Paaiškėjo visos rinktinės pretenduojančios į olimpines žaidynes

2016-02-01

Pasibaigę žemynų ir pasaulio čempionatai vieniems leido mėgautis medaliais, kitiems teko nuryti karčią nesėkmės piliulę. Vis tik ne visoms komandoms iškovojusioms medalius, ar nepasiekusioms šio tikslo, šių metų planai baigėsi. Nemaža dalis jų pateko į olimpinių žaidynių atranką. Sėkmingas Europos komandų žaidimas pasaulio čempionatuose leido į atrankas patekti ir kitoms Europos komandoms iš žemyno pirmenybių.

Moterys

Visų pirma pradėkime nuo tų ekipų, kurias tikrai išvysime Rio. Garantuotą vietą olimpinėse žaidynėse gavo Argentinos rinktinė, po to kai olimpinių žaidynių šeimininkės laimėjo Panamerikos žaidynes, o argentinietės liko antros. Lygiai taip pat sėkmė šypsojosi ispanėms, kurios Europos pirmenybėse liko antros, bet žemyno čempionės, Norvegijos rinktinė, laimėjo pasaulio čempionatą. Rinktinių, turinčių bilietus į Rio sąrašas:

National_Indoor_Stadium,_Bronze_Medal_Handball_Match_2008Brazilija (šeimininkės)

Ispanija (antra vieta Europos čempionate)

Angola (Afrikos kvalifikacijos turnyro nugalėtojos)

Argentina (Panamerikos žaidynių 2 vieta)

Pietų Korėja (Azijos kvalifikacijos turnyro laimėtojos)

Norvegija (Pasaulio čempionės)

Be šių ekipų į olimpines žaidynes pretenduos dar dvylika komandų, kurios žais trijuose skirtinguose turnyruose. Kiekvieno turnyro dvi geriausios ekipos iškovos teisę žaisti olimpiadoje. Šie turnyrai vyks kovo 18-20 dienomis Mece (Prancūzija), Arhuse (Danija) ir Astrachanėje (Rusija).

Į kvalifikacinius turnyrus pateko 2-7 vietas pasaulio čempionate užėmusios ekipos. Iš žemyno pirmenybių Europa delegavo mažojo finalo dalyves, Amerikos žemynai 3-4 vietas žaidynėse užėmusias ekipas, Azija ir Afrika – sidabro medalių laimėtojas. Kurias vietas užėmusios ekipos dalyvaus atrankoje buvo aišku prieš prasidedant čempionatams.

Prancūzijoje kausis šeimininkės (7 vieta PČ), Nyderlandai (2 vieta PČ), Japonija (2 vieta Azijos čempionate) ir Tunisas (2 vieta Afrikos čempionate).

Danės (6 vieta PČ) susitiks su Rumunija (3 vieta PČ), Urugvajumi (3 vietas Panamerikos žaidynėse) ir Juodkalnija (4 vieta Europos čempionate).

Rusijoje susigrums šeimininkės (5 vieta PČ), lenkės (4 vieta PČ), švedės (3 vieta Europos čempionate) ir meksikietės (4 vieta Panamerikos žaidynėse).

Vyrai

Garantuotą vietą olimpinėse žaidynėse gavo Argentinos rinktinė, po to, kai olimpinių žaidynių šeimininkai laimėjo Panamerikos žaidynes, o argentiniečiai liko antri. Vietas olimpinėse žaidynėse iškovojusios ekipos:

20120728_coin3Brazilija (šeimininkai)

Prancūzija (Pasaulio čempionai)

Vokietija (Europos čempionai)

Egiptas (Afrikos čempionai)

Kataras (Azijos kvalifikacijos turnyro nugalėtojai)

Atrankinės kovos vyks balandžio 7-10 dienomis. Turnyrų šeimininkai dar nėra paskelbti.

Pirmojoje atrankos grupėje susitiks Lenkija, Makedonija, Čilė ir Tunisas. Europos ekipos šią teisę iškovojo pasaulio čempionate, kur lenkai liko treti, o makedonai devinti. Čilė Amerikų pirmenybėse liko treti, o Tunisas Afrikoje antras.

Antrojoje grupėje ketvirtą ir aštuntą vietas pasaulio čempionatuose užėmusios Ispanijos ir Slovėnijos ekipos, antroji Azijos kvalifikacinio turnyro ekipa Iranas, ir Europos čempionate aštunti likę švedai.

Trečioji atrankos grupė – mirtininkų grupė. Čia kausis Europos čempionato mažojo finalo dalyviai norvegai ir kroatai, Azijos čempionato antrosios vietos laimėtojai Bahreino rinktinė ir visų turnyrų, kuriuose dalyvauja, favoritai – danai.