Moterų I – os lygos starte pergales iškovojo Garliavos, Utenos ir Alytaus komandos

2017-10-15

Naująjį sezoną pradėjo ir Lietuvos moterų rankinio ekipos, kurios rungtyniauja I-ojoje šalies lygoje.  Šiais metais antrojoje pagal stiprumą šalies lygoje rungtyniaus 7 ekipos, o stipriausioji komanda nuo atkrintamųjų varžybų turės teisę prisijungti prie stipriausių šalies klubų.

garliava fonas

Pirmajame ture bene įdomiausia kova vyko Kauno sporto halėje, kur susitiko principinių varžovių dublerinės komandos Kauno „ACME – Žalgiris 2“ ir Kauno raj. „SM Garliava“. Po atkaklios ir permainingos kovos pergalę šiame mače iškovojo garliavietės. Susitikimą jos laimėjo rezultatu 34:32. Garliavos komandą į priekį vedė Mantė Voskresenskaja, kuri pelnė 15 įvarčių, Ignės Urnikytės sąskaitoje 12 tikslių metimų. Kauno ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Kornelija Norvilaitė, kuri pelnė 10 įvarčių.

Po šio susitikimo Kauno „ACME – Žalgiris 2“ vyr. Treneris Antanas Skarbalius turėjo priekaištų rungtynių arbitrams: „Šiame mače teisėjai klydo daugiau nei rankininkės.“ Toks kategoriškas buvo rankinio specialistas iš Kauno. Jo vadovaujama pagrindinė „ACME – Žalgiris“ komanda jau kitą šeštadienį Garliavoje žais ir prieš pagrindinę HC „Garliavos SM – Cascados“ komandą.

Alytuje SRC „Margiris“ merginų komanda iškovojo pirmąją pergalę prieš Šiaulių „SG – SM Dubysą“. Susitikimą alytiškės laimėjo gana užtikrintai. Pirmąjį kėlinį SRC „Margiris“ rankininkės laimėjo 14:10, o antrajame kėlinyje savąjį pranašumą dar labiau padidino ir susitikimas baigėsi rezultatu 38:26.

margiris

Šiame mače rezultatyviausios Alytaus žaidėjos buvo Mingailė Malčiūtė bei Paulina Vaitkevičiūtė. Mingailė pasižymėjo 8 tiksliais metimais, o Paulinos sąskaitoje 7 įvarčiai. Šiaulių komandai po 5 įvarčius pelnė Evelina Damanskytė, Roberta Pietkutė bei Rugilė Bendikaitė.

Kitame ture Šiaulių rankininkės namuose susitiks su pirmąsias savo rungtynes pralaimėjusiomis „ACME – Žalgiris“ merginomis, o Alytaus merginos pergalių seriją bandys pratęsti Molėtuose.

Pergalę iškovoti pavyko ir Utenos merginoms. Jos namuose rezultatu 32:26 (14:10) nugalėjo varžoves iš Molėtų. Uteniškės kitame ture vyks į Klaipėdą, kur jų lauks rungtynės su „Dragūno – Viesulo“ rankininkės. Pastaroji komanda pernai aukščiausioje lygoje iškovojo bronzinius apdovanojimus, tačiau šiuo tarpsezoniu buvo priversta atsisveikinti su savo lyderėmis.