Paaiškėjo Lietuvos jaunių vaikinų ir merginų moksleivių rankinio pirmenybių čempionai

2013-04-28

taures t1

Visą savaitgalį Šiaulius džiugino jaunių (gim. 1994 m.) merginų ir vaikinų moksleivių rankinio pirmenybių finalinės varžybos.

MERGINOS

Į 2012 – 2013 m.m. jaunių merginų moksleivių rankinio pirmenybių finalines varžybas pateko Šiaulių SM „Saulė“, Vilniaus SM „Tauras“, Utenos KKSC ir Panevėžio KKSC rankininkės. Jaunosios rankininkės tris dienas kovojo dėl čempionių titulo. Finalinės varžybos vyko rato sistema t.y. kiekviena komanda tarpusavyje sužaidė po kartą.
Pirmąją dieną įvyko dvejos rungtynės: Šiaulių SM „Saulė“ susitiko su Utenos KKSC, o Vilniaus SM „Tauras“ varžovėmis buvo Panevėžio KKSC auklėtinės.

Šiaulių SM „Saulė“ – Utenos KKSC 45:22 (24:9)
Šių rungtynių favoritėmis neabejotinai buvo Šiaulių rankininkės, kurios nuo pirmųjų rungtynių minučių paėmė rungtynių iniciatyvą į savo rankas. Po pirmojo kėlinio finalinių varžybų šeimininkės priekyje buvo net 15 įvarčių skirtumu (24:9). Antrojoje rungtynių pusėje uteniškės taip pat nerado būdų pristabdyti aikštės šeimininkes. Rungtynės baigėsi rezultatu 45:22 Šiaulių SM „Saulė“ naudai.
Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Kamilė Bušaitė, pelniusi net 16 įvarčių, po 7 įvarčius pridėjo Urtė Mockevičiūtė ir Deimantė Lengvinytė.
Utenos KKSC gretose Martyna Vaitkutė pelnė 9 įvarčius, Monika Kaškauskaitė – 5 įv.

Vilniaus SM „Tauras“ – Panevėžio KKSC 43:38 (26:22)
Antrose penktadienio rungtynėse susitiko sostinės SM „Tauras“ ir Panevėžio KKSC. Rungtynės buvo itin rezultatyvios, tačiau beveik visų rungtynių metu priekyje buvo vilnietės. Po pirmojo kėlinio jos turėjo 4 įvarčių pranašumą (26:22), o rungtynes laimėjo 5 įvarčių skirtumu (43:38).
Vilnietes į pergalę vedė Lietuvos nacionalinės moterų rankinio rinktinės narė Inesa Verbovik, kuri pelnė net 16 įvarčių, Kristina Karpovaitė – 10 įv., Agnė Rutkauskaitė – 6 įv.
Panevėžio KKSC ekipoje nesustabdoma buvo Simona Kazlauskaitė – 17 įv., Greta Burkaitė į varžovių vartus įmetė 7 įvarčius.

Šeštadienį jėgas rankinio aikštelėje išbandė Utenos KKSC ir Vilniaus SM „Tauras“ bei Panevėžio KKSC ir Šiaulių SM „Saulė“.

Utenos KKSC – Vilniaus SM „Tauras“ 28:38 (11:19)

Utenos rankininkės antrose rungtynėse patyrė antrąjį pralaimėjimą, tuo tarpu Vilniaus rankininkės iškovojo antrąją pergalę iš eilės.
Utenos KKSC komandai 13 įvarčių pelnė Monika Kaškauskaitė, Martyna Vaitkutė – 8 įv.
Vilniaus ekipai daugiausiai įvarčių pelnė Agnė Rutkauskaitė – 9, Kristina Karpovaitė ir Inesa Verbovik – po 6.

Panevėžio KKSC – Šiaulių SM „Saulė“ 39:31 (23:17)
Po pirmos finalinių varžybų dienos panevėžietės savo sąskaitoje turėjo vieną pralaimėjimą, o Šiaulių SM „Saulė“ rankininkės buvo iškovojusios lengvą pergalę prieš Utenos KKSC.
Pergalę šiose rungtynėse šventė Panevėžio KKSC rankininkės, įveikusios varžoves 8 įvarčių skirtumu (39:31).
Panevėžietes į pergalę vedė Simona Kazlauskaitė – 14 įv., Greta Burkaitė – 10 įv.
Šiaulių ekipoje rezultatyviausia buvo Kamilė Bušaitė – 12 įv., Urtė Mockevičiūtė pridėjo 9 įv.

