Moterų rankinio rinktinė neprilygo baltarusėms

2016-03-09

KVK_3010Trečiadienį Kauno sporto halėje Lietuvos ir Baltarusijos moterų rankinio rinktinės dėl taškų grūmėsi pirmojoje atrankos į Europos čempionatą, kuris šiemet vyks Švedijoje, grupėje. Po permainingos kovos pralaimėta 29:21.

Nuo pat pirmųjų minučių iniciatyva priklausė viešnioms. Jos iš karto susikrovė persvarą 5:2, 8:4. Sužaidus pusę kėlinio rezultatas buvo 9:5. Matėsi techninis baltarusių pranašumas, tačiau abi ekipos neišvengė vaikiškų klaidų. Lietuvos rinktinę nuo didesnių problemų gelbėjo vartininkė Amanda Vareikienė.

Antrojoje kėlinio pusėje lietuvės pateko į duobę ir niekaip negalėjo pelnyti įvarčio, tuo metu baltarusės tolo – 14:5. Tačiau tuomet lietuves į priekį timptelėjo Diana Šatkauskaitė ir Gabija Vidūnaitė, o baltarusės pradėjo strigti Lietuvos atstovių gynyboje. Teisėjos jas dažnokai įspėdavo apie pasyvų žaidimą, o jų dauguma metimų skriejo pro šalį. Tai leido lietuvaitėms sumažinti atsilikimą ir po pirmojo kėlinio rezultatas 15:10.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė tęsė sėkmingą atkarpą ir mažino atsilikimą, nors rezultatas ir svyravo tarsi sūpuoklės -15:12, 17:12, 17:15. Tuomet baltarusės vėl truktelėjo į priekį ir susikrovė solidžią persvarą 22:16, 25:18. Paskutinėmis rungtynių minutėmis lietuvės bandė kilti į lemiamą šturmą ir buvo priartėjusios prie varžovių, tačiau solidi jų persvara joms leido ramiai pabaigti rungtynes, o jų pabaigoje vėl atstatyti nemažą skirtumą. Galutinis rezultatas 29:21.

Rezultatyviausia lietuvių gretose buvo Diana Šatkauskaitė pelniusi 9 įvarčius, Audinga Kniubaitė pridėjo 4, po 3 pelnė Laima Bernatavičiūtė ir Gabija Vidūnaitė.

Varžovių gretose išsiskyrė Karina Yezhykava įmetusi 6, po 4 įvarčius pelnė Natalija Vasilevskaja ir Irina Dronova.

Lietuvės pralaimėjusios visas tris rungtynes grupėje lieka be taškų ir užima ketvirtą vietą. Baltarusės su viena pergale pakilo į trečią. Pirmąją ir antrąją vietas dalinasi po dvi pergales turinčios Norvegijos ir Rumunijos rinktinės, kurios tarpusavyje žaidžia kiek vėliau.

Varžybų rezultatai