Pasaulio jaunimo rankinio čempionatą lietuvės pradėjo dramatiškomis lygiosiomis

2016-03-18

12528457_1260572713970703_2123605671_oPenktadienį Čekijoje prasidėjo pasaulio jaunimo rankinio čempionato atrankos turnyras, kuriame dalyvauja ir Lietuvos merginų rinktinė. Pirmoje turnyro dvikovoje lietuvės sužaidė lygiosiomis su Bulgarijos rinktine 27:27 (13:12).

Lietuvės savo įvarčių sąskaitą atidarė atsilikinėdamos nuo Bulgarijos rankininkių. Gintarės Rašimienės auklėtinių puolimas rungtynių pradžioje dažnai strigo ir jos vadovaujama rinktinė atsilikinėjo rezultatu 1:6. Tik pirmo kėlinio viduryje lietuvės pradėjo vytis savo varžoves, o įpusėjus rungtynėms jau turėjo minimalią persvarą 13:12.

Antroji rungtynių pusė Lietuvos rankininkėms prasidėjo košmariškai. Iš pradžių Robertai Ivanauskaitei buvo parodyta raudona kortelė, o tada bulgarės pradėjo tolti ir sugebėjo susikrauti 4 įvarčių pranašumą. Visgi lietuvės atrado jėgų lemiamam šturmui, kurio pagrindinėmis iniciatorėmis tapo Grėta Burkaitė ir Inesa Verbovik. Dar pačią paskutinę rungtynių minutę mūsiškės atsilikinėjo minimaliu skirtumu, tačiau iki galutinio rungtynių laiko likus 5 sekundėms įvartį pelnė ir rezultatą išlygino Emilė Aglinskaitė. Galiausiai dramatiškas trileris baigėsi lygiu rezultatu 27:27 (13:12).

Inesa Verbovik Lietuvaitėms 8 įvarčius pelnė Inesa Verbovik, kuri buvo pripažinta geriausia rungtynių žaidėja. Jai puikiai talkino lemiamais momentais gerai žaidusi Grėta Burkaitė, kurios sąskaitoje 6 taiklūs metimai. Greta Rinkevičiūtė pridėjo 4 įvarčius.

Lietuvos rankininkėms nesisekė stabdyti varžovių lyderės Elizabeth Omoregie, kuri į lietuvių vartus įmetė net 12 įvarčių. Dar 7 bulgarėms pridėjo Lora Sarandeva.

Kitos lietuvių rungtynės laukia šeštadienį, o jų varžovė bus Čekijos merginų rinktinė.