Šiandien įvyko paskutinės dvejos rungtynės po kurių paaiškėjo 2012-2013 m.m. Lietuvos jaunių merginų moksleivių rankinio pirmenybių nugalėtojos.

Šiaulių SM „Saulė“ – Vilniaus SM „Tauras“ 35:41 (22:16)

Šiaulių ekipos pergalė šiose rungtynėse didesniu nei dviejų įvarčių skirtumu galėjo sukomplikuoti padėtį turnyrinėje lentelėje ir palikti vilnietes be aukso medalių. Rungtynių šeimininkės pirmavo visą pirmąją rungtynių pusę ir išėjo ilsėtis į ilgąją pertrauką susikrovusios solidžią 6 įvarčių persvarą (22:16). Visgi antrajame kėlinyje trenerės Alos Senvaitienės auklėtinės parodė charakterį ir 40-ąją rungtynių minutę persvėrė rezultatą į savo pusę (25:24). Perėmusios iniciatyvą į savo rankas vilnietės ją išlaikė iki pat rungtynių pabaigos ir nugalėjo varžoves šešių įvarčių skirtumu (41:35) bei tapo Lietuvos jaunių merginų moksleivių rankinio pirmenybių nugalėtojomis.
Šiaulių ekipoje vėl nesustabdoma buvo Kamilė Bušaitė – 11 įv., Urtė Mockevičiūtė – 9 įv., Ieva Sireikaitė – 8 įv.
Vilniaus SM „Tauras“ komandai Greta Noreikaitė pelnė 9 įvarčius, Kristina Karpovaitė – 8 įv., Inesa Verbovik – 6 įv.

Utenos KKSC – Panevėžio KKSC 31:41 (13:22)
Paskutinėse rungtynėse susitiko nei vienos pergalės neiškovojusios Utenos rankininkės ir vieną pergalę turėjusios panevėžietės. Panevėžio KKSC ekipai šiose rungtynėse reikėjo tik pergalės, kuri užtikrintų joms antrąją vietą. Sportinį pyktį pademonstravusios panevėžietės iškovojo pergalę rezultatu 41:31 ir iškovojo antrąją vietą.

Geriausiomis finalinių varžybų rankininkėmis tapo:

Vilniaus SM „Tauras“ – Agnė Rutkauskaitė
Utenos KKSC – Monika Kaškauskaitė
Šiaulių SM „Saulė“ – Laura Vitkauskaitė
Panevėžio KKSC – Simona Kazlauskaitė

Galutinis komandų išsidėstymas:
1 vieta Vilniaus SM „Tauras“ (3 pergalės)
2 vieta Panevėžio KKSC (2 pergalės)
3 vieta Šiaulių SM „Saulė“ (1 pergalė)
4 vieta Utenos KKSC (0 pergalių)

VAIKINAI

Į 2012 – 2013 m.m. jaunių vaikinų moksleivių rankinio pirmenybių finalines varžybas pateko Šiaulių SM „Saulė“, Vilniaus SM „Tauras“, Klaipėdos SC „Viesulas“ ir Panevėžio KKSC rankininkai.
Pirmąją dieną įvyko dvejos rungtynės: Klaipėdos SC „Viesulas“ susitiko su Panevėžio KKSC, o Šiaulių SM „Tauras“ varžovais buvo Vilniaus SM „Tauras“ auklėtiniai.

Klaipėdos SC „Viesulas“ – Panevėžio KKSC 38:31 (18:16)
Pirmąją varžybų dieną pajūrio rankininkai įveikė varžovus iš Panevėžio. Po pirmojo kėlinio klaipėdiečiai pirmavo dviejų įvarčių skirtumu (18:16), o per antrąją rungtynių pusę padidino persvarą iki 7 įvarčių ir laimėjo rungtynes rezultatu 38:31.
SC „Viesulas“ ekipą į pergalė vedė Mindaugas Dumčius – 8 įv., Aurimas Jotkevičius – 6 įv., Edvinas Vorobjovas ir Lukas Jurys – po 5.
Panevėžiui 9 įvarčius pelnė Karolis Bliuvas, Rokas Zemlickas – 7 įv., Olius Mičiūda – 6 įv.

