Paaiškėjo visos 18 Europos moterų rinktinių, kurios tęsia kovą dėl patekimo į Pasaulio čempionatą Vokietijoje

2016-12-08

15272004_1885876415032005_8747348270864817844_oPaaiškėjo visos Europos moterų rankinio rinktinės, kurios tęsia kovą dėl patekimo į Pasaulio čempionatą Vokietijoje. Europos atrankos turnyre kovojama dėl devynių kelialapių ir šiuo metu liko 18 komandų, kurios dar varžysis dėl patekimo į planetos pirmenybes.

Lietuvės, kaip ir dar 14 ekipų, savo kovą pradėjo nuo pirmojo etapo. 15 rinktinių buvo suskirstytos į 4 grupes ir 8 stipriausios rinktinės pateko į kitą varžybų etapą. Kaip žinome Slovakijoje vykusioje pirmosios grupės atrankoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė užėmė trečiąją vietą ir baigė savąją kovą dėl patekimo į Pasaulio čempionatą. Mūsų grupėje pirmąją vietą iškovojo Ukrainos rankininkės, antros liko šeimininkės slovakės. Būtent šios dvi komandos ir tęsia kovą dėl teisės žaisti Pasaulio pirmenybėse 2017 metais.

Antrojoje grupėje stipriausios buvo Baltarusijos rankininkės, su kuriomis mūsų rinktinė sužaidė kontrolines rungtynes. Antrąją vietą grupėje užėmė Turkijos komanda, kuri taipogi pateko į kitą etapą. Savąjį pasirodymą baigė Šveicarijos bei Kosovo rinktinės.

Trečiojoje grupėje vyko itin atkakli ir nuožmi kova. Austrijos, Makedonijos ir Islandijos rinktinės surinko po vienodą taškų skaičių ir tik dėl geresnio įmestų praleistų įvarčių skirtumo į kitą etapą pateko Austrijos ir Makedonijos rinktinės. Islandės apmaudžiai turėjo tenkintis trečiąją vieta, o paskutinės liko Farerų salų rankininkės.

Ketvirtojoje grupėje dėl vieno kelialapio varžėsi trys komandos. Kiek netikėtai kelialapį į kitą varžybų etapą pačiupo Italijos rinktinė, pralenkusi Portugalijos ir Izraelio rinktines.

Šios 7 rinktinės prisijungs prie 11 stipriausių Europos nacionalinių komandų ir burtai nulems poras rinktinių, kurios tarpusavyje grumsis dėl 9 vietų Pasaulio čempionate.  Šiuo metu vietas jame turi šeimininkės vokietės ir praėjusių pirmenybių nugalėtojos norvegės.