Pasaulio studentų čempionato starte – fantastiškas Igno Grigo pasirodymas bei pergalė

2018-07-30

ignas grigasLietuvos studentų rinktinė, kuriai vadovauja ir rinktinės vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas, pergalingai pradėjo pasaulio studentų čempionatą Kroatijoje. Pirmosiose rungtynės lietuvaičiai 32:25 pranoko Čekijos studentų rinktinę.

Kadangi vos vakar baigėsi Europos jaunimo iki 20 metų čempionatas Makedonijoje, šiandien Kroatijoje Lietuvos rinktinė dar turėjo verstis be kelių svarbių žaidėjų, kurie prie komandos prisijungs artimiausiu metu. Taip pat jau aišku, jog viso čempionato metu rinktinei padėti negalės Lukas Vanagas, kuris būtent Makedonijoje ir patyrė traumą.

Nepaisant visų netekčių Lietuvos rinktinė pirmąją varžybų dieną pradėjo pergalingai. Nors po po pirmojo kėlinio lietuviai dar atsiliko nuo čekų rezultatu 14:15, tačiau antrajame kėlinyje pagerinta gynyba leido švęsti pirmąją pergalę. Lietuvos rinktinė varžovus iš Čekijos įveikė rezultatu 32:25.

Geriausiai mūsų rinktinės gretose atrodė Šveicarijoje sezoną baigęs Ignas Grigas, kuris jau yra vilkėjęs ir nacionalinės vyrų rinktinės marškinėliais. Kairiarankis kraštas pirmosiose rungtynėse pelnė net 13 įvarčių ir ženkliausiai prisidėjo prie komandos pergalės. Puikiai jam talkino 7 įvarčius pelnęs dragūniečiai Gabrielius Virbauskas (4), Benas Butkus (3), Laurynas Simonavičius (2), „Granito – Kario“ žaidėjas Tadas Bučinskas (2) bei vieną įvartį pelnęs Lukas Juškėnas.

Kitas rungtynes Lietuvos studentų rinktinė žais rugpjūčio pirmą dieną su portugalais,  kurie kol kas šiame čempionate savųjų rungtynių dar nežaidė.  Mūsų grupėje esančios Kroatijos ir Egipto studentų rinktinės pirmąją dieną tarpusavyje sužaidė lygiosiomis 33:33. Į čempionato pusfinalį pateks po dvi stipriausias grupės rinktines.