtė 2, Justina Zenkovaitė 1.

dragunas čempionai

Vyrų supertaurės finale susitiko praėjusių metų LRF taurės finalininkai Klaipėdos „Dragūno“ ir HC „Vilniaus“ ekipos. Nors prieš rungtynes aiškiu poros favoritu buvo laikomas „Dragūnas“, tačiau susitikimo pirmoji dalis žadėjo atkaklią kovą iki pabaigos ir vyrų finale. Vis tik, „Dragūnas“ su savosiomis užduotimis susitvarkė po ilgosios pertraukos ir iškovojo pirmąjį sezono titulą.

Sostinės rankinio klubas nuo pat pirmųjų rungtynių minučių parodė, jog yra nusiteikęs rimtai kautis dėl pirmojo sezono titulo. Po kelių greitų išpuolių „Vilnius“ sau buvo susikūręs net 3 įvarčių pranašumą (4:7), tačiau atitrūkti nuo „Dragūno“ daugiau vilniečiai nepajėgė. Iš lėto įsibėgėjęs Lietuvos čempionų klubas po truputėlį pasivijo HC „Vilnių“ ir išlygino rezultatą (11:11). Paskutines kelias pirmojo kėlinio minutes kiek tiksliau sužaidė vilniečiai ir prieš ilgąją pertrauką jie vis dar buvo priekyje (13:14).

Antrąjį kėlinį uostamiesčio rankininkai pradėjo jau kur kas labiau susikaupė. Jie netruko perimti iniciatyvos ir išsiveržti į priekį, todėl prabėgus 10 antrosios rungtynių pusės minučių „Dragūnas“ pirmavo 22:18, o įpusėjus kėliniui Klaipėdos klubas jau pirmavo net 8 įvarčiais (28:20). Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas ir „Dragūnas“ sezoną pradėjo iškovodamas titulą, kurio iki pilnos kolekcijos jiems pritrūko pernai – LRF supertaurę. Galutinis rungtynių rezultatas Klaipėdos „Dragūnas“ 38:30 Vilniaus HC „Vilnius“.

Klaipėdos „Dragūno“ vartininkas Benas Vaicekauskas po susitikimo teigė, jog rungtynėse buvo dvi skirtingos dalys: „Jau ne pirmą kartą rungtynes pradedame prastai. Visą susitikimą turėjome žaisti taip kaip antrąjį jo kėlinį. Bandysime tas problemas spręsti ateityje. Turime žaisti visas rungtynes tolygiai. Mūsų pagrindinis ginklas yra greitas puolimas ir jis dar šiandien neveikė kaip turėtų. Sezonas tik prasideda ir, manau, jo eigoje žaisime dar geriau.“

Klaipėdos „Dragūnas“ : Gabrielius Virbauskas 7, Laurynas Simonavičius ir Lukas Juškėnas po 4, Benas Butkus, Lukas Vanagas, Šarūnas Ugianskis po 3, Ernestas Ignatenko ir Lukas Simėnas po 2, Karolis Bliuvas, Gintaras Cibulskis ir Kęstutis Kremeris po 1.

Vilniaus HC „Vilnius“: Karolis Antonovičius 8, Domantas Pūkas ir Petras Raupėnas po 7, Domantas Raudonius 5, Šarūnas Sakalauskas 2 ir Tadas Podolskis 1.

Varžybų rezultatai