Paaiškėjo naujasis vyrų LRF taurės savininkas

2016-02-21

Sekmadienį dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės Klaipėdoje kovėsi Alytaus „Almeida-Stronglasas“ ir Kauno „Granitas-Gaja-Karys“. Dar prieš rungtynes buvo aišku, kad varžybose bus naujas nugalėtojas, nes titulą gynęs Klaipėdos „Dragūnas“ dieną prieš krito pusfinalyje, rungtynėse prieš Alytaus klubą. Kauniečiai šeštadienį įveikė HC „Vilnius“ ekipą.

granitas2Reguliariajame sezone abu kart savo varžovus įveikę alytiškiai geriau pradėjo rungtynes ir 10 minutę pirmavo 6:2. Per pirmąsias minutes buvo skiriama neįpratai daugokai 7 m. baudinių į abiejų ekipų vartus. Įpusėjus kėliniui Alytaus ekipa pradėjo strigti. Po vieno iš varžovų pašalinimo, Kauno ekipa sužaidė puikią atkarpą 10:1, kol galiausiai ledus prie varžovų vartų „Almeidai-Stronglasui“ pavyko pralaužti 25 minutę 8:12. Tuomet ekipos pakankamai lygiai pabaigė pirmąjį kėlinį, po kurio švieslentėje degė skaičiai 14:10, „Granito-Gajos-Kario“ naudai.

Per pirmojo kėlinio įvarčių „sausrą“ Alytaus ekipai nepavyko realizuoti ir dviejų 7 m. baudinių. Tuo metu kauniečiai neblogai išnaudojo tolimesnius metimus.granitas (LRF nuotr)

Antrajame kėlinyje alytiškiai nuolatos kvėpavo kauniečiams į nugarą, tačiau niekaip nesugebėdavo jų pasivyt. „Granitas vis turėjo 2-5 įvarčių persvarą. Sužaidus 15 minučių antrajame kėlinyje rezultatas buvo 20:15. Tą persvarą kauniečiai išlaikė iki rungtynių pabaigos ir laimėjo rungtynes 24:20 bei nutraukė kauniečių titulų badą.

granitas3Komandos treneris Albertas Mazeliauskas pasidžiaugė, kad pagaliau pavyko iškovoti titulą. Jis pastebėjo, kad Alytaus ekipoje nemažai vyresnių žaidėjų, tad jiems dvi rungtynės per dvejas rungtynes galėjo pakišti koją. Taip pat treneris akcentavo gerą žaidėjų nusiteikimą rungtynėms, o tai ir lėmė pergalę.

Alytaus ekipai Žygimantas Micevičius pelnė 7, o Remigijus Čepulis 6 įvarčius. Kauniečius į priekį vedė Mindaugas Urbonas ir Paulius Orlovskis, pelnę atitinkamai 7 ir 6 įvarčius.

Alytaus ekipoje geriausiu žaidėju pripažintas Tadas Stankevičius. Tarp nugalėtojų, kaip ir buvo galima tikėtis, geriausiu pripažintas puikiai vartus saugojęs Tadas Sveikauskas.

Varžybų rezultatai