Netikėtumai Lietuvos moterų rankinio lygos ketvirtfinalyje

2017-02-19

dragunviesulLietuvos moterų rankinio lygoje paaiškėjo visos keturios pusfinalio dalyvės. Jau iš anksto buvo žinoma, kad ten bus dvi sezono favoritės bei lyderės – praėjusių metų čempionės Kauno „ACME – Žalgiris“ merginos, kurios po reguliariojo sezono užėmė antrąją vietą, ir reguliaraus sezono nugalėtojos Kauno raj. HC „Garliava – Cascada“ ekipa.

Tuo tarpu pirmajame ketvirtfinalyje jėgas surėmė dvi sostinės ekipos ir čia buvo užfiksuota bene didžiausia šio sezono staigmena. Itin puikiai reguliariajame sezone atrodžiusi Vilniaus LEU „Šviesa – Eglė“, kuri kartą įveikė net pačias Kauno „ACME – Žalgiris“ merginas, pralaimėjo pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes prieš Vilniaus „Alandeko – Vichy“ ekipą 28:31. Norint patekti tarp keturių stipriausių lygos ekipų šiandien vykusiose rungtynėse „Šviesa – Eglė“ turėjo atsirevanšuoti savo varžovėms ne mažesne nei 3 įvarčių persvarą, tačiau to joms padaryti nepavyko. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 26:26, o tai reiškia, jog į Lietuvos moterų rankinio lygos pusfinalį keliauja Vilniaus „Alandeko – Vichy“ merginos, o trečiąją vietą reguliariajame sezone iškovojusiai „Šviesai – Eglei“ šis sezonas jau baigtas. Pusfinalyje „Alandeko – Vichy“ komandos laukia praėjusių metų čempionių Kauno „ACME – Žalgiris“ išbandymas.

Kitame ketvirtfinalyje intrigos taip pat netrūko. Pirmąsias rungtynes Klaipėdoje tarp „Dragūno – Viesulo“ ir Šiaulių „Salvės – Dubysos“ uostamiesčio merginos buvo laimėję minimaliu skirtumu 25:24, todėl buvo aišku, jog viskas spręsis antrosiose rungtynėse Šiauliuose. Atsakomosios rungtynės klostėsi pagal panašų scenarijų kaip ir pirmosios, Klaipėdos „Dragūnas – Viesulas“ prieš prasidedant antrajam rungtynių kėliniui pirmavo 15:12, todėl tvirtai kontroliavo savąją padėtį kovoje dėl patekimo į pusfinalį. Nors šiaulietės dar bandė spurtuoti, tačiau išsigelbėti joms jau nebepavyko. Ir antrosios tarpusavio rungtynės pasibaigė Klaipėdos ekipos minimalia pergale 29:28. Nugalėtojų gretose išsiskyrė Akvilė Tolvaišaitė, kuri pelnė 8 įvarčius, 7 pridėjo Dovilė Mižutytė, 6 kartus pasižymėjo Austėja Rimkutė. Šiaulių komandoje rezultatyviausia buvo Urtė Mockevičiūtė su 9 įvarčiais, Ramunė Poškutė pelnė 7. Klaipėdos „Dragūno – Viesulo“ ekipos pusfinalyje laukia kol kas dar nė karto neįveiktą Kauno raj. HC „Garliava – Cascada“.

Varžybų rezultatai