Nevaldomos emocijos Panevėžyje baigėsi dviejų rankininkų diskvalifikacija

2017-02-25

Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos čempionate kaistant atmosferai aikštelėse netrūksta emocijų. Šeštadienį dviem Panevėžio rankininkams nesugebėjus jų suvaldyti, buvo parodytos dvi raudonos kortelės, o vienam iš jų – ir mėlyna kortelė.

Panevėžyje – sportininkams nederantis elgesys

varena-panevezysNamuose žaidęs Panevėžio „Grifas“ bandė įveikti Varėnos „Ūlos“ ekipą. Panevėžiečiai tikėjosi, kad jei pavyktų įveikti varžovus, atsirastų šansas palypėti vienu laipteliu aukščiau ir reguliarųjį sezoną baigti aukštesnėje pozicijoje.

Tačiau varėniškiai buvo nusiteikę kovoti ir nuo pat rungtynių pradžios veržėsi į priekį – 6:3, 13:9, 14:11. Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai ir greitai sugebėjo rezultatą išlyginti – 15:15, tačiau į tai „Ūla“ atsakė įvarčių serijomis ir didino atotrūkį – 18:15, 20:17, 25:18.

Iki rungtynių pabaigos likus dešimčiai minučių aikštelę buvo priverstas palikti panevėžiečių vartininkas Arūnas Janulis. Už grubų nesportinį elgesį jam buvo parodyta raudona kortelė, bet įpykęs rankininkas dar švaistėsi ir necenzūriniais žodžiais, keikė teisėjus. Už tai jam buvo parodyta mėlyna kortelė. Panevėžiečio elgesys bus svarstomas, jo laukia sankcijos – bauda klubui, žaidėjo diskvalifikacija mažiausiai vienerioms rungtynėms.

Likus kiek mažiau nei dviem minutėms iki rungtynių pabaigos raudona kortelė buvo parodyta dar vienam panevėžiečiui. Po to, kai grubiai „Grifo“ atstovą Ovidijų Jagučanskį stabdė varėniškis Rimantas Palevičius, pastarasis buvo iš aikštės išvarytas dviem minutėms. Tačiau panevėžietis nenurimo ir apsisukęs grubiai stūmė varžovą. Tuomet rungtynės O. Jagučanskiui buvo baigtos.

Po tokių emocijų protrūkių Varėnos komanda pelnė dar du įvarčius ir šventė pergalę rezultatu 28:21.

Panevėžio komandoje rezultatyviausias buvo Ovidijus Jagučanskis, iki raudonos kortelės parodymo pelnęs 10 įvarčių, 4 pridėjo Evaldas Vėta, po 2 – Justas Totūraitis ir Domantas Pukas, 1 – Romanas Aidukas ir Titas Žebelys.

Varėnos ekipoje 9 kartus (2 iš 7 m) pasižymėjo Laurynas Petrušis, 7 – Gediminas Barysas, po 4 – Rimantas Palevičius ir Gražvydas Sereičikas, 3 – Donatas Leknickas, 1 – Šarūnas Krisiulevičius.

Šiauliuose – pasikartojęs scenarijus

Siauliai-AlytusPraėjusiame ture skaudų pralaimėjimą prieš sostinės „Šviesos“ ekipą patyrę Alytaus „Varsos-Stronglaso“ rankininkai šįkart rungtyniavo Šiauliuose, kur susitiko su „Dubysa-Gubernija“.

Pirmoji šių ekipų akistata baigėsi vos dviejų įvarčių skirtumu – rezultatu 32:30 tąsyk pergalę šventė Alytaus rankininkai. Po praėjusiame ture patirto pralaimėjimo alytiškiai minėjo, jog tai nulėmė gana ilga pertrauka, todėl trūko susižaidimo. Tačiau buvo galima tikėtis, kad į Šiaulius dzūkai atvyks pikti ir nusiteikę grįžti tik su pergale.

Išties rungtynių eiga Alytaus ekipai buvo nepalanki, jiems sunkiai sekėsi įgyti persvarą. Nors „Varsa-Stronglasas“ pirmavo, šiauliečiai atkakliai kovojo ir neleido varžovams susikurti saugaus atotrūkio – 5:3, 8:7, 13:10, 14:12.

Antroje rungtynių pusėje spurtavę šiauliečiai sugebėjo rezultatą persverti savo naudai – 16:15. Kova įvartis į įvartį vyko iki kėlinio vidurio. Po to alytiškiai Gintautas Adamkevičius, Lukas Feoktistovas ir Aurelijus Sabonis ėmėsi vesti savo komandą į priekį – 20:17, 22:19, 23:20. Tačiau atsipūsti dzūkai negalėjo – „Dubysa-Gubernija“ iki pat rungtynių pabaigos stengėsi prisivyti, tad rungtynes Alytaus komanda laimėjo vėl tik 2 įvarčių skirtumu – 24:22.

