Pasvalyje pasibaigė antrasis veteranų čempionato turas

2016-09-20

Vilniečiai triumfavo vyrų 35+ metų kategorijoje

Vyrų, kurių amžius yra didesnis nei 35 metai kategorijoje iš viso varžėsi 5 komandos: Vilniaus HC „Viesulas“, Kauno RK „Kauno ąžuolas“, Pasvalio „Rankininkas“, Panevėžio „Panevėžys“ bei Varėnos „Šmarškai“. Praktiškai visose rungtynėse vyko nuožmi ir kieta kova, kadangi neatsirado nei viena ekipa, kuri būtų iškovojusi visas pergales.

Pasvalio, Kauno ir Vilniaus komandos sugebėjo nugalėti tiek Varėnos, tiek Panevėžio ekipas, o rungtyniaudamos tarpusavyje visos sugebėjo iškovoti po vieną pergalę bei patirti po vieną nesėkmę. Tai reiškė, jog visos trys ekipos surinko po vienodą taškų skaičių. Tuomet jau prasidėjo matematika bei geriausio ir blogiausio įvarčių santykio skaičiavimai. Geriausias jis buvo vilniečių sąskaitoje (+3), antri liko kauniečiai (+1), treti Pasvalio rankininkai (-4). Ketvirti galutinėje įskaitoje liko Panevėžio rankininkai, penkti varėniškiai.

Po dviejų turų pirmi šioje kategorijoje yra Vilniaus „Viesulas“ (26 tšk.), antri Kauno „Ąžuolas“ (22 tšk.), treti Pasvalio „Rankininkas“ (18 tšk.), ketvirtą ir penktą vietas dalinasi Panevėžio „Panevėžys“ bei Varėnos „Šmarškai“ (12 tšk.), paskutiniai kol kas Zarasų „Senasis Ežeras“ (5 tšk).

45+ metų kategorijoje niekas negalėjo sustabdyt Šiaulių veteranų

Šioje amžiaus grupėje rungtyniavo šešios komandos, todėl jos buvo paskirstytos į dvi grupes po tris ekipas. A grupėje varžėsi Vilniaus HC „Senjorai“, Šiaulių RK „Žemaitija“ bei Kauno „Ąžuolas Šiltaura“, B grupėje jėjas išbandė Alytaus RK „Dzūkija“, svečiai iš Latvijos „Priekulė/Vainode“ bei Elektrėnų RK „Energija“.

A grupėje stipriausi buvo ir į finalą pateko Šiaulių miesto atstovai, jie užtikrintai laimėjo tiek prieš Kauno ekipą (7:3), tiek prieš vilniečius (10:3) ir pateko į finalą. Kauno „Ąžuolas Šiltaura“ įveikė sostinės „Senjorus“ rezultatu 9:7 bei pateko į mažąjį finalą, tuo tarpu vilniečiams teko tenkintis kova dėl 5-osios vietos.

B grupėje stipriausi buvo alytiškiai, jie surinko penkis taškus, nugalėdami svečių iš Latvijos  komandą (10:6) bei sužaisdami lygiosiomis su „Energija“ (7:7). Antri liko latviai,  kurie Elektrėnų veteranus įveikė rezultatu 12:8.

Kovoje dėl 5 – osios vietos susigrūmė Elektrėnų „Energija“ bei Vilniaus „Senjorai“. Daugiau jėgų šioms rungtynėms buvo išsaugoję Elektrėnų rankininkai, kurie ir laimėjo rungtynes rezultatu 10:5. Mažajame finale santykius aiškinosi „Ąžuolas Šiltaura“ bei „Priekulė/Vainode“. Kauniečiai sugebėjo iškovoti pergalę ir užimti trečiąją vietą. Galutinis rungtynių rezultatas 7:5 kauniečių naudai. Finale,kuriame kovėsi Šiaulių bei Alytaus komandos, vyravo kieta gynyba. Vis dėl to šiauliečiai sugebėjo palaužti dzūkus rezultatu 6:3 ir tapti geriausia šio turo komanda.

Po dviejų turų pirmi Šiaulių „Žemaitija“ su 26 taškais, antroje vietoje Alytaus „Dzūkija“ su 22 taškai, trečią bei ketvirtą vietas dalinasi Kauno „Ažuolas Šiltaura“ bei Latvijos „Priekulė/Vainodė“ surinkę po 16 taškų, paskutinėse dvejose pozicijose su 11 taškų Elektrėnų „Energija“ bei Vilniaus „Senjorai“.

Šiaulietės stipriausios moterų tarpe

Moterų tarpe varžėsi 9 skirtingos komandos, todėl jos buvo paskirstytos į 3 grupes po 3 komandas. Vėliau grupėje pirmąsias vietas užėmusios ekipos pateko į vieną grupę ir kovojo tarpusavyje dėl 1-3 vietos, antrąsias vietas užėmusios komandos dėl 4-6 vietų, o likusios trečios kovėsi dėl 7-9 vietų.

Po pirmojo grupių etapo į stipriausiųjų trejetą pateko Klaipėdos „Jūra“, Pasvalio „Eglutė“ bei Šiaulių „Šiauliai“. Būtent šios trys ekipos grūmėsi dėl pirmosios vietos antrajame ture. Sėkmingiausiai finalinės kovos susiklostė šiaulietėms, kurios sugebėjo įveikti Pasvalio rankininkes 11:7 bei išplėšti pergalė dramatiškoje kovoje prieš klaipėdietes 11:10. Uostamiesčio rankininkėms liko tenkintis trečiąja vieta, kadangi jos turėjo pripažinti aikštės šeimininkių pranašumą 13:8.

Galutinė moterų antrojo turo rikiuotė: 1. Šiaulių „Šiauliai“ 2. Pasvalio „Eglutė“ 3. Klaipėdos „Jūra“ 4. Kauno „Ąžuolas“ 5. Varėnos „Ūla“ 6. Vilniaus „MRK“ 7. Latvijos „Ogre“ 8. Kauno „Santaka“ 9. Latvijos „Skriveri“

Po dviejų turų užtikrintai pirmauja Pasvalio „Eglutė“ su 22 taškais, antroje vietoje Šiaulių „Šiauliai“ su 18 taškų, trečios „Ogrės“ rankininkės iš Latvijos su 17 įskaitinių taškų.

 

 

Varžybų rezultatai