Paaiškėjo Lietuvos vyrų ir moterų paplūdimio čempionai

2014-08-25

Klaipėdos I-os Melnragės paplūdimyje vyko vyrų ir moterų paplūdimio rankinio pirmenybės. Iš viso varžėsi 14 komandų: 9 vyrų (4 – iš Klaipėdos, po 2 – iš Kauno ir Tauragės ir 1 – iš Kaltinėnų) ir 5 moterų (po 1 – iš Tauragės, Klaipėdos, Kretingos, Kauno ir Garliavos).

Tarp vyrų triumfavo Kaltinėnų „Panatinaikosas“ rankininkai, antra liko Klaipėdos „Legendų rinktinė“, trečia – Klaipėdos „Dragūno“ legendos.

Pastarosios ekipos gretose rungtyniavo buvę dragūniečiai, Lietuvos rankinio lygos čempionai: Remigijus Vaičikauskas, Kęstutis Kremeris, Darius Jasinskas, Gediminas Vaitkus, Gražvydas Juška, Tomas Pakštys ir kiti.

Tarp moterų lygių neturėjo Garliavos atstovės, antros liko Kretingos „Rados“ merginos, trečios – „Kauno“ „Nesvarbu“ komandos atstovės.

Moterų čempionatas vyko rato sistema. Po tarpusavio susitikimų komandos išsirikiavo tokia tvarka: 1. Kretinga, 2. Garliava, 3. Klaipėda, 4. Kaunas, 5. Tauragė.

Garliaviškės finale rezultatu 2:0 įveikė puikiai pirmąją varžybų dieną rungtyniavusias kretingiškes, o mažajame finale kaunietės taip pat rezultatu 2:0 nugalėjo klaipėdietes.

Vyrų komandos buvo suskirstytos į dvi grupes ir tik 1-2 vietas grupėse užėmusios ekipos grūmėsi dėl medalių.

Kovoje dėl trečiosios vietos „Dragūno legendos“ rezultatu 2:0 įveikė „Viesulo 98“ rankininkus.

Finale Kaltinėnų rankininkai gana lengvai įveikė pavargusius „Legendų rinktinės“ žaidėjus.

Šiose pirmenybėse žiūrovai išvydo keli dar visai nesenai buvę ar dar dabar esantys nacionalinių vyrų ir moterų rankinio rinktinių nariai: Gabija Vidūnaitė, Gintarė Lydekaitė, Audinga Kniubaitė, Simona Kazlauskaitė, Darius Jasinskas ir kt.

„Visgi, Lietuvos rankinio padangei garsios pavardės savo ekipoms tapti nugalėtojais nepadėjo – iškovotos tik trečiosios vietas. Tai įtakos galėjo turėti paplūdimio rankinio subtilybių (specifikos) neperpratimas ar savo meistriškumo pervertinimas bei nenusiteikimas“, – svarstė vienas iš renginio organizatorių Vidmantas Toliušis.

Varžybas organizavo Lietuvos rankinio federacija (LRF) ir „Viesulo“ sporto centras.