Šiaulių SM „Saulė“ – Vilniaus SM „Tauras“ 29:22 (11:12)
Kitose penktadienio rungtynėse susitiko Šiaulių SM „Saulė“ ir Vilniaus SM „Tauras“ jaunieji rankininkai. Nors po pirmojo kėlinio vieno įvarčio skirtumu priekyje buvo vilniečiai (12:11), tačiau pergalę 7 įvarčių skirtumu šventė šiauliečiai (29:22).
Gabrielius Virbauskas nugalėtojams pelnė 9 įvarčius, Mindaugas Meškauskas prie pergalės prisidėjo 8 įvarčiais.
Vilniaus SM „Tauras“ ekipoje rezultatyviausias buvo Lukas Markaitis (9 įv.). Po 3 įvarčius pelnė Jonas Vainauskas ir Rosvaldas Ramūnis.

Šeštadienį įvyko dar dvejos jaunių vaikinų moksleivių rankinio pirmenybių finalinių varžybų rungtynės.

Panevėžio KKSC – Vilniaus SM „Tauras“ 33:32 (16:14)

Pirmos šeštadienio jaunių vaikinų rungtynės buvo itin atkaklios. Vieno įvarčio skirtumu rungtynes laimėjo ir pirmąją pergalę iškovojo Panevėžio rankininkai (33:32). Vilniaus SM „Tauras“ komanda patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės ir prarado galimybę pasipuošti aukso medaliais.
Panevėžio ekipoje vėl nesustabdomas buvo Karolis Bliuvas, pelnęs net 12 įvarčių. Rokas Zemlickas – 8 įv., Olius Mičiūda – 7 įv.
Vilniaus SM „Tauras“ ekipai 9 įvarčius pelnė Lukas Markaitis, Erik Gelūn – 5 įv.

Klaipėdos SC „Viesulas“ – Šiaulių SM „Saulė“ 28:32 (12:11)
Šeštadienio kovos buvo kaip niekad karštos ir atkaklios. Antrose rungtynėse, kaip ir pirmose, intrigose netrūko. Po pirmojo kėlinio vieno įvarčio skirtumu pirmavę klaipėdiečiai (12:11) nusileido varžovams 4 įvarčių skirtumu (28:32).
Mindaugas Dumčius SC „Viesulas“ komandai pelnė 10 įvarčių. Edvinas Vorobjovas – 5 įv., Robertas Dulinskas ir Laurynas Jovaišas pridėjo po 3 įvarčius.
Šiaulių gretose nesulaikomas buvo Deividas Virbauskas – 13 įv. Mindaugas Meškauskas – 7 įv., Gabrielius Virbauskas – 5 įv.

Paskutinę finalinių varžybų dieną prasidėjo atkaklios kovos dėl galutinės vietos turnyrinėje lentelėje.

Vilniaus SM „Tauras“ – Klaipėdos SC „Viesulas“ 31:33 (16:18)
Pirmose šiandienos rungtynėse susitiko pergalės skonio dar neragavę sostinės rankininkai ir vieną pergalę iškovojusi Klaipėda. Vilniaus ekipa ir trečiose rungtynėse nepavyko pasiekti pergalės, po atkaklios kovos jie nusileido varžovams rezultatu 33:31.
Rungtynių pabaigą apkartino Aurimo Jotkevičiaus (SC „Viesulas“) paskutinę rungtynių minutę gauta raudona kortelė už nesportinį elgesį.
Lukas Markaitis rungtynių šeimininkams pelnė 12 įvarčių, Rosvaldas Ramūnis – 9 įv.
Nugalėtojams 9 įvarčius pelnė Mindaugas Dumčius, Jonas Geryba – 7 įv., Lukas Jurys – 6 įv.

Šiaulių SM „Saulė“ – Panevėžio KKSC 31:21 (13:12)

Paskutinėse rungtynėse susitiko dvi pergales iškovojusi Šiaulių ekipa ir vieną pergalę turinti Panevėžio komanda. SM „Saulės“ rankininkai nugalėjo varžovus 10 įvarčių skirtumu (31:21) ir šventė trečiąją pergalę iš eilės bei tapo jaunių vaikinų moksleivių rankinio pirmenybių nugalėtojais.
Šiaulių ekipą į pergalę vedė Mindaugas Meškauskas – 9 įv., Deividas Virbauskas – 7 įv., Simonas Pikelis – 6 įv.
Panevėžio KKSC gretose rezultatyviausias buvo Laurynas Pacevičius – 7 įv., Rokas Zemlickas į varžovų vartus įmetė 6 įvarčius.