„Dubysai-Gubernijai“ 9 įvarčius (2 iš 7 m) pelnė Arūnas Tribė, 5 – Tautvydas Damašauskas,  4 (1 iš 7 m) – Aivaras Budrys, 3 – Arminas Milaknis, 1 – Egidijus Dambrauskas.

„Varsos-Stronglaso“ lyderiu buvo stabilusis Žygimantas Micevičius, įmetęs 9 įvarčius (5 iš 7 m), 6 (2 iš 7 m) pelnė Gintautas Adamkevičius, 4 – Aurelijus Sabonis, 2 – Irmantas Asakavičius, po 1 – Rokas Lastauskas, Remigijus Čepulis ir Lukas Feoktistovas.

Artūras Strupas („Dubysa-Gubernija“): „Šios varžybos mums buvo labai svarbios kovoje dėl 5 vietos. Į aikštelę ėjome kovoti tik dėl pergalės, noriu pagirti visą komandą kuri šauniai kovojo. Alytaus komanda rungtynių pabaigoje buvo tikslesnė, dėl to jiems pavyko laimėti. Buvo geros varžybos, trūko tik pergalės.“

Egidijus Petkevičius („Varsa-Stronglasas“): „Šiose varžybose tenkina tik pergalė, pačiu komandos žaidimu esu nepatenkintas.“

Revanšo Vilniuje nesulaukta

Dragunas-VilniusTurbūt laukiamiausias mačas vyko Vilniuje, kur susitiko šių metų LRF taurės finalininkai – HC „Vilnius“ ir Klaipėdos „Dragūnas“. Buvo tikėtasi, kad motyvacijos abiem komandoms netrūks, ypač – vilniečiams, gavusiems progą atsirevanšuoti. Pirmoji šių komandų akistata baigėsi klaipėdiečių pergale rezultatu 32:21, tačiau prognozuota, kad šįkart kova laukia gerokai atkaklesnė.

Išties sostinės rankinio sirgaliai turėjo progą stebėti gražų, greitą, aukšto lygio rankinį. Abi komandos pirmame kėlinyje demonstravo lygiavertį žaidimą, tad jam pasibaigus komandas teskyrė 2 įvarčiai, tekę „Dragūno“ naudai – 16:14.

Antroje rungtynių pusėje abi ekipos kibo viena kitai į atlapus dar atkakliau. Į kiekvieną įvartį ekipos atsakydavo taip pat įvarčiu – 18:15, 20:17, 23:20. Kėliniui įpusėjus įvyko lūžis ir uostamiesčio rankininkai padidino apsukas – 26:20. Nors vilniečiai nebuvo linkę pasiduoti ir ėmė vytis varžovus, tačiau finalinė sirena nuaidėjo komandas skiriant 4 įvarčiams – 31:27. Taigi „Dragūnas“ ir toliau lieka vienintele kol kas pralaimėjimo šio sezono čempionate nepatyrusia komanda.

„Vilniui“ 9 įvarčius (6 iš 7 m) pelnė Martynas Lapinskas, 5 – Petras Raupėnas, 4 (1 iš 7 m) – Andrius Kliorė, po 3 – Karolis Antonovičius ir Martynas Žala, po 1 pridėjo Tadas Padolskis, Paulius Verbickas ir Simas Stankevičius.

„Dragūną“  į pergalę vedė 7 įvarčius įmetęs Lukas Simėnas, 6 (1 iš 7 m) įmetė Lukas Juškėnas, po 5 – Mindaugas Meškauskas ir Modestas Vaitekūnas, 4 (1 iš 7 m) pridėjo Lukas Jurys, po 2 – Arvydas Bučius r Benas Butkus.

Tadas Padolskis („Vilnius“): „Pirmiausia, manau, buvo tikrai labai gražios rungtynės žiūrovams. Abi komandos demonstravo aukšto lygio rankinį. Galbūt „Dragūno“ profesionalumas leido jiems kai kuriose pozicijose sužaisti geriau, įmesti tam tikrus metimus, kai kur mes neapsigynėme, kas ir lėmė skirtumą.“

Lukas Juškėnas („Dragūnas“): „Pirmajame kėlinyje į aikštelę išėjome ne taip nusiteikę, kaip planavome. Norėjome rungtynių pradžioje tarsi užbaigti viską, tačiau neišėjo. Antrajame kėlinyje labiau susikaupėme ir viską pavyko įgyvendinti geriau.“

 

Varžybų rezultatai