Pasaulio čempionato atrankos grupėse pirmauja Rusijos, Turkijos ir Šveicarijos rinktinės

2018-01-05

Kol Lietuvos vyrų rankinio rinktinė savo žaidimą šlifuoja treniruočių stovykloje Klaipėdoje ir ruošiasi pasaulio čempionato atrankos varžyboms, kitos rinktinės jau pradėjo kovą dėl savųjų kelialapių. Viso pirmajame pasaulio čempionato atrankos etape varžosi 23 rinktinės, suskirstytos į 6 grupes.

Lietuvos rinktinė kartu su Izraelio, Gruzijos ir Latvijos rinktinėmis varžysis antrojoje grupėje. Šios grupės, kaip ir dar dviejų kitų grupių ekipos tarpusavyje žais po kartą ir visos renkasi vienoje vietoje, tuo tarpu trijose grupėse visos komandos tarpusavyje po kartą žaidžia namuose bei išvykose.

Pirmojoje grupėje, kur varžosi Rusijos, Slovakijos, Suomijos bei Bosnijos ir Hercogovinos ekipos jau sužaistos visos pirmojo rato rungtynės. 3 pergales iškovojusi Rusijos nacionalinė rinktinė tvirtai įsitvirtinusi pirmoje turnyrinės lentelės vietoje ir jeigu per likusias tris rungtynes didelių staigmenų neįvyks jie turėtų pačiupti kelialapį į kitą varžybų etapą. Vienintelė ekipa, kuri dar gali pagrasinti rusams – Slovakija, kuri pirmajame mače nusileido Rusijos komandai 32:22, tačiau iškovojo pergales likusiose dvejose rungtynėse ir dabar su 4 taškais užima antrąją vietą. Liuksemburgo ir Suomijos rinktinės šiuo metu turi po 1 tašką, kadangi tarpusavio susitikimą baigė lygiosiomis 23:23.

damian kedziora

Penktojoje grupėje ekipos taipogi po kartą tarpusavyje jau sužaidė, tačiau čia intrigos išlieka daugiau. Pirmoje vietoje šiuo metu yra Turkija, kuri nugalėjo Olandijos bei Graikijos rinktines, tačiau sužaidė lygiosiomis su mums puikiai pažįstamais belgais. Antri šiuo metu yra olandai, vieno įvarčio skirtumu palaužę belgus (26:25), nugalėję graikus (29:20), tačiau turėję pripažinti būtent turkų pranašumą. Belgijos rinktinė iškovojo pergalę tik prieš graikus, tačiau dar sužaidė lygiosiomis su Olandija ir su 3 taškais toliau kaunasi dėl pirmosios vietos grupėje bei kelialapio į pasaulio čempionatą. Graikai kol kas yra grupės autsaideriai ir taškų dar nėra iškovoję.

Vienintelėje 6-oje grupėje varžosi tik trys nacionalinės rinktinės – Šveicarija, Estija bei Bosnija ir Hercogovina. Kol kas visos trys rinktinės turi iškovoję po vieną pergalę, tačiau estai jau yra sužaidę tris rungtynes, bosniai dvi, o šveicarai tik vienerias. Vienintelę savo pergalę estai iškovojo prieš Bosnijos ir Hercogovinos rinktinę namuose ją įveikę rezultatu 29:25, tačiau išvykoje estai tiems patiems bosniams nusileido 31:24 bei namuose 26:22 pralaimėjo Šveicarijos rinktinei.

Visose kitose grupėse kovos vyks paraleliai su Lietuvos rinktinės rungtynėmis sausio 12-14 dienomis. Italijoje be šeimininkų rinktinės dar žais Farerų Salos, Rumunija ir Ukraina, o portugalai savo šalyje priims mūsų kaimynus lenkus, Kosovo bei Kipro rinktines. Į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą keliaus visų grupių nugalėtojai, kurie prisijungs prie Europos čempionate žaidžiančių rinktinių.

Varžybų rezultatai