Merginų rankinio rinktinė padovanojo pergalę serbėms

2015-07-29

Paskutiniose Europos čempionato antrojo etapo grupės rungtynėse, kuriose dominavo puolimas, Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė susitiko su Serbijos atstovėmis ir pralaimėjo rezultatu 31-32. Dėl pralaimėjimo Lietuvos rinktinė gali kaltinti tik save.

persisted.5348e937-0444-0319-7010-73df76cbe93f._ABS3983

Serbės kovojo iki galo

Visas rungtynes abi ekipos žaidė apylygiai. Serbės turėjo kelių įvarčių persvarą rungtynių pradžioje, tačiau lietuvės gan greitai persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau pranašumas buvo nedidelis.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 15-13 lietuviaičių naudai. Visą antrą kelinį puikiai kelių įvačių persvarą saugojusios Lietuvos rinktinės žaidėjos per paskutiniąsias dvi minutes tarsi sustojo ir iššvaistė turėtą persvarą. Per minėtas dvi minutes buvo pašalintos net trys Lietuvos rinktinės žaidėjos, tad serbės turėdamos kiekybinę persvarą be vargo panaikino atsilikimą ir persverė rezultatą savo naudai. Iš viso lietuvės buvo pašalintos iš aikštės aštuonis kartus, serbės tik du.

Rezultatyviausia Lietuvos rinktinėje antrą dieną iš eilės buvo Brigita Ivanauskaitė, pelniusi 10 įvarčių. Vis tik geriausia Lietuvos rinktinės žaidėja buvo pripažnta Inesa Verbovik, kuri pelnė 8 įvarčius. 6 pridėjo Greta Rinkevičiūtė, po 2 – Erika Drulytė ir Emilė Aglinskaitė. Po vieną kartą varžovių vartus tiksliai atakavo Roberta Ivanauskaitė, Gerda Trušytė ir Greta Burkaitė.

Lietuvėms daugiausiai problemų kėlė Aleksandra Vukajlovic ir Jelena Agbaba pelniusios po 7 įvarčius bei šešis pridėjusi Teodora Zdravkovic.

Nuotaiką kiek pakelti galėjo tai, kad po šių rungtynių Brigita Ivanauskaitė su 44 tiksliais metimais tapo rezultatyviausia čempionato žaidėja.

persisted.82db62bf-c757-2da2-6789-f08052fea063._ABS3994

Geriausia Lietuvos rinktinės žaidėja

Rinktinės likimas dabar priklausys nuo varžovių. Kol kas Lietuvos rinktinė pretenduoja toliau tęsti kovą dėl 9-12 vietų. Po paskutiniųjų grupės rungtynių, kuriose susitinka Makedonijos ir Kroatijos rinktinės, paaiškės galutinė grupės rikiuotė. Lietuvėms palanki būtų Kroatijos rinktinės pergalė nedidesniu nei penkių įvarčių santykiu. Visi kiti rezultatai Lietuvos rinktinę nublokš į trečiąją arba ketvirtąją poziciją. Tuomet teks kovoti dėl 13-16 pozicijų galutinėje įskaitoje.

Kitoje grupėje, kovoje dėl 9-16 vietų rungiasi Prancūzija, Rumunija, Baltarusija ir Portugalija. Šios grupės galutinė rikiuotė paaiškės šiandien vakare. Jau dabar aišku, kad Prancūzijos rinktinė kovos dėl 9-12 vietų. Tarpusavyje šiandien susitiksiančios Portugalijos ir Rumunijos rankininkės išsiaiškins antrosios vietos grupėje likimą.

Po rungtynių kalbinta geriausia Lietuvos rinktinės žaidėja Inesa Verbovik apgailestavo, kad nepavyko iškovoti pergalės. „ Darėme ką galėjome. Gaila kad pralaimėjome. Kitose rungtynėse stengsimės labiau“ – daug nekalbėjo I. Verbovik.

persisted.4f8c6bb0-9c6b-a4f1-617f-e4da13d424f5._ABS3957Itin nusivylęs rezultatu buvo rinktinės vadovas Tomas Barysas. Tiesa, jis teigė, kad tokios rungtynės bus gera patirtis. „Esama labai nusivylę. Tikėjomės pergalės. Visą laiką pirmavom. Klaidos, kurias darėme paskutinėmis minutėmis, nesuprantu, kaip mes jas galėjome padaryti. Mes tiesiog turėjome laimėti rungtynes. Greičiausiai trūko patirties. Serbija kovojo iki paskutinės minutės. Ir tai bus gera pamoka merginoms“ – reziumavo T. Barysas

Serbijos rinktinės treneris Emilis Ugrinovkis taip pat nedžiūgavo. Vienintelis jį tenkinęs dalykas – galutinis rezultatas. „Žaidėm blogai. Bloga gynyba. Tenkina tik pergalė ir paskutinės dvi minutės. Mes treniruotėse atidirbinėjome varžovių spaudimą turint kiekybinę persvarą, šiandien tai pasiteisino“ – pergalės priežastį įvardino serbių treneris.

Varžybų rezultatai