Pasaulio čempionate paaiškėjo pusfinalių dalyviai

2017-01-25

franncePasaulio čempionate paaiškėjo visos keturios ekipos, kurios tęsia kovą dėl medalių. Tarp stipriausių planetos komandų pateko ir dvi ekipos, su kuriomis Lietuvos rankinio rinktinė varžosi kovoje dėl patekimo į Europos čempionatą, o vieną iš jų dar šį rudenį sugebėjo ir įveikti.

Pirmoji vietą pusfinalyje būtent ir užsitikrino Norvegijos rinktinė, kuri lapkričio mėnesį nuleistomis galvomis paliko „Siemens“ areną. Norvegijos varžovais ketvirtfinalyje buvo Vengrijos rankininkai. Nors pirmojoje rungtynių dalyje atrodė, jog norvegai be didesnio vargo įveiks vengrų barjerą, tačiau intriga išsilaikė iki pat susitikimo pabaigos. Pirmąjį kėlinį norvegai laimėjo rezultatu 17:10, o rungtynes 31:28. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 6 įvarčius pelnęs E. Hansenas, po 5 pridėjo K. Tonessenas ir S. Sagosenas. Slovėnus į priekį vedė 8 kartus pasižymėjęs G. Csaszaras.

Kitame pusfinalyje šeimininkai prancūzai nors ir turėjo vargo su Švedijos nacionaline komanda, tačiau būtent jie sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir nugalėjo rezultatu 33:30. Prancūzų komandoje nesulaikomas buvo K. Mahe, kuris įmetė net 9 įvarčius.

Kataras, kuris aštunfinalyje netikėtai eliminavo vokiečius, buvo priverstas kapituliuoti rungtyniaujant su Slovėnijos rankininkais. Slovėnai šventė pergalę rezultatu 32:30 ir tapo trečiąja ekipa prasiskynusia kelią į pusfinalį. Rezultatyviausias slovėnų rankininkas šį kartą buvo G. Margucas su 6 įvarčiais.

Paskutiniajame pusfinalyje susitiko Ispanijos ir Kroatijos rinktinės. Abi šios komandos pasaulio čempionate demonstravo itin solidų žaidimą, todėl ir ketvirtfinalio mačas buvo pats atkakliausias. Vis dėlto rankinio dievai šį kartą buvo maloningesni Kroatijai, kuri iškovojo pergalę 30:29. Kroatų gretose išsiskyrė M. Mamičius, kuris varžovų vartininką nuginklavo 9 kartus.

Pirmajame pusfinalyje sausio 26 dieną susikaus Prancūzijos ir Slovėnijos rinktinės, sausio 27 dieną į kovą stos Kroatijos ir Norvegijos nacionalinės komandos.

Varžybų rezultatai