Moterų lygoje – pirmoji staigmena

2018-03-02

Iki pat paskutiniojo Lietuvos moterų rankinio lygos rato didesnių staigmenų užfiksuota nebuvo. Kauno „ACME – Žalgiris“ ir „Garliava SM – Cascada“ pralaimėdavo tik viena kitai, tačiau pirmąją pavasario dieną „Eglė – Šviesa – SM Tauras“ savo žiūrovų akivaizdoje privertė kapituliuoti čempionių titulą ginančią Garliavos ekipą.

egle cascada

Visas tris tarpusavio rungtynes iki tol laimėjusi Garliavos komanda buvo arti to, jog finišuotų pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Jai tereikėjo užbaigti reguliarųjį sezoną be pralaimėjimų, tačiau to padaryti joms nepavyko.

Pirmojo kėlinio metu atrodė, jog Garliava didesnių problemų Vilniuje neturės. Per pirmąsias 30 minučių viešnių iš Kauno rajono ekipa susikrovė sau 4 įvarčių persvarą (21:17). Vis tik, antrasis kėlinys buvo jau visai kitoks. Vilniaus merginos mažais žingsneliais ėmė artėti prie savo varžovių ir likus žaisti 12 minučių galiausiai rezultatą visiškai išlygino (28:28). Per likusį rungtynių laiką jau nė vienai iš ekipų nepavyko atitrūkti ir viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Psichologinę iniciatyvą perėmusios šeimininkės solidžiau sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė pergalę 35:34.

„Eglės – Šviesos – SM Tauro“ merginoms ši pergalė iš trečiosios vietos pakilti neleis, tačiau Garliavos ekipa po šio pralaimėjimo krinta į antrąją vietą, o tai reiškia, jog yra didelė tikimybė, jog būtent šios dvi ekipos tarpusavyje santykius aiškinsis pusfinalio etape.

„Garliava SM – Cascada“: Laima Bernatavičiūtė 11, Emilė Aglinskaitė 7, Kamilė Bušaitė ir Greta Rinkevičiūtė po 6, Evelina Dževerakaitė 2, Gabija Kleizaitė ir Karolina Sparnauskaitė po 1.

„Eglė – Šviesa – SM Tauras“: Rita Repečkaitė 9, Aušra Šponė, Inga Sadauskaitė po 6, Rasa Mikalonytė 5, Deimantė Pupšytė ir Greta Makovskytė po 3, Auksė Sviderskienė 2, Samanta Dunkulytė 1.

Varžybų rezultatai