Merginų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionate

2015-07-28

Laisva diena prieš kovas dėl 9-16 vietų Lietuvos jaunosioms rankininkėms buvo naudinga. Šiandien iškovota pirmoji pergalė Europos U19 čempionate. Po atkaklios kovos ir itin grubių rungtynių, rezultatu 34-31įveikta Kroatijos rinktinė.

persisted.93fd12bf-6c6f-e0ef-6a2e-1edeb03f87a2._ABS3292

Šešioliktasis B. Ivanauskaitės įvartis

Lietuvos rinktinė, po nesėkmingo pirmojo etapo, kuriame buvo patirtos trys nesėkmės, šiandien iškovojo pirmąją pergalę. Rungtynės, kuriose netrūko grubių pražangų ir pašalinimų iš aikštės, baigėsi musiškių pergalę. Puikų lietuvių ir jos pačios žaidimą vainikavo pasibaigus rungtynių laikui Brigitos Ivanauskaitės pelnytas įvartis nuo 9 metrų žymos. Metimo metu varžovės išrikiavo žaidėjų gyvatvorę, tačiau tai negelbėjo. Tiesa, dėl pašalinimų, sienelėje testovėjo keturios aikštės žaidėjos. Tai buvo 16 tikslus Brigitos metimas šiose rungtynėse. Ji buvo rezultatyviausia mūsiškių gretose.

Šešis įvarčius pridėjo Inesa Verbovik, penkis – Emilė Aglinskaitė, tris – Roberta Ivanauskaitė, du – Greta Burkaitė. Viena kartą tiksliai metė Gerda Trušytė.

Varžovių gretose išsiskyrė septynis įvarčius pelniusi Anamarija Maljak, šešis įmetė Doris Vlajsovic, penkis – Nikolina Zadravec.

Verta paminėti, kad jau po pirmojo kėlinio Greta Rinkevičiūtė ir Greta Burkaitė buvo gavusios raudonas korteles. Iš viso lietuvės dviejų minučių nuobaudos susilaukė devynis kartus, varžovės – dešimt. Geltonomis kortelėmis nubaustas ir varžovų treneris Vesna Miletic ir Lietuvos rinktinei vadovavusi Ala Senvaiteinė.

Kroatijos rinktinės žaidėjos ir treneriai po rungtynių pripažino, kad šiandien lietuvaitės buvo stipresnės. Kalbėta apie tai, kad svarbiausia abiems ekipoms buvo puolimas, gynybai dėmesio daug skirta nebuvo.

persisted.0bee6130-bd90-6e44-5506-1a919f58f533._ABS3305

Geriausia Lietuvos rinktinės žaidėja

Brigita Ivanauskaitė po rungtynių pasidžiaugė, kad pagaliau pavyko žaisti savo žaidimą. Ji teigė esanti pavargusi, bet laiminga.

Rinktinės vadovas Tomas Barysas pridūrė, kad merginos po šių rungtynių didžiuojasi savimi. Jis akcentavo, kad nestrigo puolimas. Taip pat T. Barysas pastebėjo, kad nors ir B. Ivanauskaitė pelnė 16 įvarčių, nereikia pamiršti ir kitų rankininkių indėlio, o ypaš kamuolį įžaidinėjusios Inesos Verbovik, kuri sukūrė begalę progų rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės žaidėjai.

Po šių rungtynių į aikštę išbėgo kitos dvi grupės komandos – Makedonijos ir Serbijos ekipos. Po pergalės lietuvės turi neblogus šansus pakovoti dėl pirmų dviejų vietų grupėje ir kelialapio į kovas dėl 9-12 vietų. Jei grupėje bus užimta trečia ar ketvirta pozicija, tuomet teks žaisti dėl 13-16 pozicijų. Rytoj lietuvaitės susitinka su Serbijos rinktine.

 

Varžybų rezultatai